tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien pranešta, kad pirmieji lietuviški palydovai iš Tarptautinės kosminės stoties į atvirą kosmosą bus paleisti vasario 25-28 dienomis. Juos „išmes“ robotinė ranka, valdoma stotyje šiuo metu dirbančio japonų astronauto Koichi Wakata.

REKLAMA

Informaciją apie galimas datas pateikusi JAV kompanija „Nanoracks“, kuri pagal sutartis ir organizuoja lietuviškųjų palydovų paleidimą, detalesnį tvarkaraštį žada tada, kai NASA peržiūrės stoties astronautų užimtumo grafiką, sakoma „Misija Lituanica 80” pranešime.

REKLAMA

Netrukus po paleidimo į atvirą erdvę su palydovais bus užmegztas ryšys – tuomet Kauno technologijos universitete sukonstruotas palydovas „LitSat-1“ pirmą kartą iš kosmoso transliuos tris tautos išrinktus žodžius. Kol kas dar neaišku, kokie jie bus, tačiau dešimt dažniausiai siūlytų jau paskelbti. Tuo tarpu Vilniaus universiteto komandos palydovo transliacija jau žinoma – jis į Žemę perduos Prezidentės įrašytą sveikinimą.

Šiuo metu erdvėlaivis „Cygnus“ skrieja Tarptautinės kosminės stoties link. Stotį „Cygnus“ pasieks sausio 12 (sekmadienį) apie 12 val. dienos, o prie jos prisijungs apie 13:20 val., sakoma pranešime.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų