• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aklas Jamie'is Asplandas „mato“ naudodamas echolokacijos techniką: siunčia garso pliūpsnius, kurie atsispindi nuo objektų ir aidu grįžta atgal.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša britų „The Daily Telegraph“, tai aklam gimusiam keturmečiui padeda išvengti įvairių kliūčių keliaujant. Priduriama, kad ši technika yra naujausias būdas, kuriuo siekiama padėti akliesiems.

REKLAMA

Jo motina Deborah teigia, kad echolokacijos technika jų gyvenimą teigiama kryptimi nukreipė jau po trečio užsiėmimo.

„Išmokę naujų įgūdžių mes galime vaikščioti po parką – Jamie'iui nebereikia įsitverti į ranką. Jis spragteli pirštais norėdamas sužinoti ar laiptai turi turėklus ir tik tada – be kitų pagalbos – jais nusileidžia ar pakyla“, – teigia berniuko motina.

REKLAMA
REKLAMA

Informuojama, kad berniuką šios technikos moko amerikietis guru Danielis Kishas, regėjimą praradęs būdamas 13 mėnesių. Būtent jis, einantis „Akliems pasiekiamo pasaulio“ (angl. „World Access for the Blind“) asociacijos prezidento pareigas, išplėtojo gyvūnų naudojamus echolokacijos principus ir pritaikė juos žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aukšto tono spragtelėjimai atsispindi nuo objektų ir aklajam gali parodyti šių objektų struktūrą – šis metodas, neslepia D. Kishas, yra nukopijuotas nuo delfinų. Būtent taip šie žinduoliai orientuojasi visiškoje tamsoje.

Kaip informuoja britų dienraštis, keturmetis apie šalia esančių objektų dydį, formą ir atstumą sužino caktėldamas liežuviu.

REKLAMA

D. Kishas, kurio aklųjų kursai ne iš pigiausių – apie 10 tūkst. litų, – teigia, kad po kiek berniukas laiko galės „matyti“ pastatus, esančius už 100 metrų.

„Medis gali būti pastebėtas už 10 metrų, o dideli pastatai – už 100 metrų“, – apie savo techniką, kurią vadina „FlashSonar“, kalba D. Kishas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų