Penktadienį Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse sužaista 11 rungtynių, kuriose net 10 pergalių iškovojo aikščių šeimininkai.

Vieninteles rungtynes svečiuose laimėjo Milvokio "Bucks" ekipa, Filadelfijoje 99:95 įveikusi vietos "76ers" krepšininkus.

Tačiau pagrindinis visų dėmesys nukrypo į Hiustoną, kur krepšinio specialistai ir aistruoliai laukė Hiustono "Rockets" ir Los Andželo "Lakers" komandų ir jų vidurio puolėjų Yao Mingo (Jao Mingo) ir Shaquille`o O`Nealo (Šekilo O`Nilo) dvikovos.

Vis tik "milžinų" dvikovą nustelbė "Rockets" gynėjas Steve`as Francisas (Stivas Fransisas). Jis per 48 minutes pelnė 44 taškus (karjeros rekordas) ir, atlikęs vienuolika rezultatyvių perdavimų, daugiausia prisidėjo prie Hiustono krepšininkų pergalės po pratęsimo rezultatu 108:104 (22:28, 24:19, 25:22, 21:23, 16:12).

Jam neblogai talkino Cuttino Mobley (Kutinjas Moblis), į varžovų krepšį įmetęs 29 taškus. Y.Mingas įmetė 10 taškų, po krepšiais atkovojo 10 kamuolių ir blokavo net 6 varžovų metimus.

Kinietis tik pirmajame kėlinyje pristabdė Sh.O`Nealo žaidimą, tačiau po to "Lakers" vidurio puolėjas įsižaidė ir pelnė 31 tašką bei po krepšiais atkovojo 13 kamuolių.

Vos "trigubu dubliu" nepasižymėjo Kobe Bryantas (Kobė Brajantas), pelnęs 22 taškus, atkovojęs 11 kamuolių ir atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus. 14 taškų į aikštės šeimininkų krepšį įmetė Derekas Fisheris (Derekas Fišeris), 13 - Rickas Foxas (Rikas Foksas).

Iškovoję 23-ąją pergalę 38-ose rungtynėse "Rockets" krepšininkai užima trečiąją vietą Vakarų konferencijos Vidurio vakarų divizione, o "Lakers" komanda (18 pergalių ir 21 pralaimėjimas) yra ketvirta Vakarų konferencijos Ramiojo vandenyno divizione.

Kitų penktadienio rungtynių rezultatai:

Denverio "Nuggets" - Klivlendo "Cavaliers" 97:80Bostono "Celtics" - Indianos "Pacers" 98:93Nju Džersio "Nets" - Toronto "Raptors" 88:77Detroito "Pistons" - Niujorko "Knicks" 99:82Naujojo Orleano "Hornets" - Čikagos "Bulls" 90:83San Antonijaus "Spurs" - Atlantos "Hawks" 106:93Fynikso "Suns" - Dalaso "Mavericks" 111:106Sietlo "Supersonics" - Vankuverio "Grizzlies" 103:97 (po pratęsimo)"Golden State Warriors" - Minesotos "Timberwolves" 107:98