Vilniaus „Lietuvos rytui“ iki patekimo į Eurolygos turnyrą liko tik vienas žingsnis. Vilniečiai atrankos turnyro pusfinalyje 88:71 (24:1, 17:24, 28:17) pranoko Zagrebo „Cibona“ ekipos krepšininkus.

Vilniečiai dėl bilieto į Eurolygą rytoj susitiks su Stambulo „Galatasaray“ ir Liono „Asvel“ poros nugalėtoju

Pirmuosius taškus mače dvitaškiu pelnė vilniečiai (2:0), tačiau čia pat tolimu metimu atsakė kroatai – 3:2. Netrukus komandoms apsikeitus rezultatyvioms atakoms „Cibona“ pirmavo 6:5, bet čia pat „Lietuvos rytas“ pelnė keturis taškus paeiliui ir jie jau priekyje – 9:6. Įpusėjus kėliniui po Artūro Jomanto ir Vilmanto Dilio taiklių metimų vilniečiai pirmavo 14:8. Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos kroatai priartėjo prie „Lietuvos ryto“ – 15:17. Kėlinio pabaigoje tolimą metimą pataikius Mindaugui Katelynui vilniečiai įgijo 7 taškų persvarą ž 24:17.

Antrojo kėlinio pradžioje „Cibona“ surengė kelias sėkmingas atakas iš eilės ir šiek tiek priartėjo – 21:24. „Lietuvos rytui“ niekaip nesisekė suregzti rezultatyvių atakų, kroatai tuo puikiai naudojosi ir dar po vienos sėkmingos jų atakos jie pirmavo 29:25. Įpusėjus antrajam mačo kėliniui kroatai pirmavo dviem taškais – 29:27. Po Predrago Samardžiskio dėjimo iš viršaus lietuviams pavyko priartėti jau iki minimumo – 31:32. Vėl suklydus vilniečiams kroatai tuo puikiai pasinaudojo ir dėka tolimo metimo pirmavo 35:31. Tačiau čia pat tolimu metimu atsakė ir R.Seibutis – 34:35. Kėlinį vilniečiams vėl pavyko užbaigti tritaškiu metimu, kurio dėka po dvidešimties minučių rezultatas tarp komandų lygus – 41:41.

Trečiąjį kėlinį T.Rice'as pradeda tritaškiu ir vilniečiai jau priekyje – 44:41. „Lietuvos rytas“ puikiai pradėjo kėlinį ir dar po kelių sėkmingų atakų įgijo 5 taškų pranašumą – 48:43. Keturias minutes sužaidus kėlinyje po dar dviejų vilniečių taškų jų persvara jau pasiekė 9 taškus – 54:45. „Cibona“ varžovų toli į priekį paleisti nesirengė ir po Demonte Harperio dviejų taškų su pražanga rezultatas tapo 51:56. R.Seibutis smeigė dar vieną tritaškį, o vilniečiai pirmavo jau 9 taškais – 63:54. Trečiąjį kelinė „Lietuvos rytas“ sužaidė labai sėkmingai ir įgijo 11 taškų persvarą – 69:58.

Ketvirtąjį kėlinį vilniečiai pradėjo dar keturiais taškais paeiliui ir priekyje jie buvo jau 73:58. Vilniečiai toliau sėkmingai laikė žaidimo gijas savo rankose, o sužaidus keturias minutes jų persvara siekė 14 taškų – 76:62. Įpusėjus kėliniui kroatai dar bandė priešintis ir sumažino atsilikimą iki 11 taškų – 67:78. „Lietuvos rytas“ iki pat finalinės mačo sirenos išlaikė pergalingą pranašumą ir įveikė „Cibona“ rezultatu 88:71.

„Lietuvos rytas“: Tyrese'as Ryce'as 22 (7 rez. perd.), Reinaldas Seibutis 19 (7 rez. perd.), Mindaugas Katelynas 14, Artūras Jomantas 11.

„Cibona“: Goranas Sutonas ir Demonte Haperis po 13, Brianas Chase'as 8.