REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

30 metų Jackie Burch iš Orindžo apygardos, Kalifornijoje, gyvenimas klostėsi puikiai. 2016 m. gruodį ji susipažino su savo būsimuoju vyru Tobiasu, pilotu, o pamačiusi jį gaminantį savo orlaivį, moteris atrado aistrą aviacijai.

30 metų Jackie Burch iš Orindžo apygardos, Kalifornijoje, gyvenimas klostėsi puikiai. 2016 m. gruodį ji susipažino su savo būsimuoju vyru Tobiasu, pilotu, o pamačiusi jį gaminantį savo orlaivį, moteris atrado aistrą aviacijai.

REKLAMA

Tobiasas pasiūlė sumokėti už Jackie skraidymo pamokas, tačiau jos treniruotės staiga nutrūko, kai ji aptiko kažką neįprasto ant liežuvio. 2019 metų gruodį 30-metė pastebėjo skaudų gumbelį ir kreipėsi į gydytoją Naujojoje Zelandijoje, kur tuo metu gyveno.

Jai buvo liepta jį stebėti, o grįžusi į JAV, jai buvo taikytas steroidų injekcijų ir tablečių kursas, kad atsikratytų gumbelio. Tačiau po šių gydymo būdų situacija nepagerėjo, rašo express.co.uk.

Ligos kelias

Jackie sakė: „Man tikrai skauda. Reikia tai pašalinti“. 2020 m. balandį jai buvo atlikta biopsija, kuri atskleidė, kad moteris serga plokščiųjų ląstelių karcinoma. Jackie sakė: „Tai buvo beprotiška. Gyvenau ramiai ir staiga viskas pasikeitė“.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis NHS, plokščialąstelinė karcinoma yra labiausiai paplitęs burnos vėžio tipas, kuris sudaro devynis iš 10 atvejų.

Burnos vėžys – tai burnoje atsiradęs navikas. Nesvarbu, ar jis atsiranda ant liežuvio, ar skruostų viduje, navikas gali būti įvairiose vietose.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos tarnyba aiškina, kad gumbeliai burnoje, kaip ir Jackie atveju, yra vienas iš šio tipo vėžio požymių.

Kiti burnos vėžio simptomai, kuriuos reikia žinoti, yra šie

  • burnos opos, kurios yra skausmingos ir neužgyja per kelias savaites,
  • nepaaiškinami nuolatiniai gumbeliai burnoje arba kakle, kurie nepraeina,
  • dėl neaiškių priežasčių iškritę dantys ar žaizdos, kurios po danties ištraukimo negyja,
  • nepaaiškinamas nuolatinis tirpimas arba keistas pojūtis lūpoje ar liežuvyje,
  • baltos arba raudonos dėmės ant burnos ar liežuvio gleivinės,
  • kalbos pokyčiai, pvz., šveplavimas.

„Kreipkitės į šeimos gydytoją arba odontologą, jei šie simptomai nepagerėja per tris savaites, ypač jei vartojate alkoholį ar rūkote“, – pataria NHS.

REKLAMA
REKLAMA

2020 m. lapkritį Jackie buvo pašalintas navikas ir atlikta tracheostomija – savaitę laiko ji kvėpavo per vamzdelį kakle.

Po dviejų mėnesių auglys, deja, grįžo ir paskatino moterį 2021 m. sausį pasiryžti dar dviems operacijoms. Jackie, kuri dabar gyvena Liucernoje, Šveicarijoje, sakė: „Buvo baisu tai išgyventi psichiškai ir fiziškai.

Kai ant liežuvio vėl pradėjo augti gumbelis, labai išsigandau. Buvo sunku. Mano liežuvis buvo kaip pririštas. Mano balsas kitoks. Mano kalba kitokia“.

Nepaisant patirtų išbandymų, Jackie vis tik išmoko skraidyti ir gavo piloto licenciją. Jai patinka skraidyti lengvu lėktuvu, kurį sukūrė jos vyras, tai padeda jai jaustis išlaisvintai, nepaisant vėžio patirties.

„Mano liežuvis ir šypsena kreivi. Tačiau svarbiausia, kad gyvenime darau būtent tai, ką noriu“, – sakė ji. Jackie šiuo metu yra remisijoje, tačiau jai buvo pasakyta, kad išlieka tikimybė, jog vėžys gali atsinaujinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų