VTEK nusprendė: pradedamas tyrimas dėl Skvernelio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pirmadienį nusprendė pradėti tyrimą dėl gatvės, kurioje gyvena premjero Sauliaus Skvernelio šeima, asfaltavimo finansavimo aplinkybių.

Saulius Skvernelis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Už šį sprendimą vienbalsiai balsavo visi posėdyje dalyvavę VTEK nariai. Komisijos pirmininkas Edmundas Sakalauskas nusišalino nuo sprendimo, nes jo kandidatūrą į VTEK narius yra pateikęs S. Skvernelis.

Komisija, gavusi šūsnį dokumentų iš Susisiekimo ministerijos, Vilniaus rajono savivaldybės, Vyriausybės kanceliarijos, vertins, ar premjerui nekilo pareiga nusišalinti, kai Vyriausybė šiemet spalio pabaigoje skyrė papildomą finansavimą Vilniaus rajono savivaldybės gatvėms tvarkyti.

Spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomų lėšų skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi nei konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos.

Kaip rašė portalas 15min.lt, visa ši suma skirta vienai – Upės gatvei – asfaltuoti. Šio gatvėje gyvena Vyriausybės vadovas su šeima.

„Dokumentai buvo gauti, išanalizuoti (...), kiek susiję su viešai pasirodžiusia informacija, tiek iš institucijų gauta informacija, mūsų supratimu yra pagrindas pradėti tyrimą siekiant išsiaiškinti, ar institucijose priimti sprendimai, kurių rezultate skirtas finansavimas Upės gatvei, nebuvo paveikti galbūt egzistuojančių ministro pirmininko privačių interesų“, – siūlymą pradėti tyrimą motyvavo VTEK Tyrimų skyriaus patarėjas Tomas Čaplinskas.

REKLAMA

Anot jo, kadangi ir viešoje erdvėje yra daug prieštaringos informacijos, svarbu „išsiaiškinti objektyvią tiesą bent jau procedūrų lygmeny ir iš to padaryt vertinimą“.

Šiam Tyrimų skyriaus siūlymui komisijos nariai pritarė.

Premjeras S. Skvernelis anksčiau pirmadienį teigė, jog sveikinsiąs, jei VTEK pradės tyrimą.

Kreiptis į VTEK dėl Upės gatvės Smiglių kaime Vilniaus rajone asfaltavimo lėšų skyrimo aplinkybių Vyriausybės vadovą ragino prezidentas Gitanas Nausėda.

Anot prezidento patarėjo Povilo Mačiulio, premjeras pirmadienį pateikė šalies vadovui savo versiją ir paaiškinimus dėl Upės gatvės finansavimo, tačiau klausimų dar lieka.


Rašyti komentarą...
N
Ne ne
2019-12-16 15:04:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nemanau, kad bus surasti teisiniai kabliukai del Skvernelio ir susisiekimo ministro veiksmų. Sakoma,muštas vilkas vertas dešimties nemuštų...
Atsakyti
-5

Živilė
2019-12-16 15:04:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Upės gatvėje gyvena ar sklypus turi ne tik Skvermelis su šeima, o prašymai gyventojų mažiausiai penki metai iš eilės pateikaimi, kodėl kitų gatvių nekliudote? Neetiški kaltinimai, vadovaujantis tik vienu iš čia gyvenančių žmonių galimu interesu.
Atsakyti
-11

X
X
2019-12-16 15:37:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skvernelis su Minedu ne broliai?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų