0

Su likimu žaidęs „Žalgiris“ per pratęsimą palaužė T. Pačėso auklėtinius

Du kartus dviženklę persvarą išbarstę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai visgi sugebėjo atsitiesti ir iškovoti antrąją pergalę šio sezono Eurolygos turnyre. Kauniečiai A grupės trečiojo turo rungtynėse namuose po pratęsimo 74:68 (27:14, 14:16, 5:17, 15:14, 13:7) palaužė be pergalių liekančią Gdynės „Asseco Prokom“ komandą, kurią treniruoja Tomas Pačėsas.

Mačą sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“, kuris sėkmingos gynybos dėka sužaidus 3 minutes pirmavo 6:1. Netrukus kauniečiai įkrito į duobę ir varžovai spurtavę 8:0 išsiveržė į priekį – 9:6. Likus rungtyniauti 3 minutes lenkai dar pirmavo (12:11), bet M. Pociaus ir T. Delininkaičio tritaškiai leido šeimininkams susigrąžinti pranašumą (17:12) bei privertė T. Pačėsą prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Po jos tęsėsi įspūdinga kauniečių atkarpa. Dar po 5 taškų be atsako skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis – 22:12. Solidžią persvarą „Žalgiris“ išlaikė ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 27:14.

Antrajame kėlinuke ir toliau iniciatyva priklausė žalgiriečiams. Strigdami kibioje mūsiškių gynyboje T.Pačėso auklėtiniai sunkiai rinko taškus. Prabėgus 6 minutes A.Milaknis tolimu metimu savo komandai suteikė jau 17 taškų pranašumą – 38:21. „Asseco Prokom“ atsigavo ženklus pradėjo demonstruoti ketvirčio pabaigoje, kuomet po atkarpos 5:0 (26:38) privertė A.Petrovičių prašyti minutės pertraukėlės. Atlaikę Lenkijos čempionų spurtą šeimininkai sužaidus pusę rungtynių išlaikė dviženklę persvarą – 41:30.

Po didžiosios pertraukos kauniečių puolimo mašina visiškai užklimpo varžovų gynyboje. Per pirmąsias 5 minutes jie pelnė vos 2 taškus, o varžovai jų surinko 8 bei sumažinę deficitą (38:43) privertė A. Petrovičių šaukti pasitarimą. Po jo kauniečių padėtis negerėjo. Visi žalgiriečių metimai skriejo pro šalį, o sėkmingai rungtyniavę svečiai prasidėjus paskutinei minutei po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 47:45. Per likusį laiką baudos metimą pataikę D. Collinsas priartino savo komandą – 46:47.

Lemiamą mačo atkarpą sėkmingiau pradėjo kauniečiai. Baudos metimų bei P. Jankūno dvitaškio dėka jie truktelėjo į priekį (50:47) bei T. Pačėsą privertė prašyti minutės pertraukėlės. Gavę pylos nuo savo trenerio lenkai žaidimo nepagerino. Dar 5 be atsako žalgiriečių taškai jų atotrūkį padidino iki dviženklės atžymos (57:47) bei T. Pačėsą privertė šaukti dar vieną pasitarimą. Likus 4 minutėms „Asseco Prokom“ krepšininkai kilo į lemiamą šturmą. Laimėję atkarpą 8:0 jie grėsmingai priartėjo (55:57) bei jau A. Petrovičius paprašė minutės pertraukėlės. Prasidėjus paskutinei kėlinuko minutei D. Ewingas pataikė sudėtingą tritaškį ir išvedė savo klubą į priekį – 59:58. M. Pocius galėjo persverti rezultatą savo komandos naudai, tačiau nepataikė abiejų baudų. Gdynės komandos ataką užbaigė R. Varda (61:58) ir „Žalgiriui“ paliko dar 30 sekundžių. Čia pat T. Delininkaitis įmetė tolimą metimą – 61:61. Lemiamos svečių atakos metu D. Ewingo metimas iš vidutinio nuotolio skriejo pro šalį.

Pratęsimo metu aikštelėje užvirė tikras nervų karas. Sužaidus 2 minutes R. Varda baudos metimu priartino savo komandą (64:65), bet „Žalgiris“ baudų metimų dėka sugebėjo kiek atitrūkti – 68:64. Per likusį laiką žalgiriečiai iniciatyvos varžovams neatidavė bei iškovojo pergalę.

„Žalgiris“: M.Pocius 18 (6 atk. kam.), T.Delininkaitis 16 (dvitaškiai 3/3), M.Begičius 11 (3 blk.), P.Jankūnas 9 (9 atk. kam.), A.Milaknis ir D.Collinsas - po 5, M.Kalnietis ir T.Klimavičius - po 3, T.Watsonas ir D.Šalenga - po 2.

„Asseco Prokom“: D.Ewingas 14, R.Varda 12, J.R.Giddensas ir M.Wilksas - po 11, B.Brownas 9.

-------

Trečiose Eurolygos A grupės rungtynėse trečiadienį vakare Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namie žaidžia su Tomo Pačėso treniruojama lenkų Gdynės „Asseco Prokom“ ekipa. Praėjusią savaitę išvykoje nesėkmę patyrę kauniečiai mėgina atsitiesti, o lenkų klubas kovoja dėl pirmos pergalės grupėje. Rungtynių pradžia – 19.45 val.

Pergale Eurolygos sezoną pradėjęs Kauno „Žalgiris“ praėjusią savaitę kluptelėjo išvykoje – 70:86 nusileido žydų Tel Avivo „Maccabi“ ekipai. Tuo tarpu „Prokom“ savo sąskaitoje neturi nė vienos pergalės – praėjusią savaitę namie 73:80 nusileido ispanų Vitorijos „Caja Laboral“ krepšininkams.

Atrodo, mūšyje su Lenkijos čempionais turėtų pasirodyti traumas „apsigydę“ Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas. „Mums jų reikės, nes „Prokom“ į Kauną atvyko ištroškę pergalių, – euroleague.net prieš rungtynes kalbėjo „Žalgirio“ strategas Aco Petrovičius.

„Varžovai pralaimėjo dvi pirmąsias rungtynes Eurolygoje, padarė išvadas, pasimokė iš klaidų ir bus daug geriau pasirengę kautis Kaune. Be abejo, laukia sunkios rungtynės. Lenkų ekipoje daug gerų žaidėjų“, – sakė treneris.

Pats „Žalgirio“ kapitonas P. Jankūnas tvirtino, kad nesirengia praleisti šių Eurolygos rungtynių: „Varžovų ekipoje daug individualiai pajėgių krepšininkų. Gynyboje reikia dirbti visai komandai, nes vienas prieš vieną jie yra pavojingi. Jeigu atliksime gerai darbą gynyboje, bus daug lengviau. Esame pasirengę atsitiesti po nesėkmės Tel Avive.“

Puolėjas turi pagrindo nepraleisti šių rungtynių dar ir dėl to, kad jam trūksta tik 11 taškų iki 1000 per karjerą Eurolygos turnyre.

Į gimtąjį Kauną grįžęs T. Pačėsas tikino, kad gerai pažįsta Kauno komandą, nes su ja žaidžia jau ketvirtus metus iš eilės. „Žalgiris“ jau įveikė Belgrado „Partizan“ Kaune, tačiau mes tikime savo šansu. Žinome savo galimybes ir žinome, kokios mūsų pozicijos yra stipresnės“, – teigė 1992-1993 metų sezoną pats „Žalgirio“ aprangą kaip žaidėjas vilkėjęs T. Pačėsas.

Gdynės komandos vidurio puolėjas Adamas Lapeta kalbėjo, kad „Prokom“ kovos su ambicinga ir pajėgia komanda, kurioje žaidžia penki pasaulio čempionato bronzos medalininkai. „Turime pasirengti psichologiškai ir susikoncentruoti. Tai tikriausiai svarbiausi dalykai šiose rungtynėse“, – teigė jis.