Ketvirtadienį Prancūzijoje pratęstos garsiausios daugiadienės plento dviračių lenktynės pasaulyje – „Tour de France“. Jos rengiamos jau 106-ą kartą.

Vieną sunkiausių šių metų lenktynių etapų laimėjo kolumbietis Nairo Quintana. Gebėjimu važiuoti kalnuose garsėjantis „Movistar“ komandos narys 208 km įveikė per 5 val. 34 min. 15 sek. Jis 1 min. 35 sek. aplenkė prancūzą Romainą Bardet („Ag2r la Mondiale“) ir 2 min. 28 sek. – kazachą Aleksejų Lucenką („Astana“).

„Geltonuosius“ lyderio marškinėlius išsaugojo prancūzas Julianas Alaphilippe‘as („Deceuninck-QuickStep“). Jis N.Quintanai pralaimėjo 5 min. 18 sek., bet finišavo kartu su artimiausiais savo persekiotojais. Tiesa, šiek tiek laiko jis prarado kitam kolumbiečiui Eganui Bernaliui („Ineos“), kuriam pavyko pakilti į antrą vietą.

Jis nuo J.Alaphilippe‘o atsilieka 1 min. 30 sek. Praėjusių metų čempionas britas Geraintas Thomasas („Ineos“) pralaimi 1 min. 35 sek.

Penktadienį sportininkai toliau aiškinsis santykius kalnuose. 126,5 km distancijoje bus po vieną aukščiausios, pirmos ir antros bei dvi trečios kategorijos įkalnės.

„Tour de France“ tradiciškai sudaro 21-as etapas. Sportininkams iš viso reikės įveikti 3460 km distanciją.