REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra svarstymų, kad smegenys gali būti kurį laiką gyvybingos po mūsų mirties. Bet kas iš tikrųjų vyksta, ar tai gali būti tiesa?

Yra svarstymų, kad smegenys gali būti kurį laiką gyvybingos po mūsų mirties. Bet kas iš tikrųjų vyksta, ar tai gali būti tiesa?

REKLAMA

Kelios žiniasklaidos priemonės pradėjo kalbėti apie 2016-aisiais išpopuliarėjusią istoriją, kai mokslininkai iš Sautamptono universiteto (JK) per ketverius metus ištyrė apie 2000 pacientų, kuriems sustojo širdis. Jie paskelbė savo atradimus žurnale „Resuscitation“.

Iš 2060 ištirtų žmonių, 330 įvykį išgyveno, o net 140 galėjo atpasakoti kai kurias įvykio dalis. Tyrėjų teigimu, 39 procentai jų galėjo prisiminti, kas vyko prieš pat atgaivinimą.

Tai rodė, kad sustojus širdžiai žmonių protas dar veikė, tačiau daugelis atsigavę prarado šiuos prisiminimus. Kai kurie teigė prisimenantys, kad jautėsi ramūs, o kiti jautė laiko sulėtėjimą arba pagreitėjimą. Kai kurie jautėsi taip, lyg būtų pakilę virš savo kūno.

„Mes žinome, kad smegenys negali funkcionuoti, kai širdis nustoja plakti“, – laikraščiui „National Post“ sakė tyrimui vadovavęs dr. Samas Parnia.

REKLAMA
REKLAMA

Jis šiuo metu dabar dėsto Stony Brooko universiteto medicinos mokykloje Niujorke.

„Tačiau šiuo atveju sąmoningumo supratimas tęsėsi tris minutes po to, kai širdis sustojo, nors smegenys paprastai išsijungia per 20-30 sekundžių", – komentavo jis.

REKLAMA

Praėjusiais metais kalbėdamas su interneto portalu „Live Science“ dr. S. Parnia sakė, kad žmonės pirmoje mirties fazėje gali išlikti sąmoningi. Taip pat buvo keletas įrodymų, patvirtinančių, kad žmonės gali prisiminti įvykius.

„Jie apibūdino matomą gydytojų ir slaugytojų darbą, teigė, kad prisimena visus pokalbius ir regėtus dalykus, kurie jiems neturėtų būti žinomi“, – sakė jis.

Atskiras praėjusiais metais atliktas tyrimas atskleidė, kad smegenų veikla gali tęstis net 10 minučių po mirties, nors to priežastys nėra žinomos. Kiti tyrimai parodė, kad daugelis genų mūsų kūne gali tęsti funkcionavimą kelias dienas po mirties.

REKLAMA
REKLAMA

Bet ar tikrai esame sąmoningi po to, kai nustoja veikti mūsų širdys ir smegenys? Na, mokslininkai dar nėra visiškai tuo įsitikinę.

Pirmiausia, yra daugybė dar nežinomų dalykų, ir tai, kas tiksliai nutinka smegenims mirties metu, išlieka paslaptimi. Vis dėlto yra duomenų, leidžiančių manyti, kad galbūt mūsų smegenys nemiršta taip greitai, kaip manėme.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų