Rugpjūčio 20 dieną Viljandyje, Estijoje, baigėsi penkias dienas trukusios tarptautinės daugiadienės plento dviračių lenktynės „Baltic Chain Tour“, kurios buvo skirtos paminėti Lietuvai, Latvijai ir Estijai svarbų istorinį įvykį – Baltijos kelią. Tarptautinių plento dviračių lenktynių nugalėtoju tapo Latvijos komandą „Alpha Baltic“ atstovavęs estas Erki Putsepas, teigiama pranešime spaudai.

„Baltic Chain Tour“ prologą ir pirmąjį lenktynių etapą Vilnius-Panevėžys laimėjęs Lietuvos nacionalinės komandos atstovas Gediminas Bagdonas bendroje įskaitoje liko 7-as, Lietuvos nacionalinės komandos lyderis ir dviračių sporto legenda Raimondas Rumšas – 6-oje vietoje.

Nors lenktynių pirmąjį etapą rugpjūčio 17 dieną, Vilniuje, pradėjo 102 dviratininkai, paskutinįjį, ketvirtąjį etapą Viljandis-Viljandis įveikė tik 66 sportininkai.

„Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) džiaugiasi turėjusi galimybę prisidėti prie tokio svarbaus ir sėkmingai pavykusio dviračių sporto renginių ciklo organizavimo. Tikimės, kad vilniečiai bei miesto svečiai tiek „Velo dienoje“, tiek „Velomaratone“ – dviračių sporto populiarinimui skirtuose renginiuose – laiką leido ne tik linksmai, tačiau ir naudingai.

Nors Lietuvos nacionalinė komanda bendroje įskaitoje liko 3-ia, o dviratininkai finale prizinių vietų nepelnė, šalies dviračių sporto atstovai nudžiugino tarpiniais rezultatais ir pademonstravo ryškiai augantį potencialą. Neabejoju, kad ateinančių metų „Baltic Chain Tour“ lenktynėse visi parodysime dar geresnius rezultatus, mes – organizavime, dviratininkai – rezultatais“, - sakė LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.

Po prologo Vilniuje jaunojo dviratininko marškinėlius trumpam pasimatavęs Lietuvių nacionalinės komandos atstovas Ramūnas Navardauskas finale šią poziciją apleido ir bendroje įskaitoje tarp jaunių liko 10-oje vietoje. Geriausio „Baltic Chain Tour“ jaunojo dviratininko titulą iškovojo Nacionalinės rusų komandos dviratininkas Igor Boev, bendroje „Baltic Chain Tour“ įskaitoje likęs 2-as.

Bendroje komandinėje įskaitoje geriausia tapo „Alpha Baltic“ komanda iš Latvijos. Lietuvos nacionalinė komanda bendroje įskaitoje liko 3-ioje vietoje, Klaipėdos komanda užėmė 12-ąją vietą iš 15-os.

LDSF dėkoja visiems rėmėjams ir partneriams, prisidėjusiems prie daugiadienių plento dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ organizavimo, o labiausiai – „Baltic Chain Tour“ globėjui – Lietuvos susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui ir lenktynių organizacinio komiteto pirmininkui susisiekimo viceministrui Rimvydui Vaštakui. LDSF taip pat dėkoja Lietuvos kelių direkcijai ir Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Ukmergės, Širvintų, Pasvalio bei Pakruojo savivaldybių atstovams; taip pat Lietuvos kelių policijai, visoje lenktynių trasoje Lietuvoje užtikrinus dviratininkų saugumą.