• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijoje degęs milžiniškas turgus be verslų ir pajamų paliko pusantro tūkstančio šeimų. O Vilniuje naktį padegtas prekybos centras „Ikea“. Laimei, gaisras buvo užgesintas ir taip kaip Lenkijoje neišplito. Lietuvos kriminalinė policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl padegimo ir informacijos visuomenei neteikia.

Lenkijoje degęs milžiniškas turgus be verslų ir pajamų paliko pusantro tūkstančio šeimų. O Vilniuje naktį padegtas prekybos centras „Ikea“. Laimei, gaisras buvo užgesintas ir taip kaip Lenkijoje neišplito. Lietuvos kriminalinė policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl padegimo ir informacijos visuomenei neteikia.

REKLAMA

Apžvalgininkai ir kai kurie politikai neatmeta, kad tokie gaisrai gali būti Rusijos ir jai simpatiją jaučiančiųjų provokacija. 

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Milžiniškos liepsnos ir didžiuliai dūmų kamuoliai kilo į orą Varšuvoje. Didelis gaisras suniokojo prekybos centrą –turgų, kuriame buvo įsikūrę per pusantro tūkstančio parduotuvių. Laimei, aukų ir sužeistųjų išvengta, tačiau finansiniai nuostoliai milžiniški.

„Lenkijoje šiuo metu nevyksta karas, bet toks jausmas, kad raketos krito“, – sakė gaisrą matęs vyras. 

REKLAMA
REKLAMA

Užgesinus gaisrą turguje neliko nė vienos nesudegusios parduotuvės. Šiame centre dirbo daug vietnamiečių, kuriems priklausė parduotuvės ir užkandinės. Po gaisro jie liko be savo verslų. Kai kurie jų pasakoja, kad dėl patirtų nuostolių turės parduoti net namus. Kol kas tik spėjama, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia. 

REKLAMA

„Pirmiausia, atrodytų, kad jų vidiniai kažkokie dalykai, tai gali būti susiję su migrantais, kažkokiais panašiais dalykais. Bet niekas neatmestina, nepamirškime, kad Rusija yra teroristinė valstybė“, – teigė apžvalgininkas Marius Laurinavičius. 

Padegė „Ikea“ Vilniuje

Esą Rusija dažniausiai provokacijas rengia prieš strateginius objektus. Praėjusią savaitę kažkas, įtariama, naktį padegė ir prekybos centrą „Ikea“ Vilniuje. 

REKLAMA
REKLAMA

Iš Vilniaus apskrities policijos tyrimą dėl gaisro „Ikea“ sandėlyje perėmė kriminalinės policijos biuras. Policija visuomenei informacijos apie gaisro „Ikea“ centre aplinkybes šykšti. 

„Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras. Suprasdami susidomėjimą rezonansiniais įvykiais ir nusikaltimais bei jų tyrimo rezultatais informuojame, kad visuomenė ir žiniasklaidos atstovai bus informuoti apie tyrimo rezultatus kai tik bus įmanoma tai padaryti nepakenkiant ikiteisminio tyrimo sėkmei ir baudžiamajam asmenų persekiojimui“, – raštu atsakė kriminalinės policijos biuro atstovė Jelena Sirgėdienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į klausimus apie gaisrą prekybos centre „Ikea“ parduotuvė atsakyti nesutiko dėl vykstančio tyrimo. Paaiškinimą atsiuntė raštu. 

„Ugniagesiai ugnį likvidavo, incidento metu žmonės nenukentėjo. Daugiau detalių pateikti negalime, nes įvykio aplinkybės yra tiriamos, o žalos dydis vis dar vertinamas“, – rašė „Ikea“ atstovė Renata Dantė. 

Apžvalgininkas Marius Laurinavičius neturėdamas informacijos nelinkęs spėlioti, ar šie gaisrai Lietuvoje ir Lenkijoje gali būti susiję. Panašiai galvoja ir krašto apsaugos ministras. 

REKLAMA

„Atmesti nieko nereikia, viską reikia tirti“, – teigė Laurynas Kasčiūnas. 

Provokacijos iš Rusijos

Tiesa, jau kuris laikas VSD įspėja apie galimas provokacijas iš Rusijos. Tokiais perspėjimais apie padažnėjusias Rusijos provokacijas dalijasi ir kitų šalių saugumo tarnybos. Apie augančią Rusijos kišimosi įtaką Europoje įspėjo ir Lenkų premjeras Donaldas Tuskas, kuris pareiškė, kad Rusija kišis į Europos Parlamento rinkimus birželio pradžioje. Taip bus siekiama sumažinti paramą Ukrainai. Negana to, Tuskas pridūrė, kad didžiausia grėsmė dėl kišimosi į rinkimus kyla Lenkijai, Baltijos šalims ir Suomijai. 

REKLAMA

„Jau dabar yra pavyzdžių, kad jie tai daro ir ne kažkada seniai praeityje, o dabar. Tai kiekvieną atvejį reikėtų vertinti atskirai ir nepulti į kažkokią paniką“, – kalba M. Laurinavičius. 

Gegužės pradžioje Berlyne užsidegė gamykla įmonės, kuri gamina priešlėktuvines gynybos sistemas. Vis dėlto vėliau paaiškėjo, kad degė gynybos sistemas gaminančios įmonės filialas, kuriame laikomos cheminės medžiagos. Gamykla, kuri gamina raketas, įsikūrusi kitoje Vokietijos dalyje. Dėl gaisro sudegė keturi pastato aukštai, dalis gamyklos įgriuvo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Negalim atmesti, tikrai taip, ypač kai dega Vokietijos gamyklos, kurios gamina amuniciją Ukrainai“, – komentuoja krašto apsaugos ministras. 

Ženklai esą buvo religiniai simboliai

Prieš keletą mėnesių socialiniuose tinkluose pradėjo plisti nuotraukos su oranžiniais trikampiais ant pastatų. Kažkoks asmuo taip žymėjo įvairius pastatus, tiltus. Dalis žmonių tada kalbėjo, kad panašiais ženklais buvo žymimi strateginiai objektai Ukrainoje. O vėliau rusai juos subombarduodavo. 

REKLAMA

„Prancūzijoje sugavo ir įrodė, kad su Rusija susijusi provokacija, ten irgi paišė ženklus“, – sako apžvalgininkas Laurinavičius. 

Lietuvoje sulaikytas asmuo, kuris paišė trikampius ant pastatų ir tiltų, pareigūnams teisinosi, kad nieko blogo nenorėjo, esą jis vienuolis, o čia yra religiniai simboliai. Teisėsauga tokiais dailininko pasiteisinimais patikėjo ir jį paleido. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

tie gaisrai jau vyksta seniai,JAV,Kanadoje,Australijoje,Švedijoje,Rusijoje ir kitose šalyse,bet mūsų televiziniai zombiukai netiki,atseit sąmokslo teorijos,globalistai čia naikina viską
Tv3 -> smegenu plovykla avims
Tv3 -> smegenu plovykla avims
Idomu kodel neskelbet kai masiskai visam pasauly dege maisto gaminimo ir perdirbimo fabrikai pries metus+? Hmm?? Ot debilu tv
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų