Prezidentas Rolandas Paksas ketvirtadienį įteiks valstybinius apdovanojimus Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionui Edvinui Krungolcui ir pasaulio baidarių irklavimo čempionams Alvydui Duonėlai ir Egidijui Balčiūnui.

Sportininkams bus įteikti ordinai "Už nuopelnus Lietuvai", pranešė prezidento spaudos tarnyba.

Penkiakovininkas E.Krungolcas iškovojo aukso medalį rugpjūčio pabaigoje Čekijoje vykusiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate ir užsitikrino kelialapį į 2004 metų olimpines žaidynes Graikijoje.

A.Duonėla ir E.Balčiūnas pasaulio baidarių irklavimo čempionais 200 metrų nuotolyje tapo rugsėjo viduryje JAV vykusiose planetos baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybėse. Dviviečių baidarių 200 metrų distancijoje šie sportininkai pasaulio čempionais tapo trečią kartą iš eilės.

Be to A.Duonėla ir E.Balčiūnas iškovojo bronzos medalius 500 metrų distancijoje.

Abu sportininkai taip pat gavo kelialapius į 2004 metų Atėnų olimpiadą.