Netikėtą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) trečiadienį iškovojo Vilniaus „Sakalų“ krepšininkai, kurie svečiuose 86:84 (26:19, 20:21, 19:17, 21:27) įveikė trečioje pozicijoje žengiantį Šiaulių „Šiaulių“ klubą.

Svečiai iniciatyvą perėmė nuo pat susitikimo pradžios ir „Šiaulių“ krepšininkams nei sykio neleido išsiveržti į priekį. Sužaidus septynias minutes po Vytauto Šarakausko, Roko Ūzo ir Arno Labucko metimų „Sakalai“ jau turėjo solidžią persvarą - 26:13.

Nors antrąjį kėlinį „Šiauliai“ pradėjo spurtu 5:0 ir po Gintaro Kadžiulio dvitaškio komandas skyrė vos vienas taškas (25:26), vilniečiai nesutriko ir vėl kiek atitrūko - 34:29. Panašus skirtumas išsilaikė iki pat didžiosios pertraukos. Įpusėjus mačui svečiai priekyje - 46:40.

Trečiajame kėlinyje svečiai ir toliau dominavo aikštėje, o tikra drama prasidėjo ketvirtojo kėlinio viduryje. Iki mačo pabaigos likus žaisti keturias minutes „Sakalai“ turėjo penkiolikos taškų pranašumą (81:66) ir atrodė, kad mačo baigtis jau aiški, tačiau „Šiauliams“ vos nepavyko sukurti stebuklo. „Šiauliai“ laimėjo atkarpą 17:3 ir likus žaisti 11 sekundžių aikštelės šeimininkų deficitas sumažėjo iki minimumo - 83:84.

Arvydas Šikšnius tiksliai realizavo abu baudų metimus (83:86), o vilniečiai pažeidė taisykles prieš iš toli atakavusį Gediminą Maceiną. „Šiaulių“ ekipos krepšininkas pataikė pirmąjį baudos metimą, tačiau likę du tikslo nepasiekė ir „Sakalai“ šventė pergalę rezultatu 86:84.

„Šiauliai“: A.Šležas 19 (tritaškiai 4/8), G.Kadžiulis 17, M.Kuzminskas (11 atk. kam.) ir V.Praškevičius - po 10.

„Sakalai“: L.Samėnas 19 (7 išprov. praž.), A.Šikšnius 15 (7 išprov. praž.), V.Šarakauskas 14 (7 atk. kam.), A.Labuckas 13, R.Ūzas 10.