Iš kovos dėl atvirojo Australijos teniso čempionato nugalėtojos vardo pasitraukė dar viena favoritė. Ketvirtadienį kapituliavusios Venus Williams pavyzdžiu pasekė ir penktoji pasaulio raketė serbė Ana Ivanovič. Netikėtumų netrūko ir vyrų varžybose. Tiesa, ten visų akys krypo į tribūnas, kur santykius kumščiais aiškinosi pusantro šimto sirgalių.

Vakar moterų vienetų varžybose praėjusių metų „Australian Open“ varžybų finalininkė 21 m. A.Ivanovič 5:7, 7:6 (7-5), 2:6 pralaimėjo 31 vietą pasaulio reitinge užimančiai 19-metei rusei Alisai Kleibanovai. „Nuo pirmųjų mačo minučių nepasitikėjau savimi visu šimtu procentų“, - pralaimėjimo priežastį paaiškino A.Ivanovič.

Favoritė šaldė batus

Jos skriaudikė aštuntfinalyje žais su 187-ąja pasaulio rakete 25 m. Australijos atstove Jelena Dokič, kuri 3:6, 6:1, 6:2 įveikė 12 vietą pasaulio reitinge užimančią danę Caroline Wozniacki. Abi tenisininkės į atvirojo Australijos čempionato aštuntfinalį iškopė pirmą kartą.

Melburne neklumpa pirmoji pasaulio raketė 23 m. serbė Jelena Jankovič. Ji trečiajame rate 6:4, 6:4 nugalėjo japonę Ai Sugiyama (26) ir aštuntfinalyje susitiks su prancūze Marion Bartoli (17).

„Mano pėdos degė nuo karščio“, - pergalę alinančiame karštyje prisiminė J.Jankovič. Svilinant 36 laipsnių karščiui serbė per pertraukėles savo sportinių batelių padus šaldydavo lede.

Į „Australian Open“ aštuntfinalį pateko rusės Dinara Safina (3), Vera Zvonariova (7) ir Nadežda Petrova (11) bei prancūzė Alize Cornet (16).

Mušėsi serbai ir bosniai

Į vyrų varžybų aštuntfinalį iškopė trečioji pasaulio raketė 21 m. serbas Novakas Djokovičius. „Australian Open“ nugalėtojo titulą ginantis serbas 6:2, 4:6, 6:3, 7:6 (7-4) įveikė 127-ąją vietą pasaulio reitinge užimantį JAV atstovaujantį bosnių kilmės Amerą Deličių.

Po N.Djokovičiaus pergalės prieš Bosnijoje gimusį A.Deličių kilo muštynės tarp sirgalių iš Serbijos ir Bosnijos. Jie vieni į kitus mėtė kėdes, santykius aiškinosi kumščiais bei kojų spyriais. Atskriejusi kėdė į galvą sužeidė vieną mačą stebėjusią žiūrovę. Policijos pareigūnai sulaikė du chuliganus, o dar tris dešimtis iš aikštyno išvijo.

„Tokiems dalykams čia ne vieta. Tai juk teniso mačas, - pareiškė A.Deličius. - Esu įsitikinęs, kad visi matėte, jog mes su Novaku esame draugai, tačiau mes taip pat esame varžovai. Mačas vyko sąžiningai ir nebuvo jokių priežasčių kelti muštynes“.

N.Djokovičius aštuntfinalyje susitiks su Kipro atstovu Marcosu Baghdačiu (97), kuris trečiajame rate 6:2, 6:4, 6:4 nugalėjo amerikietį Mardy Fishą (24).

Palaužė rusą

M.Baghdatis, kuris 2006 m. rugpjūtį pajėgiausių pasaulio tenisininkų reitinge buvo pakilęs į aštuntąją vietą, prieš trejus metus žaidė „Australian Open“ turnyro finale, kuriame pralaimėjo šveicarui Roger Federeriui.

Jis trečiajame varžbų rate 6:3, 6:2, 7:6 (7-5) įveikė 2005 m. „Australian Open“ čempioną rusą Maratą Safiną (27). 2004, 2006 ir 2007 m. atvirajame Australijos čempionate triumfavęs R.Federeris aštuntfinalyje žais su čeku Tomašu Berdychu (21).

Trečiojo rato barjerą sėkmingai įveikė argentinietis Juanas Martinas Del Potro (6), amerikietis Andy Roddickas (9), kroatas Marinas Čiličius (20) ir ispanas Tommy Robredo (22).