Besibaigianti savaitė išsiskyrė ne tik sparčiai dygstančių baravykų gausa, bet ir pranešimais apie rastus smurtine mirtimi mirusiųjų kūnus. Teisėsaugininkams nėra kada atsikvėpti aiškinantis tragiškai pasibaigusius vyro ir žmonos, darbdavio ir samdinio, brolių konfliktus, girtų kompanijų kivirčus.
Sutuoktinių ginčas baigėsi šūviu į galvą
Pirmadienio popietę vienos Mažeikių rajono Račių kaimo sodybos kieme rastas Danutės Stonienės (77 m.) lavonas su šautine žaizda skruoste. Nužudymu įtariamas jos vyras Stasys Stonys (72 m.) sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Garbaus amžiaus sutuoktinių pora nuolat gyveno Gargžduose, tačiau kone visas vasaras leisdavo Danutės tėviškėje Račiuose. Čia ne tik užsiaugindavo daržovių, vaisių, bet ir padėdavo sukaupti maisto bei kuro atsargas nuolat sodyboje gyvenančioms D. Stonienės seserims Elenai ir Aldonai.
Tą pirmadienį viena iš seserų su neatidėliotinais reikalais iki pietų užtruko Mažeikiuose, o S. Stonys su keliais kaimynais susiruošė malkauti į žmonos ir jos seserų paveldėtą mišką.
Sugrįžusi į namus Elena Ulskytė su seserimi Aldona išėjo į ganyklą pagirdyti ten besiganančios karvės ir pakeliui prasilenkė su iš miško grįžtančiais medkirčiais. Elenai pasirodė, kad Stasius, kaip ji vadino svainį, ir jo talkininkai kažkodėl sugrįžo su pustušte priekaba ir įtartinai įraudę, bet moteris nieko nesakiusi nuskubėjo paskui Aldoną.
Netrukus abi išgirdo sodyboje pokšinčius šūvius ir tekinos pasileido atgal. Vėliau Elena tikino, kad girdėjo net penkis šūvius, nors kiti liudininkai tikino, kad buvo šauta tik tris kartus.
Seserys manė, kad legaliai pistoletą savigynai turintis S. Stonys šūviais į orą tildo jų augintinius šunelius, vis aplojančius nepažįstamus žmones, todėl baiminosi, kad karštakošis svainis kurio nors iš jų nenušautų.
Tačiau kai skubančias moteris pralenkė link sodybos nudūmęs visomis sirenomis kaukiantis greitosios pagalbos automobilis, jas nusmelkė bloga nuojauta...
Ir seserys neapsiriko – kieme be gyvybės ženklų gulėjo ne šunelis, o jų vyriausioji sesuo Danutė su šautine žaizda veide... Prie jos klūpojo S. Stonys, pakišęs jai po galva savo viršutinius rūbus ir bandantis ją kalbinti.
Moters mirtį konstatavę medikai iškvietė policiją ir S. Stonys buvo sulaikytas kaip įtariamasis žmonos nužudymu.
Artimieji jau anksčiau buvo pastebėję, kad S. Stonys nemėgsta į akis sakomos teisybės ir užsispyręs laikosi savo nuomonės, net žinodamas, kad yra neteisus.
Neatmetama, jog ir šį kartą ginklo jis griebėsi negalėdamas perkalbėti girtam prie vairo jam sėsti neleidusios žmonos.
Miške jau kiek išgėręs su talkininkais vyriškis sumanė pratęsti išgertuves ir paprašė vieno iš medkirčių duoti jam automobilio raktelius, kad galėtų nuvažiuoti į Žemalę ir nusipirkti dar degtinės. Tačiau D. Stonienė griežtai pasipriešino kauštelėjusio vyro ketinimams ir pareikalavo, kad jis raktelius grąžintų savininkui. Šeimyninis barnis baigėsi tuo, jog S. Stonys griebėsi pistoleto ir mirtinai sužalojo savo sutuoktinę.
Policijos sulaikytam įtariamajam buvo nustatytas lengvas 1,35 promilės alkoholio girtumas. Apklausiamas jis tikino, jog neatsimena, kaip ir kodėl jo rankoje atsirado ginklas ir ar tikrai jis šovė į savo žmoną. Tyrėjai mano, kad tai gali būti tik S. Stonio pasirinkta gynybinė taktika.
Jo legaliai turėtas pistoletas, iš kurio, kaip manoma, buvo iššautas lemtingas šūvis, perduotas ekspertams.
Neteistą pensininką S. Stonį Mažeikių rajono apylinkės teismas leido suimti 3 mėnesiams.
Atsikratė pavojingo ieškovo?
Šilalės rajono Grigulių kaimo ūkininko Rapolo Kvestavičiaus (62 m.) sodyboje policininkai apsilankė ieškodami kažkur prašapusio jo samdinio Arūno Užumecko (35 m.).
Bytlaukių kaime gyvenusio viengungio jau maždaug prieš mėnesį buvo pasigedę ne tik jo artimieji, kaimynai, bet ir Šilalės rajono apylinkės teismas. A. Užumeckas kelis kartus neatvyko į šiuo metu teisme nagrinėjamą bylą, kurioje jo darbdavys kaltinamas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Šioje byloje A. Užumeckas pripažintas pagrindiniu liudininku ir nukentėjusiuoju, nes R. Kvestavičius metų pradžioje savo sodyboje jį buvo sunkiai sužalojęs. Per išgertuves abiem susikivirčijus, A. Užumeckui žarstekliu buvo sutrupinta kaukolė.
Sužeistasis išgyveno, bet ilgai gydėsi ligoninėje ir buvo pripažintas dalinai nedarbingu.
Ilgainiui jis susitaikė su savo skriaudiku ir formaliai net atleido jam už tą kruviną išpuolį, tačiau sunkaus sveikatos sutrikdymo atveju įstatymai nenumato susitaikymo galimybės, todėl byla vis dėlto nukeliavo į teismą.
Belaukdami Temidės sprendimo, teisiamuoju tapęs darbdavys ir jo samdinys toliau darbavosi ne per didžiausiame išsituokėlio Rapolo ūkyje, o vakarais drauge kilnojo taureles ir kartais barėsi tarpusavyje, kol vieną dieną Arūnas pradingo.
R. Kvestavičius visiems aiškino, esą jo talkininkas išvykęs pas Kelmės rajone gyvenančius gimines arba patraukęs į Raseinių rajoną ieškoti geresnio uždarbio, o gal net Kaune saugąs kažkieno vaikus. Patikrinus paaiškėjo, kad A. Užumeckas niekur iš minimų vietų net nebuvo pasirodęs.
Atidžiai apžiūrėdami šio ūkininko valdas, vienoje maždaug už 400 metrų nuo sodybos esančio miškelio laukymėje policijos pareigūnai pastebėjo neseniai judintą velėną. Netrukus ten buvo rastas ir maždaug prieš mėnesį visiškai negiliai užkastas jau pradėjęs irti A. Užumecko kūnas. Abejoti dėl smurtinės mirties neteko, nes šįkart susidorota itin žiauriai – aukos galva buvo beveik atskirta nuo kūno ir laikėsi tik ant stuburo.
Už ankstesnį A. Užumecko sužalojimą sodybos šeimininkui grėsė iki 10 metų nelaisvės, be to, jis būtų privalėjęs sumokėti ligonių kasai 5000 litų už sužalotojo gydymą. Taigi įtariama, jog R. Kvestavičius, bandydamas savaip išspręsti šią jam itin nepalankią situaciją, perrėžė samdiniui gerklę ir užkasė jį laukymėje. Dabar jau tapęs įtariamuoju žmogžudyste R. Kvestavičius yra suimtas.
Kruvinas brolių vakarėlis
Ukmergės policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Deltuvos seniūnijos Šemetiškių kaimo gyventojo Mindaugo Meškos (40 m.) žūties.
Oficialiai niekur nedirbusio viengungio lavonas su durtine žaizda krūtinėje buvo rastas gretimame Mikališkių kaime, šalia vienintelio šiose apylinkėse daugiabučio.
Tame name gyvena kitą pavardę turintis žuvusiojo brolis Romas Budra (46 m.). Nustatyta, kad išvakarėse M. Meška girtavo su išsituokusiu broliu, o išgertuvėse dalyvavo ir tame pačiame name gyvenanti buvusi Romo uošvė. Kaip ir kada kilo konfliktas tarp lyg ir neblogai sutariančių brolių, lyg ir niekas nematė, todėl tyrėjų laukia kruopštus darbas.
Tyrimui vadovaujantis Ukmergės rajono apylinkės prokuratūros prokuroras patvirtino, kad tikrinamos ir dar kelios galimos nužudymo versijos.
Įtariamasis R. Budra sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Ukmergės apylinkės teismas leido jį suimti.
Vyrai gėrė su paaugliais
Zarasuose esančioje S. Nėries gatvėje, prie 29-ojo namo, vėlai vakare buvo rastas negyvai sumuštas Olegas Ševekovas (29 m.).
Netrukus buvo nustatytas visas būrelis įtariamųjų, bet kai kurių iš jų apklausą teko atidėti, nes visi jie buvo gerokai girti.
Areštinės kameroje teko ilgokai blaivinti ne tik V. Latvelį (42 m.), kuriam nustatytas 3,77 promilės girtumas, bet ir jo sugėrovą G. Grigorjevą, kuris į alkotesterį pripūtė 2,33 promilės alkoholio.
Kiek blaivesni buvo įtariamaisiais taip pat tapę 15 ir 16 metų nepilnamečiai – abiem užregistruotas tik šiek tiek didesnis nei pusės promilės girtumas.
Nustatyta, kad nužudytasis taip pat girtavo su šia kompanija, o kilus kivirčui, sugėrovai jį negailestingai sumušė ir suspardė. Paskui visi tiesiog išsiskirstė, taip nepasirūpinę likusiu gulėti nelaimėliu, tad šis, nesulaukęs medicininės pagalbos, mirė nuo patirtų sužalojimų.
Visi įtariamieji policijai žinomi dėl anksčiau įvykdytų prasižengimų. Vilniaus apygardos teismas netrukus pradės nagrinėti vienam iš įtariamųjų nepilnamečių iškeltą baudžiamąją bylą.
Zarasų rajono apylinkės teismas visus keturis įtariamuosius leido suimti 3 mėnesiams.
Remigijus RAINYS