Ramūnas Butautas parklupdė ir trečią pajėgiausią Lietuvos komandą. Lietuvio vadovaujami Rygos ASK krepšininkai antradienį vykusiose SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Elito“ diviziono rungtynėse svečiuose po atkaklios kovos 91:86 (17:19, 31:15, 25:33, 18:19) privertė pasiduoti „Šiaulių“ ekipą ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

Kiek anksčiau Latvijos vicečempionai BBL pirmenybėse įveikė ir Lietuvos čempioną „Žalgirį“, ir vicečempionę Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą.

Po apylygio pirmojo mačo Šiauliuose kėlinio svečiai iš Latvijos spurtavo antrojo kėlinio pradžioje, kai pirmųjų šešių kėlinių minučių atkarpą laimėjo net 21:4 ir įgijo solidų pranašumą - 38:23. Iki ketvirčio pabaigos šiauliečiams persvarą pavyko sumažinti tik vienu tašku ir įpusėjus mačui ASK priekyje - 48:34.

Antroje susitiko pusėje „Šiauliams“ pavyko atsitiesti ir po Sauliaus Kuzminsko dėjimo įpusėjus ketvirtajam kėliniui aikštės šeimininkų deficitas siekė vos du taškus (74:76). Visgi mačo pabaigoje nervų karą laimėjo ASK krepšininkai, kurie sėkmingiau realizavo baudos metimus ir laimėjo rungtynes rezultatu 91:86.

Nugalėtojų gretose rungtyniaujantis Andrius Mažutis per 27 minutes pelnė 5 (dvitaškiai 0/2, tritaškiai 1/1, baudos 2/2) taškus, atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, kartą suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas ir pats 3 kartus prasižengė.

„Šiauliai“: A.Šležas 31 (dvitaškiai 5/5, tritaškiai 5/8, baudos 6/6, 8 atk. kam.), G.Kadžiulis 22 (dvitaškiai 4/6, baudos 8/9, 8 išprovokuotos pražangos), V.Praškevičius 9 (7 atk. kam.), G.Maceina 8.

ASK: R.Marshas (dvitaškiai 7/11) ir S.Valteris - po 17, U.Helmanis 16 (tritaškiai 4/5), B.Šundovas 13, C.Breweris 12 (baudos 8/8).