• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas Tomas Gailius, vėliau tapęs pranešėju, teigia, kad dirbdamas žvalgyboje buvo gavęs savo vadovų nurodymų surinkti slaptos informacijos apžvalgininkui Mariui Laurinavičiui.

Buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas Tomas Gailius, vėliau tapęs pranešėju, teigia, kad dirbdamas žvalgyboje buvo gavęs savo vadovų nurodymų surinkti slaptos informacijos apžvalgininkui Mariui Laurinavičiui.

REKLAMA

„2017–2018 metais iš VSD direktoriaus Dariaus Jauniškio ir jo pavaduotojo Remigijaus Bridikio keletą kartų esu gavęs pavedimą surinkti bei jiems pateikti įslaptintą informaciją, kuri vėliau būtų perduota M. Laurinavičiui. Tai daryti atsisakiau“, – trečiadienį savo „Facebook“ paskyroje paskelbė T. Gailius.

Jo teigimu, apie šiuos pavedimus dar žino mažiausiai du esami ir buvę VSD pareigūnai.

„Apie tai liudijau ir laikinajai (Seimo – BNS) tyrimo komisijai“, – sakė T. Gailius.

Taip jis reagavo į M. Laurinavičiaus paskelbtą tekstą „Kas pranešėjo T. Gailiaus šeimą sieja su Rusija?“. 

Apžvalgininko teigimu, 2020 metų kovą visa T. Gailiaus šeima viešėjo Rusijoje.

Cituodamas anoniminį šaltinį, M. Laurinavičius rašo, kad T. Gailius visuomet buvo toks „rytietiškos orientacijos žmogus“, sūnų leido ne į tarptautinę vakarietišką, o į rusišką mokyklą, esą tarnybai buvo kilę klausimų dėl jo žmonos draugių Rusijoje, dėl jos ir vaikų kelionių į Rusiją.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi iš Marius Laurinavičius „rašliavų“ žinoma, kad jis remiasi savo šaltinių iš VSD informacija, kuri, mano vertinimu, yra tikrai detali, o aš dar dirbdamas VSD apie šias šeimos išvykas, žmonos drauges esu kalbėjęs tik su tuometiniu VSD Vidaus saugumo valdybos viršininku, kuris tiesiogiai pavaldus VSD direktoriui, todėl artimiausiu metu planuoju kreiptis į Generalinę prokuratūrą, žvalgybos kontrolierių dėl VSD pažeidžiamų mano bei mano šeimos narių žmogaus teisių, kišimosi į mūsų asmeninį gyvenimą, neteisėtos informacijos apie jį rinkimą bei platinimą“, – trečiadienį „Facebook“ pranešė T. Gailius.

REKLAMA

Jis taip pat tvirtino planuojantis kreiptis į teismą dėl savo bei šeimos šmeižto, garbės ir orumo žeminimo.

Dar praėjusią Seimo kadenciją į Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Vytautą Baką kreipėsi tuometinis VSD pareigūnas T. Gailius dėl galbūt neteisėtos savo vadovų veiklos.

Pareigūnas teigė 2018 metų liepą iš departamento direktoriaus pavaduotojo R. Bridikio gavęs kelis lapus su daug pavardžių ir žodinį pavedimą „patikrinti vieno kandidato rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą“. Jame, kaip paaiškėjo, buvo nurodyti tuomet dar kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos rėmėjai ir bendražygiai.

REKLAMA
REKLAMA

Situaciją tada nagrinėjęs Seimo NSGK konstatavo, jog VSD veikė teisėtai tikrindamas kandidatų į prezidentus aplinką, tačiau paragino tokiose situacijose atsisakyti žodinių pavedimų. Tačiau vėliau Generalinė prokuratūra konstatavo, kad atliekant šios situacijos tyrimą nebuvo atlikti visi veiksmai.

VSD atstovai tvirtino tikrinę visų kandidatų į prezidentus komandas. Pranešėjas tikino, jog tikrinta tik G. Nausėdos aplinka, o R. Bridikis jam patvirtino, kad sąrašai gauti iš paties G. Nausėdos. Prezidentas kategoriškai neigia prašęs VSD tikrinti jo komandą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl to parlamentinį tyrimą neseniai atlikusi Seimo komisija konstatavo, kad VSD direktorius D. Jauniškis talkino G. Nausėdai rinkdamas žvalgybinę informaciją apie jo komandą ir rėmėjus, o šių asmenų sąrašą žvalgyba gavo iš paties G. Nausėdos arba jis perduotas jo pavedimu.

Be to, Seimo komisija konstatavo, kad prezidentas G. Nausėda yra pažeidžiamas ir galėjo sulaužyti priesaiką neatsakydamas į komisijos klausimus.

Komisija teigia gavusi duomenų, kad kelios dešimtys asmenų iš tuometinio kandidato G. Nausėdos aplinkos buvo susiję su baltarusiškų trąšu verslu, Rusijos ir Baltarusijos žvalgybų tarnybomis, palaikė ryšius su Rusijos ir Baltarusijos diplomatais. Anot tyrėjų, tai daro prezidentą pažeidžiamą.

Komisija taip pat tvirtina surinkusi duomenų, kad „kai kurie su baltarusiškų trąšų verslu susiję asmenys bandė tapti ir tapo nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių valstybės įstaigų vadovais bei išrinktojo prezidento patarėjais“.

Galiaus buvimas VSD didelė klaida , jeigu vaikai mokėsi rus mokyklose , tai namie kalba po rusko. Kartajasi A.Smetonos klaida , namų šeiminkė įdarbinta rusė , kuri kasdien perduodavo žinias Maskvai.
Tikėkim VSD - STT Prokuratūra argumentuotai atrems to Gailiaus -konservatorių +bako nuožmų puolimą prieš juos ir Valstybės Vadovą - Prezidento rinkimų kompanijos metu .
Taigi laurinaviciai seni ozio tvarto kiemsikiai...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų