Šiandien Lietuvos stadionuose buvo žaidžiami „A lygos“ pirmenybių 26-ojo turo susitikimai. Lyderių dvikovoje itin svarbią pergalę iškovojo FBK „Kaunas“, kuris savo aikštėje 2:0 parklupdė Panevėžio „Ekraną“ ir taip išsaugojo viltis apginti šalies čempiono vardą. Tuo tarpu sostinės klubų derbyje krizę išgyvenantis „Žalgiris“ 1:0 palaužė „Vėtrą“.

Centriniame turo mače Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione špagas surėmė daugkartinis „A lygos“ nugalėtojas FBK „Kaunas“, šiemet atsidūręs ant prarajos ribos, ir netikėtai madas čempionate diktuojanti „Ekrano“ ekipa. Vis tik šį kartą kauniečiai nebeleido sau prabangos barstyti taškų ir įtikinamai įveikė atvykėlius iš Panevėžio.

Mačas prasidėjo gana atsargiai ir nė viena komanda nenorėjo jau nuo pirmų minučių atskleisti visų savo kortų. Pirmas rimtesnis gaisras 15 minutę kilo prie šeimininkų kauniečių vartų: po Deimanto Bičkos perdavimo kamuolį techniškai krūtine susistabdęs „Ekrano“ puolėjas Valdas Trakys smūgiavo itin klastingai ir privertė visą savo meistriškumą pademonstruoti Eduardą Kurskį, kuris neutralizavo pavojų ir išmušė kamuolį už galinės linijos.

30 minutę jau FBK „Kauno“ žaidėjai pagrasino panevėžiečiams, kai baudos smūgiu vartininko Vytauto Černiausko budrumą patikrino brazilas Rafaelis Ledesma. Nors įvarčio šiame epizode šeimininkams pasiekti ir nepavyko, jie vis akivaizdžiau spaudė savo varžovus ir visiškai perėmė iniciatyvą.

Ekraniečiai iš pradžių sėkmingai atsimušinėjo ir jau atrodė, kad pirmas kėlinys baigsis lygiosiomis, bet tuo, matyt, patikėjo ir patys panevėžiečiai, kurie įsigudrino per paskutinę kėlinio minutę prasileisti net du įvarčius: 44 minutę kelis „Ekrano“ gynėjus baudos aikštelės prieigose „išmaudęs“ R. Ledesma pirmą kartą pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, o dar po minutės tas pats aktyvusis brazilas atliko idealų perdavimą komandos draugui Vytautui Lukšai, kuris nedvejodamas padvigubino rezultatą – 2:0.

Po pertraukos žaidimo sąlygas aikštėje ir toliau diktavo pakiliai rungtyniavę kauniečiai, kurie aštriais perdavimais į baudos aikštelę nedavė ramybės nei „Ekrano“ gynėjams, nei vartininkui. Panevėžiečiai į tai atsakydavo retais išpuoliais ir tolimais smūgiais, kurie dažniausiai skriedavo gerokai virš vartų stačiakampio. Taigi rezultatas 2:0 taip ir nebepasikeitė iki pat finalinio teisėjo švilpuko.

Po šių rungtynių FBK „Kaunas“, kuris yra žaidęs vienu maču mažiau, sumažino atsilikimą nuo „Ekrano“ iki 5 taškų, o tai reiškia, kad „A lygos“ aukso likimas spręsis per paskutinius čempionato turus. Priminsime, kad „Kaunui“ ir „Ekranui“ dar liko vienas susitikimas ir tarpusavyje, bet šį kartą akistata vyks jau Panevėžyje.

Kitose rungtynėse kiek netikėtą pergalę iškovojo Vilniaus „Žalgiris“, kuris minimaliu rezultatu 1:0 privertė pasiduoti kitą sostinės klubą „Vėtrą“. Pergalingą įvartį finansinės krizės krečiami žalgiriečiai pelnė 60 minutę, kai pasižymėjo Raimondas Vilėniškis.

Šiuo „Vėtros“ kluptelėjimu puikiai pasinaudojo Marijampolės „Sūduvos“ vienuolikė, išvykoje sunkiai, bet vis tik 2:1 palaužusi „A lygos“ autsaiderės „Šilutės“ pasipriešinimą.

Paskutiniame susitikime turnyrinės lentelės kaimynai „Šiauliai“ ir „Atlantas“ sužaidė itin rezultatyviomis lygiosiomis 4:4 ir pasidalino po tašką.

Visų sekmadienio rungtynių rezultatai ir statistika:

„Kaunas“ - „Ekranas“ 2:0 (2:0)

Įvarčiai: 44 min. R. Ledesma 1:0, 45 min. V. Lukša 2:0.

„Žalgiris“ - „Vėtra“ 1:0 (1:0)

Įvartis: 60 min. R. Vilėniškis 1:0.

„Šilutė“ - „Sūduva“ 1:2 (1:2)

Įvarčiai: 6 min. I. Lukjanovs 0:1, 21. G. Podelis 1:1, 37 min. D. Maciulevičius 1:2.

„Šiauliai“ - „Atlantas“ 4:4 (0:2)

Įvarčiai: 20 min. G. Juška 0:1, 27 min. M. Siličius 0:2, 72 min. R. Urbelis 1:2, 76 min. A. Romašovas 2:2, 85 min. K. Atutis 2:3, 89 min. D. Strockis 3:3, 90 min. I. Kirhnersas (iš 11 m.) 4:3, 90 min. G. Juška 4:4.

Turnyrinė „A lygos“ lentelė (vieta, komanda, žaistos rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai):

1. „Ekranas“ 25 17 5 3 34:10 56

2. „Kaunas“ 24 15 6 3 45:10 51

3. „Sūduva“ 26 13 6 7 31:21 45

4. „Vėtra“ 25 11 6 8 28:22 39

5. „Žalgiris“ 26 6 10 10 24:33 28

6. „Atlantas“ 26 6 7 13 29:42 25

7. „Šiauliai“ 26 5 9 12 24:35 24

8. „Šilutė“ 26 3 3 20 17:59 12