Niujorke vykstančio „US Open“ turnyro, kurio prizų fondą sudaro 22,668 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų pirmajame rate trečiadienį septintoji pasaulio raketė 24-erių metų čekas Tomašas Berdychas 6:7 (3-7), 4:6, 4:6 pralaimėjo 35-ąją vietą pasaulio reitinge užimančiam 30-mečiui prancūzui Michaeliui Llodrai.

Mačas truko 2 val. 26 min.

Prancūzijos tenisininkas antrajame rate susitiks su 54-ąja pasaulio rakete rumunu Victoru Hanescu.

Pirmojo rato barjerą nesunkiai įveikė ketvirtoji pasaulio raketė 23-ejų metų britas Andy Murray'us. Jis trečiadienį per 1 val. 51 min. 6:3, 6:2, 6:2 nugalėjo slovaką Lukašą Lacko (ATP 71).

2008 metų „US Open“ turnyro finalininkas antrajame rate žais su jamaikiečiu Dustinu Brownu (ATP 123).

Savo pasirodymą atvirajame JAV čempionate po pirmojo rato baigė 17-oji pasaulio raketė kroatas Ivanas Ljubičičius. Jis 3:6, 7:6 (7-4), 3:6, 4:6 nusileido amerikiečiui Ryanui Harrisonui (ATP 220).

Devintoji pasaulio raketė amerikietis Andy Roddickas suklupo antrajame rate. 2003 metų „US Open“ turnyro nugalėtojas trečiadienį 6:3, 5:7, 3:6, 6:7 (4-7) pralaimėjo serbui Janko Tipsarevičiui (ATP 44).

Antrojo rato barjerą įveikė 19-ąją vietą pasaulio reitinge užimantis prancūzas Gaelis Monfilsas, 6:3, 6:4, 6:3 nugalėjęs rusą Igorį Andrejevą (ATP 121).

Atvirajame JAV čempionate dalyvaujantis 20-metis lietuvis Ričardas Berankis, kuris pasaulio reitinge užima 124-ąją vietą, antrajame rate ketvirtadienį susitinka su 15-ąja pasaulio rakete 29-erių metų austru Jurgenu Melzeriu.

Moterų vienetų varžybų antrajame rate pergales šventė visos į pajėgiausių pasaulio tenisininkių dešimtuką patenkančios žaidėjos.

Nugalėtojos titulą ginanti belgė Kim Clijsters (WTA 3) 6:2, 6:1 nugalėjo australę Sally Peers (WTA 201), amerikietė Venus Williams (WTA  4) 7:6 (7-3), 6:3 įveikė kanadietę Rebeccą Marino (WTA 179), australė Samantha Stosur (WTA 6) 6:1, 6:4privertė pasiduoti Australijai atstovaujančią rusę Anastasiją Rodionovą (WTA 62), o italė Francesca Schiavone (WTA 7) 6:2, 6:1 nugalėjo savo tėvynainę Marią Eleną Camerin (WTA 130).

Savo pasirodymą turnyre baigė baltarusė Viktorija Azarenka (WTA 11) ir prancūzė Marion Bartoli (WTA 14).