Antradienį Taline vyko BIGBANK Aukso lygos disko metikų varžybos, kuriose dalyvavo beveik visas šios lengvosios atletikos rungties elitas – pasaulio čempionas vokietis Robertas Hartingas, lenkas Piotras Malachowskis, estas Gerdas Kanteris ir kt. Tiesa, Taline nebuvo lietuvio Virgilijaus Aleknos, kuris atsisakė varžytis.

Estijoje sąlygos disko metikams nebuvo idealios – buvo vos 13 laipsnių šilumos ir visiškai nevėjuota. Gal todėl įspūdingų rezultatų nepavyko pasiekti nė vienam dalyviui.

Varžybas laimėjo neseniai „iškeptas“ naujasis pasaulio čempionas 24-erių metų Vokietijos atstovas Robertas Hartingas, geriausiu mėginimu diską nusviedęs 66 m 49 cm.

Netikėtai aukštą antrą vietą iškovojo 30-metis vengras Zoltans Kovago, pasiekęs 65 m 38 cm žymę.

Trečias liko 26-erių metų lenkas Piotras Malachowskis – 65 m 13 cm, o tik ketvirtąja vieta buvo priverstas tenkintis vietinis herojus 30-metis Gerdas Kanteris, šį kartą diską nuskraidinęs tik 64 m 95 cm.

Priminsime, kad praėjusią savaitę Berlyne vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionato vyrų disko metimo finale 37-erių metų mūsiškis Virgilijus Alekna, užfiksavo 66 m 36 cm rezultatą ir užėmė ketvirtą vietą.