Kauno „Žalgiris“ (5/2) penktadienio vakarą namuose patyrė antrąją nesėkmę Eurolygos turnyre, kai 90:93 (24:32, 30:16, 19:18, 17:26) nusileido Madrido „Real“ (3/4) klubui.

Mačą stebėjo vos 300 žiūrovų. Kauniečiai vertėsi be koronavirusu sergančio Roko Jokubaičio. „Real“ gretose nežaidė Fabienas Causeure’as, Rudy Fernandezas ir Gabrielis Deckas.

Rungtynes žalgiriečiai pradėjo prastai ir leido įsimėtyti varžovams. Sėkmingai atakavo Jaycee Carollas, nepavyko sustabdyti ir kitų ispanų ekipos krepšininkų. Nors patys žalgiriečiai irgi gerai puolė, bet varžovai sumetė dar daugiau taškų, o per pirmą kėlinį jų pelnė net 32.

Bet po to Martino Schillerio auklėtiniai padarė išvadas. Jau antrame kėlinyje  „Žalgiris“ supančiojo  „Real“ ir neleido jiems bėgti. Patys sėkmingai atakavo krepšį, o per kėlinį įmetė jų 30, kai ispanų ekipa 16. Taškų lenktynėse jau pirmavo  „Žalgiris“ 54:48.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje per daug nepakito. Pagavę gerą bangą šeimininkai sėkmingai kontroliavo žaidimą. Užpuldavo varžovų krepšį ir neleisdavo per daug pagauti žaidimo ritmo „Real” klubo krepšininkams.

Mačui artėjant prie pabaigos svečia perėmė iniciatyvą ir po Anthony Randolpho metimo rezultatą išlygino, o F. Campazzo tritaškis jį ir persvėrė 78:77. Rungtynės pagrindiniam laikui artėjant prie pabaigos klostėsi atkakliai.

Po N. Hayeso tolimo metimo, likus kiek mažiau nei trims minutėms, žalgiriečiai dar pirmavo 85:81. Tačiau „Real” nesirengė pasiduoti ir sėkmingai išnaudojo aukštaūgį Walterį Tavaresą, kuris pataikė kelis itin svarbius metimus iš eilės.

Tada jau „Žalgiris“ likus pusei minutės iki ketvirtojo kėlinio pabaigos turėjo trijų taškų deficitą, o svečiai pademonstravo šaltus nervus bei išlaikė pergalingą persvarą ir laimėjo rungtynes.

Lemiamą kėlinuką kauniečiai pralaimėjo 17:26. Žalgiriečiai mače nesulaikė 22 taškus pelniusio ir 12 kamuolių sugriebusio Walterio Tavareso.

Šeimininkų gretose rezultatyviausiai žaidė visai arti ir trigubo dublio buvęs Thomasas Walkupas ir Marius Grigonis, pelnęs 17 taškų.

Na, o tribūnuose mačą galės stebėti vos 300 sirgalių.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas 18 (7 atk. kam., 9 rez. perd., 29 naud. bal.), Marius Grigonis 17 (4/12 dvit.), Augustine'as Rubitas 14, Nigelis Hayesas ir Artūras Milaknis po 12, Lukas Lekavičius ir Joffrey Lauvergne'as po 6, Martinas Gebenas 3, Steve'as Vasturia 2.

„Real“: Walteris Tavaresas 22 (12 atk. kam., 34 naud. bal.), Facundo Campazzo 19 (10 rez. perd., 27 naud. bal.), Jaycee Carrollas 13, Sergio Llullas 11, Alberto Abalde 10.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Steve'as Vasturia, Nigelis Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

„Real“: Facundo Campazzo, Jaycee Carrollas, Alberto Abalde, Anthony Randolphas, Walteris Tavaresas.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys:  „Žalgiris“ 90:93 „Real“ (24:32, 30:16, 19:18, 17:26)

Jį kur kas geriau pradėjo „Real“ ekipa ir po kelių sėkmingų atakų be atsako rezultatas švieslentėje tapo lygus 75:75. Nerukus F. Campazzo pataikė iš toli, bet M. Grigonis atsakė metimu po krepšio ir kauniečiai vėl pirmavo 79:78.

Įpusėjus kėliniui  „Žalgiris“ keliskart iš eilės sėkmingai apsigynė bei privertė svečius suklysti. Kauniečiai pirmavo 82:78.  Po N. Hayeso tolimo metimo žalgiriečiai priekyje buvo 85:81.

Aikštėje kėlinuko pabaigoje vyko atkakli kova. Likus dviem minutėms po Waltero Tavareso dvitaškio svečiai priartėjo iki minimumo.

Vis dėlto svečiai nuo tada susikrovė trijų taškų pranašumą, o žalgiriečiai persverti mačo rezultato pabaigoje nesugebėjo.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 73:67 „Real“ (24:32, 30:16, 19:18)

Jį klubai pradėjo apsikeisdami rezultatyviomis atakomis. Bet T. Walkupas pelnė keturis taškus iš eilės ir kauniečiai pirmavo jau 60:50.

Įpusėjus kėliniui  „Žalgiris“ ir toliau buvo ant geros bangos. Pavykdavo apsiginti bei gerai atakuoti. Po dviejų N. Hayeso  baudos metimų kauniečiai pirmavo 65:55.  „Real“ bandė vytis žalgiriečius, bet šie demonstravo solidų puolimą. Po A. Rubito taiklaus metimo persvara vis dar buvo dešimt taškų 71:61.

Kauniečiai išlaikė persvarą, nors svečiai pabaigoje ir kiek priartėjo (73:67)

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 54:48 „Real“ (24:32, 30:16)

A. Rubitas užbaigė kelias iš eilės žalgiriečių atakas sėkmingais metimais ir šeimininkai atsilikinėjo 28:34. Po A. Milaknio tolimo šūvio svečiai pirmavo 32:34. Įpusėjus kėliniui žaidimas išsilygino, žalgiriečiai supančiojo svečius gynybos gniaužtuose. Po to „ Žalgiris“ perėmė kontrolę į savo rankas ir po T. Walkupo tolimo metimo bei dar kelių atakų pirmavo 42:39.

Kėlinuko pabaigoje abi komandos sėkmingai puolė. Svečiai pataikė du taškus su pražanga, tolimu metimu atsakė Nigelis Hayesas. Fantastišką kėlinį užbaigė dar vienas T. Walkupo tritaškis. Po dviejų kėlinių „ Žalgiris“ pirmavo 54:48.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 24:32 „Real“

Mačą dvitaškiu pradėjo svečiai, bet tuoj pat tolimu metimu atsakė Marius Grigonis (3:2). Tačiau „Real“ sėkmingai rengė atakas ir po Alberto Abaldes baudos metimo pirmavo 8:5. Po Thomaso Walkupo taiklaus tolimo metimo kauniečiai pirmavo 11:10. Bet įpusėjus kėlinukui „Real“ ir toliau užtikrintai puolė bei po tolimo metimo pirmavo 18:11.

„Žalgiris“ prastai atrodė gynyboje ir leido varžovams atitrūkti iki 17:24, bet po dviejų A. Rubito baudų skirtumą sumažino iki penkių taškų. Ispanai čia pat atsakė dviem iš eilės tritaškiais. Kėlinuko pabaigoje A. Rubitas iš po krepšio metimo nepataikė, o švieslentėje degė rezultatas 32:24  „Real“ naudai.