• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje – neeiliniai karščiai. Sinoptikai prognozuoja, kad penktadienis bus karščiausia diena, nors jau dabar mūsų šalyje yra šilčiau nei Pietų Europoje.

Lietuvoje – neeiliniai karščiai. Sinoptikai prognozuoja, kad penktadienis bus karščiausia diena, nors jau dabar mūsų šalyje yra šilčiau nei Pietų Europoje.

REKLAMA

Orų programėlės „Windy“ duomenimis, penktadienį 11 val. Vilniuje fiksuoti 29 laipsniai šilumos, Kaune – 30, Klaipėdoje – 26, Šiauliuose – 29, Panevėžyje – 30 laipsnių karščio (lyginant su kitomis orų programėlėmis, galima 1 laipsnio paklaida). Tiesa, jutiminė temperatūra gali būti gerokai aukštesnė, o namų termometrai kai kuriose šalies vietovėse dažnai rodo dar didesnius skaičius.

Oro temperatūra prilygstame arba jau lenkiame Pietų Europos šalis ir net kai kuriuos Turkijos miestus. Kaip nurodo „Windy“, 11 val. Ankaroje (Turkija) fiksuota 30 laipsnių karščio, Atėnuose (Graikija) – 30, Romoje (Italija) – 30, Madride (Ispanija) – 25 laipsniai šilumos.

Turistų pamėgtuose miestuose karščiai dar mažesni nei Lietuvoje. Štai Stambule (Turkija) yra 26 laipsniai šilumos, Alanijoje (Turkija) – 29, Korfu saloje (Graikija) – 27, Rode (Graikija) – 29 laipsniai šilumos. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Lietuva – ne vienintelė šalis, kur šiuo metu laikosi karščiai. Karščio banga užgriuvo visą rytinės Europos pusę kartu su Baltijos šalimis. Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Moldovoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje šiuo metu laikosi 26–30 laipsnių karštis.  

REKLAMA

Lietuvos sinoptikai praneša, kad šiandien bus dar karščiau ir termometrų stulpeliai šoktels iki 34 laipsnių.

Lietuvos link artėja ciklonas Zoe: orai keisis iš esmės – štai kam klius labiausiai

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikia naujausią orų prognozę. Kaip rodo orų modeliai, alinantis karštis truks neilgai – jau penktadienio vakarą Lietuvą pasieks ciklonas Zoe, atnešiantis lietų su perkūnija ir ne tokius karštus orus. Panaši situacija laikysis maždaug iki antradienio, po to – vėl sausiau ir šilčiau.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį, birželio 28 d., naktį ir iki dienos pavakario be lietaus. Vakarėjant trumpas lietus, vietomis smarkus, su trankia perkūnija pradžioje pajūryje, vėliau ir vakariniuose rajonuose. Galima kruša. Vėjas naktį rytų, pietryčių 3–6 m/s, dieną pietų, pietryčių 6–11 m/s, per perkūniją vakariniuose rajonuose 15–20 m/s. Naktį 16–21°C, dieną karštis 29–34°C.

Šeštadienio, birželio 29-osios, naktį trumpo, vakariniuose rajonuose gausesnio, su trankia perkūnija, lietaus debesys iš vakarų slinks per Lietuvą į rytus. Dieną, daugiausia jos pradžioje, trumpai, su perkūnija gali tik rytiniuose rajonuose palyti. Vėjas nakties pradžioje pietryčių 5–10 m/s, vėliau suks į pietvakarius, dieną vakarų, šiaurės vakarų 7–12 m/s, per perkūniją naktį gūsiai 15–17m/s. Naktį 16–21°C, dieną 23–28°C, vakariniuose rajonuose 18–22°C, vėsiausia pajūryje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienį, birželio 30 d., be ženklesnio lietaus. Vėjas naktį nepastovus 4–8 m/s, dieną pietryčių 5–10 m/s. Naktį 9–14°C, dieną 26–31°C.

Pirmadienį, liepos 1 d., su perkūnija lis, naktį vakariniuose rajonuose gausokai, dieną gausiau laistys rytinius rajonus. Vėjas naktį pietryčių, dieną suks į vakarus 7–12 m/s, dieną gūsiai iki 15–17 m/s. Naktį 18–23°C, dieną 24–29°C, vakariniuose rajonuose 19–23°C, vėsiausia pajūryje.

REKLAMA

Antradienį, liepos 2 d., gana ramiai palis, daugiausia dieną. Vėjas vakariniųkrypčių naktį 4–8 m/s, dieną 6–11 m/s, pajūryje 8–13 m/s. Naktį 11–16°C, dieną 19–24°C, vėsiausia vakariniuose ir šiaurės vakariniuose rajonuose.

Trečiadienį, liepos 3 d., trumpai ramiaipalis, daugiausia dieną. Vėjas vakarų, pietvakarių 5–10 m/s. Naktį 10–14°C, dieną 20–25°C.

Ketvirtadienį, liepos 4 d., palis, daugiausia rytiniuose rajonuose. Vėjas nepastovus 5–10 m/s. Naktį 12–16°C, dieną 18–23°C.

REKLAMA

Penktadienį, liepos 5 d., naktį nedidelis lietus, dieną be ženklesnio lietaus. Vėjas vakarinių krypčių naktį 4–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Naktį 11–16°C, šilčiausia pajūryje, dieną 19–24°C.

Ketvirtadienį beveik pasiektas dienos karščio rekordas

Ketvirtadienis, birželio 27 d., buvo karšta visoje šalyje – beveik visose meteorologijos stotyse oras įkaito virš 30 laipsnių karščio. Lietuvos hidrometeoologijos tarnybos (LHMT) duomenimis, karščiausia buvo Pakruojyje, kur oras įkaito iki 32,8 laipsnių. Iki birželio 27-osios aukščiausios oro temperatūros rekordo pritrūko vos 0,5 laipsnio. Iki šiol aukščiausia birželio 27-osios temperatūra išmatuota 2022 m. Kretingoje (33,2 laipsniai).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šį ketvirtadienį labai karšta buvo ir Alytuje bei Dotnuvoje (Kėdainių r.) – iki 32,6 laipsnių. Mažiausiai oras sušilo Laukuvoje (Šilalės r.) ir Telšiuose, kur įkaito atitinkamai iki 29,5  ir 29,6 laipsnių.

Užfiksuotos ir tropinės naktys, kai naktį oro temperatūra pasiekia ne mažiau nei 20 laipsnių. Tropinės naktys fiksuotos jau ne tik Nidoje, bet ir Ventėje, Šilutėje, Klaipėdoje, Šventojoje. Iš žemyno gilumoje esančių stočių, tropinė naktis stebėta tik Anykščiuose, tačiau buvo ir keletas kitų vietovių kur iki tropinės nakties ribos (mažiausiai 20 laipsnių) pritrūko mažiau nei laipsnio. 

REKLAMA

Pagal sinoptikų prognozes, šiomis dienomis taip pat sulauksime tropinių naktų. Duomenys apie praėjusią naktį dar tikslinami.

6 min. karštyje gali būti mirtinos – jokiu būdu to nedarykite

Puslapis „Orai ir klimatas Lietuvoje“ skelbia, kad ketvirtadienį beveik visur įkaito virš 30 °C. Jau teko matyti pasakojimų su tipiška istorija: prie parduotuvės pastatytas automobilis uždarytais langais, o jo viduje – nerimastingai besižvalgantis ir/ar nenustojantis loti keistu balsu šuo. Ekspertai įspėja dėl gyvūnų ir vaikų palikimo.

REKLAMA

Juk ir mums sėdėti automobilyje būna karšta net su pravertais langais. Todėl tokiomis dienomis šunį geriau palikti specialioje vietoje pririšus prie parduotuvės, kad nors gryname ore (šešėlyje) pabūtų.

Deja, bet kai kurie žmonės toliau nemąsto, ar tiesiog užsimiršta, jog saulėtą vasaros dieną mašinos viduje pasidaro vos ne kaip orkaitėje. Karštis automobilyje ganėtinai greitai gali pražudyti ne tik gyvūnus, bet ir mažus vaikus (deja, retkarčiais pasitaiko, kad paliekami net ir jie).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Blogiausiu atveju, jeigu jau norite gyvūną palikti mašinoje, tuomet palikite jį tik labai trumpam ir būtinai su įjungtu oro kondicionieriumi. Bet geriau nedarykite net ir taip. Neprisišaukit nelaimės.

Beje, penktadienis bus dar truputį karštesnis. Gaivesni orai prognozuojami kitą savaitę. Vėl bus galima skųstis ne dėl karščio, o kad truputį per vėsu.

Tuoj ir sušalę turkai su ispanais atskris pasikaitint ..
Taip taip iškirto visus medžius kurie teikia pavesi , pridėjo kinietiškų plytelių kurios daugybę kartų atspindi karsti ir saukia kad karsta .Valdzioje sedi banditai kas dar neaišku.
Be abejo valdziai palanku dirbtinai padarytas klimatas,mat priezastis nurasyti ant atsilimo,plius derliams.Gales kainas sukelti.Tikrai visur parsidave,kur tik paziuri.Jau senai ne paslaptis kaip paveikia atmosfera.Gi reikia kai kur potvyniais ir ledais,karsciais derliu samoningai naikinti.Atsilimams pinigus nurasyti.Nieko jiems neiseis iki galo.Tegu ir nesitiki..Viskam yra ribos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų