REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasimušti į aukščiausius postus politikoje ir versle, kur tebedominuoja vyrai, moterims nėra lengva. Tačiau siekiant lyčių lygybės dauguma europiečių palaiko skatinamąsias, o ne prievartines priemones, rodo Europos Parlamente (EP) šią savaitę pristatytos „Eurobarometro“ apklausos duomenys.

REKLAMA
REKLAMA

Vasario–kovo mėnesiais atlikta apklausa parodė, kad Europos Sąjungos (ES) moterų ir vyrų atsakymai į klausimus apie lyčių lygybę beveik nesiskiria. Dauguma respondentų sutinka, kad siekdamos vadovaujančių pareigų politikoje ir versle moterys susiduria su kliūtimis dėl lyties. Absoliuti dauguma iš kone 27 tūkst. apklaustųjų mano, jog politika tebėra vyrų dominuojama sritis – tam pritaria 57 proc. vyrų ir 61 proc. moterų. Kitas svarbus stabdys moterims prasimušti – lyčių stereotipai. Su tuo sutinka 41 proc. moterų ir 40 proc. vyrų.

REKLAMA

Nepaisant to, dauguma europiečių nemano, kad privalomų kvotų ar baudų įvedimas leis daugiau moterų užimti atsakingus postus politikoje ar versle. Tik penktadalis moterų ir vyrų ES mastu palaiko privalomų kvotų įvedimą per rinkimus ar siekiant užimti vadovaujančias pareigas įmonėse.

Lietuvoje tokioms priemonėms pritaria tik 12 proc. respondentų. Savo ruožtu 44 proc. europiečių mano, kad reikėtų priemonių, kurios įmonėse ir viešajame sektoriuje skatintų lyčių lygybę (pvz., geros praktikos kodeksai). Tuo tarpu Lietuvoje taip manančių yra mažiausiai visoje ES – 35 proc. Kita vertus, 39 proc. Lietuvos gyventojų (ES vidurkis – 30 proc.) remia mokymo programas ir kitas priemones, kuriomis moterys būtų skatinamos užimti daugiau atsakingų pareigų įmonėse ir viešajame valdyme.

Kovo 8 dieną Europos Parlamente pristatytoje „Eurobarometro“ apklausoje taip pat nagrinėjamos skirtumo tarp moterų ir vyrų darbo užmokesčio, šeiminio ir profesinio gyvenimo derinimo, smurto prieš moteris temos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų