Latvijos vicečempionė Ramūno Butauto vadovaujama Rygos ASK ekipa pateko į pagrindinį Europos Taurės turnyro etapą. Rygos klubas antradienį svečiuose antrą kartą 68:65 (19:11, 15:18, 15:20, 19:16) įveikė Sevilijos „Cajasol“ krepšininkus.

Pirmąsias rungtynes namuose ASK laimėjo 83:69.

Atsakomosiose rungtynėse Latvijos klubas nuo pat pradžių perėmė iniciatyvą ir po Uvio Helmanio baudos metimo likus žaisti dvi minutes iki pirmojo ketvirčio pabaigos pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 19:9. Antrojo kėlinio pradžioje aikštės šeimininkams buvo pavykę priartėti, tačiau puikiai žaidęs Bruno Šundovas pataikė tris baudos metimus iš eilės ir ASK susigrąžino beveik visą turėtą persvarą (24:15), o Andrius Mažutis baudos metimu ją vėl padidino iki dviženklės - 28:18.

Po didžiosios pertraukos „Cajasol“ ekipos krepšininkas Tyrone'as Ellisas tolimu metimu buvo sumažinęs aikštės šeimininkų deficitą iki trijų taškų (34:37), tačiau ASK į tai atsakė atkarpa 7:0 ir vėl įgijo dešimties taškų persvarą - 44:34. Visgi aikštės šeimininkai ir vėl spurtavo 15:5 bei po trijų kėlinių rezultatas lygus - 49:49.

Paskutiniame ketvirtyje rezultatas net kelis kartus buvo lygus, pirmavo tai viena, tai kita ekipa. Likus žaisti tris minutes Andre Pecilė dviem baudos metimais sumažino ASK persvarą iki minimumo (60:61), tačiau Sandis Valteris pataikė iš toli, Rygos komanda padidino pranašumą iki keturių taškų (64:60) ir iškovojo pergalę rezultatu

21 su puse minutės aikštelėje praleidęs A.Mažutis nugalėtojams pelnė 1 (dvitaškiai 0/2, baudos 1/2) tašką, atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, 4 kartus suklydo ir 2 sykius pažeidė taisykles.

ASK: B.Šundovas 19 (7 atk. kam.), U.Helmanis 16, C.Breweris 9, R.Marshas 8 (9 atk. kam.).

„Cajasol“: P.Rivero 11, A.Miso ir A.Pecile - po 10, W.Carteris 9 (7 atk. kam.).