Šeštadienio vakarą Graikijoje vykstančiame pasaulio U19 krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė neišlaikė grėsmingo Jungtinės Amerikos Valstijų (JAV) bendraamžių egzamino ir turnyro pusfinalyje, nors ir kovėsi garbingai, neprilygo nė iš tolo.

Nuo pat pirmosios atakos atsilikinėję Gedimino Petrausko auklėtiniai turėjo pripažinti didelį JAV pranašumą 102:67 .

Lietuviai atidavė visas savo jėgas ir nuo pirmų minučių primetė tvirtą kovą, tačiau taiklūs varžovų tritaškiai ir efektingi dėjimai užkirto kelią link išsvajoto pasaulio pirmenybių finalo.

Dažnu atveju JAV rinktinės ataką pradėdavo „kurti“ patys lietuviai. Viso kamuolį mūsiškiai prarado 22 kartus.

Koją kišo ir kova dėl atšokusių kamuolių, jų JAV jaunuoliai atkovojo 57, o lietuviai 38.

Geriausiai pusfinalio rungtynėse Lietuvos komandoje sekėsi Justinui Ramanauskui ir Rokui Jokubaičiui, atitinkamai pelniusiems po 10 ir 9 taškus.

Į pusfinalį Lietuvos nacionalinė komanda pateko ketvirtfinalio etape po tikros dramos su pratęsimu 92:85 įveikę Serbijos komandą.

RUNGTYNIŲ EIGA: pildome

Startiniai penketai:

Lietuva: Martynas Arlauskas, Dovydas Giedraitis, Erikas Venskus, Klaidas Metrikis, Rokas Jokubaitis

JAV: Tyrese Haliburton, Jalen Suggs, Cade Cunningham, Reginald Perry, Jeremiah Robinson.

Ketvirtas kėlinys: (102:67)

Skirtumas pasiekia ir 35 taškus, tačiau lietuvių krepšininkai akivaizdžiai ir toliau stengiasi iš paskutiniųjų.

Įspūdingu dėjimu baigiasi dar viena amerikiečių ataka ir intrigos rungtynėse nebelieka.

Trečias kėlinys: (72:46)

Itin slogią atkarpą sužaidę lietuviai jau atsilieka sunkiai pavejamu dvidešimt trijų taškų skirtumu.

Antras kėlinys: (44:32)

Įpusėjus rungtynėms komandas skiria dvylika taškų.

Vis tik, G. Petrauskas priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes JAV jaunuoliai visai „įsiskaidrė“ (34:21).

Antrasis kėlinys lietuviams prasideda sėkmingiau, tirpsta ir skirtumas. Rokas Jokubaitis jau surinkes septynis taškus.

Pirmas kėlinys: (25:14)

Rinktinės viena kitos pusėn kone kas antrą ataką leido tritaškius, dalis jų pasiekė savo tikslą, tačiau dažniau sekėsi turnyro favoritams, amerikiečiams.

Jau nuo pirmųjų atakų ryškėja JAV krepšininkų pranašumas. Lietuviai per pusę kėlinio praleido du tritaškius, o dažna varžovų ataka baigėsi atkovotu kamuoliu ir antruoju šansu.