Moksleiviai neslepia, kad tokių dalykų nemoka, todėl patys sutinka, kad paskaitų reikia.
Vasaros popietę būsimi dvyliktokai leidžia prie Neries upės ir sako, kad apie šalies gynybą ir karą dabar tikrai negalvoja.
Šauliai įsitikinę, kad supratimo moksleiviams dar tikrai trūksta, o vienkartinių susitikimų su jais neužtenka.
Apie tai, kad tikras priešas gali būti visai kitoks, nei daug kas įsivaizduoja, o karas nebūtinai vyksta su mums matomais ginklais, apie gynybą ir savo pačių saugumą kitais metais kai kuriems moksleiviams pamąstyti teks rimčiau. Bent jau taip žada keli ministrai. Tikimasi, kad jau rudenį mokyklose bus specialus pasirenkamasis paskaitų ciklas „Nacionalinis saugumas ir krašto gynyba“.
Tokį pasirenkamąjį dalyką ves ne paprasti mokytojai, o šauliai, buvę kariškiai su pedagoginiu pasirengimu. Vaikai mokytųsi ne vien apie informacinį karą, propagandą, geopolitinę situaciją, bet ir jų pačių saugumo klausimų puolant priešui.
Už gynybą ir saugumą atsakingi Seimo nariai aiškina, kad kalbėtis apie grėsmes ir mokyti saugumo mokinius reikėjo jau seniai. Sako, kad tai padidins žmonių budrumą.
Dabar jau vasariškai dienas leidžiantys mokiniai sako, kad tokių pamokų norėtų.
Supažindinti ir mokyti visuomenę apie tai, kaip veikia informacinis karas, ko griebtis, kai priešas puola, aktyviau imta po įvykių Ukrainoje.
Plačiau apie tai TV3 reportaže