0
TV3

Penktadienio vakarą pirmą kartą krepšinio istorijoje Londone vykusiose NBA reguliariojo sezono rungtynėse Naujojo Džersio „Nets" po atkaklios kovos rezultatu 116:103 (27:23, 20:28, 31:30, 28:22) palaužė Toronto „Raptors" bei nutraukė šešerių iš eilės pralaimėtų rungtynių seriją. Išskirtinį susitikimą „O2“ arenoje stebėjo daugiau nei 18 tūkstančių žiūrovų.

Atkakli kova užvirė nuo pat mačo pradžios. Pirmus keturis taškus pelniusi „Nets" ekipa išsiveržė į priekį, tačiau prabėgus penkios rungtynių minutėms po taiklaus Andrea Bargnani dvitaškio metimo rezultatas tapo lygus - 10:10. Kėlinuko viduryje „Nets“ vėl bandė atitrūkti (19:14), bet po poros minučių Kanados klubas išlygino, o vėliau ir persvėrė rezultatą savo naudai (23:22). Visgi pirmo ketvirčio pabaigoje „Nets" krepšininkai susigrąžino iniciatyvą ir kėlinuką užbaigė pirmaudami 4 taškais (27:23).

Antro ketvirčio pradžioje „Raptors" spurtavo 10:0 ir įgijo tuomet rekordinę 6 taškų persvarą (33:27). Toronto klubui išsilaikyti priekyje pavyko iki pat pirmos rungtynių pusės pabaigos - iki ilgosios pertraukos likus kiek mažiau nei trims minutėms, Brookas Lopezas įspūdingu dėjimu sugrąžino persvarą „Nets“ ekipai (42:41). Nepaisant įspūdingo B. Lopezo žaidimo - aukštaūgis per pirmuosius du kėlinius pelnė 17 taškų - prieš prasidedant antrajai rungtynių pusei priekyje buvo „Raptors" (51:47). Toronto komandai puikiai sekėsi stabdyti „Nets“ ekipos žvaigždę Deroną Williamsą, kuris prieš didžiąją pertrauką buvo surinkęs vos 2 taškus.

Trečiojo kėlinuko pradžioje, daugiausiai atsigavusio D. Williamso pastangomis, „Nets" perėmė iniciatyvą ir prabėgus kiek daugiau nei trims minutėms išsiveržė į priekį (56:55). Dar po poros minučių Naujojo Džersio „Nets“ persvara tapo rekordine - 64:57. Vis dėlto „Raptors" ekipa nesiruošė sudėti ginklų ir DeMaro DeRozano vedama Kanados komanda sugebėjo dar kartą išlyginti rezultatą (74:74). Netrukus po taiklių Jerrydo Baylesso baudos metimų Toronto klubas trečiąjį kėlinuką užbaigė pirmaudamas (81:78).

Lemiame ketvirtyje „Nets" kilo į lemiamą šturmą ir netruko atitrūkti (95:87). Iki rungtynių pabaigos liks kiek mažiau nei septynioms minutėms Naujojo Džersio pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą (98:87). Vėliau „Raptors“ klubas dar bandė pasivyti varžovus ir buvo kiek priartėjęs (95:100), tačiau tai buvo viskas, ką Kanados komanda galėjo padaryti šiose rungtynėse. Nors Toronto ekipa nesirengė pasiduoti - kėlinuko antrojoje pusėje užvirus aistroms teisėjams net teko skirti susikibusius B. Lopezą ir Amirą Johnsoną - rungtynių pabaigoje „Nets" tik didino savo pranašumą ir laimėjo istorines rungtynes 13 taškų skirtumu (116:103).

„Nets": B. Lopezas 25, K. Humphriesas 18 (17 atk. kam., 4 bl.), D. Williamsas 15 (11 rez. perd.), S. Vujačičius 12.

„Raptors": D. DeRozanas 30, A. Bargnani 23, E. Davisas 12.