• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ atsisakė Saulės sistemos tyrimų programos. Apie tai, remdamasis šaltiniais šios šalies kosmoso pramonėje, pranešė dienraštis „Izvestija“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak dienraščio šaltinio, iš peržiūrėto Rusijos federalinės kosminės programos 2006–2015 metams varianto buvo išbraukta 16 mokslinių tyrimų projektų, tarp jų „Mars-Net“, „Merkurij-P“, „Venera-D“, „Spektr-RGM“, „Spektr-UFM“. Visus juos vykdyti turėjo S. Lavočkino vardo mokslinis – gamybinis susivienijimas, viena didžiausių Rusijoje kosminių nepilotuojamų aparatų projektavimo ir gamybos įmonių.

REKLAMA

Pirmieji trys iš išvardintų projektų turėjo naudoti kosminius aparatus, sukurtus remiantis šių metų pradžioje į Žemę nukritusio rusų kosminio aparato „Phobos-Mars“ techniniais sprendimais, sakoma pranešime. Į Marsą turėjusio skristi, tačiau tarpinėje orbitoje įstrigusio ir kosmine šiukšle tapusio nevaldomo „Phobos-Mars“ nesėkmė tapo itin skaudžiu smūgiu Rusijos kosmoso pramonei.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal „Merkurij-P“ projektą, kurį buvo planuojama įgyvendinti 2019 metais, „Roskosmos“ turėjo paleisti į Merkurijų kosminį aparatą, kuris turėjo tapti palydovu. Be to, atsiskyręs nuo šio aparato, į Merkurijaus paviršių turėjo nusileisti specialus tyrimų zondas. Šiuo metu aplink Merkurijų skrieja NASA kosminis aparatas „Messenger“, tapęs pirmuoju šios planetos dirbtiniu palydovu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu projektas „Venera-D“ turėjo pratęsti dar sovietiniais laikas pradėtą Veneros tyrimų programą. Pagal planą 2016 m. į Venerą taip pat buvo planuojama paleisti jos palydovą ir nusileidimo joje modulį.

„Mars-Net“ projekte buvo numatytas 4 Rusijos kosminių zondų nusileidimas Marse. Šie aparatai be kita ko turėjo registruoti Marso seisminį aktyvumą.

Kokie tyrimai buvo numatyti vykdant „Spektr-RGM“ ir  „Spektr-UFM“ programas, dienraščio šaltinis neatskleidė, tik pridūrė, kad kitų dviejų panašiai pavadintų projektų („Spektr-RG“ ir „Spektr-UF“) finansavimas vyksta pagal planą. Pagal „Spektr-RG“ programą turėtų būti paleista kosminė observatorija, vykdanti stebėjimus rentgeno ir gama spindulių diapazonuose, o pagal „Spektr-UF“ – aparatas, vykdantis stebėjimus ultravioletinių spindulių ruože.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų