šauliai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šauliai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šauliai“.

Šaulių sąjungai už 1,5 mln. eurų bus nupirkta 100 ketursraigčių dronų

Lietuvos šaulių sąjungai (LŠS) už 1,5 mln. eurų bus nupirktas šimtas kvadrokopterių – ketursraigčių dronų. Trečiadienį Vyriausybė posėdžio metu nusprendė skirti šią sumą Lietuvos šaulių sąjungai bepiločių orlaivių pajėgumo vystymui stiprinti. Šaulių sąjungos vadas Linas Idzelis BNS teigė, kad pinigai yra skirti Gynybos resursų agentūrai, kuri pagal šaulių parengtas ir suderintas technines specifikacijas turėtų įsigyti daugiau kaip 100 vienetų žvalgybinių daugiafunkcių kvadrakopterių.

Komendanto valandos pratybų metu įkliuvo BMW: vairuotojui gresia rimtos bėdos

Naktį Vilniuje ir Kaune vyko kariuomenės pratybos, kokių dar nebuvo – inscenizuota komendanto valanda. Pasirinktose vietose kariai savanoriai per naktį budėjo prie strateginių objektų, kartu su Šaulių sąjunga ir policija keliose vietose įrengė patikros postus. Inscenizuoti ir kelių diversantais apsimetusių pratybų dalyvių sulaikymai. O patikrinimų metu policininkams Vilniuje įkliuvo ir BMW vairuotojas su narkotikais, kuriuos laikė užsukęs stiklainyje.

Vyriausybė pritartų GPM lengvatos suteikimui šauliams, savanoriams ir rezervo kariams

Vyriausybė šią savaitę patvirtino išvadą įstatymui, kuriuo norima suteikti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatą šauliams, kariams savanoriams bei aktyviojo rezervo kariams. Seime šios „valstiečių“ frakcijos atstovo Aurelijaus Verygos siūlomos Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos pateiktos dar rudenį. Seimas joms pritarė, tačiau nusprendė toliau įstatymą svarstyti pavasarį.

Seimas linkęs pritarti siūlymui Šaulių sąjungos naudojamus bepiločius orlaivius priskirti Lietuvos kariuomenei

Seimas po pateikimo pritarė Aviacijos įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) naudojamus bepiločius orlaivius priskirti Lietuvos kariuomenei. Už šią iniciatyvą balsavo 110 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 10 parlamentarų. Pasak pataisų iniciatoriaus Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Lauryno Kasčiūno, tai sudarytų sąlygas LŠS turimus droninius pajėgumus geriau integruoti į krašto apsaugos sistemą.
Aktualijos 2024-03-12

Veryga rėžė dėl ginklų trūkumo: šauliai pernai pavasarį prašė ginklų pratyboms – negavo iki dabar

Netylant kalboms apie Rusijos grėsmę NATO, kai kurie aukšto rango karininkai prabilo apie ginkluotės, technikos ir atsargų trūkumą Lietuvos kariuomenėje. Resursų trūksta ne tik kariškiams – aiškėja, kad prastai aprūpinti rezervistai, šauliai. Lietuvos šaulių sąjungos narys, kandidatas į prezidentus Aurelijus Veryga prisiminė realią situaciją, kai per pratybas dėl ginkluotės trūkumo dalis šaulių negalėjo kokybiškai treniruotis.

Pamatytas vaizdas pribloškė Lietuvos gelbėtojus: reagavo žaibiškai

Vakarų (jūros) šaulių 3-oji rinktinė savo „Facebook“ paskyroje pasidalino, kad šis šeštadienis jų šauliams buvo kitoks. 314 mokomosios jūrinės kuopos šauliai ruošėsi pratyboms, kai kuopos vadas Valerijus sulaukė skambučio iš Priekulės seniūnijos gyventojos, kuri turi žirgyną ir šauliai nedelsdami išvyko į pagalbą. Nuvykus į vietą paaiškėjo, kad reikia išgelbėti tris žirgus kurie dėl Minijos upės yra potvynio paveiktoje teritorijoje.
2023-11-14

Vilniuje – gausybė patenkintų šaulių iš užsienio

Tradicinės tarptautinės šaudymo į skriejančius taikinius varžybos „Vilnius Grand Prix“ šįmet buvo ypač gausios svečių iš užsienio. Didysis prizas iškeliavo į Estiją. „Visi svečiai išvyko labai patenkinti. Džiugu buvo matyti tokį būrį svečių ir dar tokios puikios nuotaikos. Islandai ir Kipro atstovai pažadėjo, kad kitąmet grįš su dar didesniu būriu šaulių, nes jiems, kaip ir Lietuvos šauliams, labai patiko“, – sakė turnyrą organizavęs „VG Shooting Academy“ vadovas Virgilijus Grybė.
2023-10-02

Daugėja civilių šaudymo kursuose: „Tai negali būti daiktas, kuris yra nupirktas ir padėtas kažkur seife“

Ukrainoje tebesitęsiant karui, į Lietuvos šaudyklas plūsta lietuviai, norintys išmokti taikliai šaudyti, tinkamai valdyti ir prižiūrėti ginklus. Pasak tokių mokymų organizatorių, žmonių, norinčių mokytis kariauti, antplūdį jie pajuto karo pradžioje. Šaudyti veržėsi įvairių specialybių atstovai, dalis jų įsigijo ir ginklus ir dabar nuolat tobulina šaudymo įgūdžius. Atvirų durų diena šaudykloje Jonavos pašonėje priviliojo kelias dešimtis entuziastų.

Prakalbo apie pasiruošimą ginti Lietuvą: prisidėtų ir užsienyje gyvenantys lietuviai šauliai

Užsienyje veikiantys Lietuvos šaulių sąjungos nariai taip pat pasiryžę ginti Tėvynę, jei prireiktų. Tai garantuoja Klaipėdoje susitikę visų kitose šalyse esančių šaulių vadai. Jie kalba ne tik apie tiesioginę kovą su priešu. Štai amerikiečiai šauliai kilus karui spaustų kongresmenus padėti Lietuvai, o Ukrainoje veikę šauliai dalijasi karčiomis, savo akimis matytomis pamokomis. „Turiu tėtį šaulį ir tai man suteikia motyvacijos.

Šauliai ragina prisidėti tvarkant ypatingus kapus: „Žuvimas, kai mes nustojame rūpintis jų atminimu“

Lietuvos šauliai buria visus norinčius prisidėti tvarkant kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo vietas – kai kur reikia aptvarkyti kapavietes, atnaujinant paminklines lentas. Prie šios iniciatyvos atsigręžti į žuvusiuosius už Lietuvos laisvę jungiasi ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, prašydamas atsiliepti visus tuos, kas žino dar netyrinėtas kovotojų žūties ar palaidojimo vietas.
Aktualijos 2023-05-20
REKLAMA
REKLAMA

Siūlo organizuoti visuotinius pasipriešinimo mokymus: pirmais metais susimautume, bet vėliau įvyktų proveržis

Lietuvoje reikėtų surengti visuotinius pilietinio pasipriešinimo mokymus, sako Šaulių sąjungos vadovas Linas Idzelis. Anot jo, mokymai turėtų vykti kiekvienoje savivaldybėje ir turėtų būti kartojami bent kelerius metus, kad išryškėtų didžiausios pilietinio pasipriešinimo strategijos spragos ir jos būtų išspręstos. Neseniai Rusijoje atlikta sociologinė apklausa rodo, kad trečdalis rusų pateisintų karinius veiksmus prieš Baltijos šalis.

Premjerė Šaulių sąjungos vadu siūlo skirti pulkininką leitenantą Idzelį

Premjerė Ingrida Šimonytė naujuoju Lietuvos šaulių sąjungos vadu siūlo skirti pulkininką leitenantą Liną Idzelį. „Naujuoju Šaulių sąjungos vadu mano yra siūlomas skirti pulkininkas leitenantas L. Idzelis, kuris yra profesinė skaro tarnybos karys, tarnybą kariuomenėje pradėjo 1992 metais, nuo to laiko turi labai įspūdingą karjerą, įvairių veiklų, pozicijų ir atsakomybių, baigęs studijas Baltijos gynybos koledže“, – trečiadienį pristatydama kandidatūrą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komite...

Prasideda pilnatis: Budraitytė įspėja 3 Zodiako ženklus

Visai netrukus padangę nušvies spindintis pilnaties mėnulis. Nors artėjantis metas bus ramus, tačiau pasitaikys dienų, per kurias reikės šiek tiek pasisaugoti. Kuriems Zodiako ženklams pilnatis nebus itin maloni, sutiko naujienų portalui tv3.lt pasidalinti astrologė Vaiva Budraitytė.
2022-12-07

Budraitytė įspėja 1 Zodiako ženklą: aplankys neįtikėtina sėkmė

Pirmasis žiemos mėnuo – Šaulio Zodiako ženklo atstovų laikotarpis. Ką šiuo laikotarpiu reikėtų žinoti Šauliams bei kokios jų laukia šventės naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko papasakoti astrologė, būrėja Vaiva Budraitytė. Vaiva Budraitytė tikina, kad lapkričio 30-oji žymėjo ne tik žiemos sutiktuves, pasninko pradžią, tačiau ir Šaulio Zodiako ženklų atstovų gimimo mėnesį.
2022-12-06

Kaune bus aptariamas visuotinės gynybos principas

Kaune antradienį rengiama konferencija aptarti visuotinės gynybos principą. „Gynybos visuotinumas yra mažų valstybių vienas iš saugumo garantų, todėl mums svarbu suprasti dabartinį geopolitinį kontekstą, visuomenės gynybinio veikimo galimybes, o taip pat pasimokyti iš karo Ukrainoje patirties“, – teigia renginio organizatoriai Lietuvos šaulių sąjunga ir Vytauto Didžiojo universitetas.
Aktualijos 2022-11-15

Seimas išplėtė Šaulių sąjungos veiklą: tikimasi, kad ji taps svarbiu gynybos ramsčiu

Seimas antradienį patvirtino atnaujintą Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) veiklos modelį, padidindamas jos indėlį valstybės gynybos struktūroje. Be to, nuspręsta, kad organizacijos vadą skirs nebe krašto apsaugos ministras, o Vyriausybė. Dėl to valdantieji sulaukė kaltinimų dėl LŠS politizavimo. Už naujos redakciją Šaulių sąjungos įstatymą balsavo 90 Seimo narių, prieš buvo keturi, 21 susilaikė.

Šaulių sąjungos finansavimas augs, bus perkami ginklai, ekipuotė, įranga

Šaulių sąjungos finansavimas kitąmet turėtų augti beveik ketvirčiu milijono eurų, už skiriamas lėšas bus perkami ginklai, karinė ekipuotė ir įranga. Šaulių sąjungai kitų metų valstybės biudžeto projekte pirmąkart numatyta atskira asignavimų eilutė, planuojama skirti 7 mln. 238 tūkst. eurų. Kaip BNS informavo Krašto apsaugos ministerija (KAM), šiemet organizacijos finansavimas, lyginant su 2021-aisiais, jau buvo patrigubintas ir pasiekė 7 mln.

Diana Nausėdienė susitiko su ukrainiečiais, dalyvavusiais jaunųjų šaulių stovykloje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė susitiko su jaunuoliais iš Ukrainos, dalyvavusiais Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vasaros stovykloje, penktadienį pranešė Prezidentūra. Lietuvos pirmoji ponia su ukrainiečiais kalbėjosi apie patirtis Lietuvoje, Rusijos agresijos Ukrainoje metu patirtus išgyvenimus ir patriotinį ugdymą, teigiama pranešime. LŠS Žemaitijos 8–osios rinktinės organizuotoje, prie Balsių rugpjūčio 11–19 dienomis vykusioje stovykloje dalyvavo 20 paauglių iš Ukrainos.

Lietuva ruošiasi dienai „X“: keisis Šaulių sąjunga – šaulių daugės, augs ir finansavimas

Seimas imasi Šaulių sąjungos pertvarkos, sieks, kad Lietuvą ginančių šaulių greitu metu padaugėtų iki 50-ties tūkstančių. Dėl to politikai siūlo nuo kitų metų 6 kartus iki 30 milijonų eurų padidinti Šaulių sąjungos biudžetą. Pinigai būtų skiriami ekipuotėms pirkti, mokymų centrų tinklui statyti.
2022-06-25

Pokyčiai Šaulių sąjungoje: šešis kartus daugiau pinigų ir atsakomybės

Kiečiamas Šaulių sąjungos finansavimo modelis ir pavaldumas, šauliai nuo kitų metų turėtų gauti šešis kartus didesnį finansavimą, nei dabar. Taip pat bus steigiami mokymo centrai, šauliai dar energingiau įsilies į visuotinės gynybos stiprinimą, visuomenės parengimą, savanorišką pagalbą nutikus nenumatytoms situacijoms.  Apie Šaulių sąjungos naujoves pranešė darbo grupės, kuri keturis mėnesius nagrinėjo būsimų pokyčių būtinybę, nariai.
Aktualijos 2022-06-20

Kipre – ypatingi išbandymai šauliams: lietuvis buvo arti penketuko

Keturios dienos, du Europos ir pasaulio taurės varžybų etapai, 400 šūvių ir bemaž 200 varžovų. Tokius išbandymus praėjusią savaitę Kipre patyrė Lietuvos šaudymo į skriejančius taikinius meistrai. „Smagu susirungti su geriausiais Europos šauliais. Puikios sąlygos ir sudėtingi taikiniai. Ypač sudėtinga buvo sportingo rungtis kalnuotoje vietovėje. Tolimi ir greiti taikinių skrydžiai užkirto kelią aukštiems rezultatams.
2022-04-04

Tokios Gerdos Žemaitės dar nematėte – apie naują patirtį ir dėl ko nesulaiko ašarų: „Sunku suvokti žmonių abejingumą“

„Pasikalbėkim“ laidoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina ilgametę „TV Pagalbos“ narę Gerdą Žemaitę. Daugelis ją yra įpratę matyti su raudonu gelbėtojos kostiumu, tačiau šįkart Gerda atvyko į filmavimą apsivilkusi karinę uniformą. Pasak moters, tai pirmas kartas, kai ją dėvi, nors jau beveik mėnuo, kai yra prisiekusi šaulė.
2022-04-03

Šaulių būriuose – gausūs lietuvių papildymai: ministerija planuoja skirti dar 4 mln. eurų

Šaulių sąjungai papildomai turėtų būti skirta apie 4 mln. eurų, už kuriuos organizacija ketina apmokyti dėl Rusijos karo Ukrainoje gausiai šaulių gretas papildančius naujokus.  „Esama situacija reikalauja peržiūrėti mūsų planus ir perskirstyti resursus. Krašto apsaugos ministerija numato jau šiais metais Šaulių sąjungai papildomai skirti iki 4 mln. eurų (+ prie 2,5 mln., kurie jau skirti)“, – šią savatę feisbuke pranešė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Aktualijos 2022-03-06

Lietuvos šauliams siūloma leisti panaudoti savo ginklus esant reikalui: kai kurie čia mato ir grėsmę

Seime kelią skinasi idėja leisti Lietuvos šauliams naudoti ginklus budint su pasieniečiais. Jie naudotų ir ginklus, ir kitas būtinąsias priemones. Tiesa, tam Seimas turi pritarti pavasario sesijoje. Kol kas dauguma parlamentarų įstatymo pakeitimui jungia žalią šviesą, vos keli prieštarauja manydami, kad šauliai, kaip ir iki šiol, turėtų būti policijos ar pasieniečių pagalbinėmis rankomis, bet ne daugiau.

Seime – siūlymai dėl šaulių ir karių savanorių: leistų namie laikyti automatinius ginklus

Seimas svarstys siūlymą kariams savanoriams ir šauliams leisti namie laikyti automatinius ginklus. Pagal pataisas, kariai savanoriai ir šauliai galėtų įsigyti ir namuose laikyti asmeninį A kategorijos ginklą ir šaudmenis, taip pat namuose laikyti tarnybinį ginklą, o asmeninį ginklą naudoti kaip tarnybinį.

Mirė šaulė, Žemaitijos šaulių rinktinės vado pavaduotoja Ragauskienė

Pirmadienį Lietuvą apskriejo liūdna žinia. Mirė šaulė Dalia Ragauskienė. Apie šią žinią „Facebook“ paskyroje pranešė Lietuvos šaulių sąjunga. „Šį rytą Anapilin iškeliavo mūsų sesė šaulė, Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vado pavaduotoja Dalia Ragauskienė.

Pasienyje su Baltarusija sulaikyta dar 20 neteisėtų migrantų

Šeštadienio naktį Lazdijų rajone Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai sulaikė 20 iš Baltarusijos sieną pažeidusių neteisėtų migrantų. Naujausiais šeštadienio duomenimis, 11-a iš jų yra Rusijos piliečiai, keturi – Tadžikijos, du – Egipto, vienas – Irako, likusiųjų pilietybės nustatinėjamos. Anksčiau skelbta, kad tai gali būti Kirgizijos ir Tadžikijos piliečiai. „Neseniai visi jie pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje“, – pranešė pasieniečiai.

Mažeikių rajone nelaimingas įvykis nusinešė vyro gyvybę

Mažeikių rajone penktadienį gelžbetonio konstrukcija mirtinai sužalojo vyrą, praneša Šiaulių apskrities policija.  1967 metais gimęs vyras Juodeikių kaime apie 15 val. 30 min., vairuodamas jam priklausančią transporto priemonę MAN, važiavo su nenuleista krano strėle. Pastaroji kliudė konstrukciją, kuri užvirto ant transporto priemonės ir pražudė jos vairuotoją.
Kriminalai 2020-12-19

Policijai savaitgalį budėti kelių blokavimo postuose padės daugiau nei 300 šaulių

Policijai savaitgalį budėti kelių blokavimo postuose padės daugiau nei 300 šaulių, ketvirtadienį pranešė Lietuvos šaulių sąjunga. „Lietuvos šaulių sąjunga yra pasiryžusi padėti valstybinėms institucijoms, pritaikyti pavasarį įgytas patirtis ir vykdyti užduotis“, – pranešime teigė organizacijos vadas pulkininkas Albertas Dapkus. Jo teigimu, šauliai policijai padės savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Dėmesio keliausiantiems: vairuotojus stabdys ir karo policijos ekipažai

Nuo penktadienio visoje Lietuvoje bus blokuojami įvažiavimai į miestus ir miestelius. Kai kurie Lietuvos miestai kontrolę sustiprino ir tikrinimus pradėjo jau nuo trečiadienio. Lietuvos kariuomenė plečia savo pagalbą kitoms insitucijoms kovoje su COVID-19 pandemija – nuo gruodžio 17 d. viešosiose erdvėse patruliuojantiems policijos pareigūnams padėti kasdien bus skiriama iki 25 Lietuvos kariuomenės Karo policijos ekipažų.

Lietuvos šauliai išsirinko naują vadą

Lietuvos šaulių sąjunga šeštadienį pranešė išrinkusi naują vadą – sąjungai nuo šiol vadovaus pulkininkas Albertas Dapkus, pareigose pakeisiantis nuo 2017 metų organizacijai vadovavusi pulkininką leitenantą Gintarą Koryzną. Nuotoliniu būdu organizuotame sąjungos suvažiavime Kaune A. Dapkaus kandidatūrai pritarė 225 delegatai, vienas susilaikė, nepritariančiųjų nebuvo. Išrinkto vado kandidatūrą vadovauti šauliams siūlė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Aktualijos 2020-06-06

Lietuvos Šaulių Sąjungos vadas: koronavirusu užsikrėtė trys šauliai

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 533 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Tarp jų yra trys užsikrėtę šauliai, tai patvirtino Lietuvos Šaulių Sąjungos vadas Gintaras Koryzna. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 11280 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. „Tarp eilinių šaulių turime keletą atvejų. Mūsų žiniomis, užsikrėtė 3 šauliai. Jie yra jauni – nuo 20 iki 30 metų.
Aktualijos 2020-03-31

Šiauliuose partrenktas vyras: medikai buvo bejėgiai

Penktadienio rytą Šiauliuose buvo partrenktas vyras. Nuvežtas į ligoninę po kurio laiko jis mirė.  Policija gavo pranešimą, kad Aido g., vasario 22 diena, 10:12 val. sankryžoje blaivus vyriškis, gimęs 1944 metais, vairuodamas automobilį TOYOTA RAV4 partrenkė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusį vyriškį. 1939 metais gimęs pėstysis, dėl patirtos galvos traumos, Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurginės reanimacijos skyriuje 11:45 val.
Kriminalai 2019-02-23

Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje: knyga smalsiems vaikams

 Artėjant Lietuvos Šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejui, leidybos namai „Tikra knyga“ išleido Vilniaus universiteto lektoriaus, daktaro Norberto Černiausko, šauliu tarnaujančio nuo 16 metų, parašytą istorinę knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“. Joje ne tik originaliai ir šmaikščiai pasakojama šios organizacijos istorija, bet ir skleidžiama žinia, jog riteriai gyvena ir šiandien bei savo pavyzdžiu rodo, kaip galima prisidėti prie didelių, kraštą puoselėjančių darbų.
2019-02-20

Kauno bendrabutyje kaimynas šovė į moterį

 Sausio 6 d. 12 val. 21 min. gautas moters (g. 1990 m.) pranešimas, kad tą pačią dieną, apie 12 val. 20 min. Kaune, Partizanų g., bendro naudojimo virtuvėje ir koridoriuje, kaimynas ginčo metu du kartus šovė į ją iš daikto, panašaus į ginklą, bei grasino nušauti moterį (g. 1967 m.). Įvykio metu žmonės nesužaloti. Įtariamasis (g. 1967 m.), pas kurį rastas ir paimtas neteisėtai laikomas revolveris, uždarytas į areštinę.
Kriminalai 2019-01-07

Lietuvos šauliams – ypatinga tarnyba

Aplinkos ministerija su Lietuvos šaulių sąjunga pasirašė sutartį, pagal kurią šauliai bus skatinami tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. „Nemaža visuomenės dalis šaulius įsivaizduoja vien kaip Tėvynės gynėjus, tačiau tai - tik dalis mūsų veiklos. Taip pat, kaip ir ginti Tėvynę, šauliams svarbu saugoti gamtą“, – sakė Lietuvos šaulių sąjungos vadas Gintaras Koryzna.
Aktualijos 2018-05-31

Šiaulių pareigūnai sukelti ant kojų: svarbi kiekviena sekundė – vyras rastas be sąmonės

Šiauliuose vakar pareigūnams teko skubėti gelbėti sunkiai sužaloto vyro. Kaip informuojama įvykių suvestinėje, 13:02 val. GMP ekipažo dėl galvos traumos, komos būsenoje atvežtas vyras, gim. 1964 m., kuris rastas gulintis pievoje. Gydomas Respublikinės Šiaulių ligoninės Chirurginės reanimacijos skyriuje.
Kriminalai 2018-04-22

Šaulių sąjunga plėsis į dar dvi Europos šalis

Šaulių sąjunga rengiasi steigti padalinius Vokietijoje ir Norvegijoje, pranešė šios visuomeninės sukarintos organizacijos vadas. Pasak pulkininko leitenanto Gintaro Koryznos, sąjungos atstovas Miunchene jau baigia paruošti Šaulių sąjungos visuomeninio padalinio Vokietijoje registracijos dokumentus. Karininko teigimu, Vokietijoje susikurs 20-ies šaulių kuopelė. „Jų statutai suderinti ir sutvarkyti, dabar liko tik registracija pagal visas Vokietijos teisės normas“, – BNS sakė G. Koryzna.
Aktualijos 2018-02-03

Svarbios žinios Lietuvos šauliams ir savanoriams dėl ginklų laikymo namuose

Europos Sąjungai (ES) po džihadistų išpuolių nusprendus stiprinti kai kurių ginklų kontrolę, Lietuva ketina palikti prieš metus suteiktą teisę Šaulių sąjungos nariams ir kariams savanoriams laikyti pusiau automatinius ginklus. Vidaus reikalų ministerija pateikė derinti įstatymo projektą, kuriame numatyta galimybė šauliams ir savanoriams turėti pagal ES direktyvą į A kategoriją perkeliamus pusiau automatinius ginklus, šiuo metu priskiriamus B ir C kategorijoms.
Aktualijos 2017-11-06

Jaunųjų šaulių stovykloje šuo apkandžiojo vaiką

Šeštadienį Jaunųjų šaulių stovykloje šuo apkandžiojo 10-metį. Vaiką su šlaunies plėštine žaizda apžiūrėjo Kauno ligoninės medikai, jis gydomas ambulatoriškai, pranešė Policijos departamentas. Mažametį Kazlų Rūdos savivaldybėje, Gulioniškės kaime, sukandžiojo prie grandinės pririštas šuo.
Kriminalai 2017-07-16

Vaikus Lietuvoje mokys ne tik rašybos ar aritmetikos, bet ir ką daryti karo metu

Jau kitąmet mokiniai greičiausiai bus mokomi ne tik rašybos ar aritmetikos, bet ir ką daryti karo metu. Valdžia svarsto, kad šauliai ir kariškiai vyresniems moksleiviams per pasirenkamas paskaitas aiškintų ne tik apie kylančią grėsmę, propagandą, bet ir kaip elgtis užklupus priešui, kur slėptis ar suteikti pagalbą sužeistam žmogui. Moksleiviai neslepia, kad tokių dalykų nemoka, todėl patys sutinka, kad paskaitų reikia.

Šauliai turės galimybę gauti leidimus dirbti su įslaptinta informacija

Seimas antradienį priėmė pataisas, kurios Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) nariams leis gauti leidimą dirbti su įslaptinta informacija, žymima „riboto naudojimo“ žyma. Jos įsigalios pasirašius prezidentei Daliai Grybauskaitei. Iki šiol gauti leidimą dirbti su riboto naudojimo informacija gali tik nuolatines šaulio tarnybos pareigas užimantys LŠS nariai, patenkantys į krašto apsaugos ministro patvirtiną pareigybių sąrašą.
Aktualijos 2017-06-13

Šauliai ir kariai savanoriai galės namuose laikyti pusiau automatinius ginklus

Seimas šauliams ir kariams savanoriams leido įsigyti bei namuose laikyti pusiau automatinius ginklus ir šovinius. Už pataisas, kurios numato teisę įsigyti B ir C kategorijų ginklus, balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo septyni, susilaikė 28 parlamentarai. „Tai yra papildomas gynybos potencialas, esant krizinei situacijai“, – ketvirtadienį žurnalistams Pabradėje apie priimtas pataisas sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos šauliai gavo kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes

 Lietuvos šaudymo sporto sąjunga gavo kelialapį į 2016 metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Tarptautinio šaudymo sporto federacijos (ISSF) sprendimu, asmeninis kvietimas skirtas stendinio šaudymo atstovui Ronaldui Račinskui, kuris varžysis apvalios aikštelės rungtyje (Skeet). Aukščiausi 48-erių metų daugkartinio Lietuvos čempiono ir rekordininko, šaudant į skrendančius taikinius, pasiekimai – 1992 metų pasaulio kariškių čempionate iškovotas aukso medalis ir 1994-aisiais – sidabras, dešim...
2016-05-19

Daugiau nei 100 šaulių prisiekė prie Krašto apsaugos ministerijos

Kovo 11 d. 10 val. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos Lietuvos šaulių sąjunga pasipildė gausiu būriu naujų narių. Jaunojo šaulio pasižadėjimą davė daugiau nei 100 vaikinų ir merginų iki 18 metų. Kartu prisiekė ir 23 suaugusieji šauliai. Naujai prisiekusius šaulius pasveikino ceremonijoje dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, šaulių sąjungos vadas atsargos pulkininkas leitenantas Liudas Gumbinas, Šaulių Vilniaus rinktinės vadas majoras Mindaugas Milius.
Aktualijos 2016-03-11

Lietuvos kariuomenė šauliams perduoda 500 automatinių ginklų

Dabar Lietuvos karių rankose esantys automatiniai ginklai AK-4, Vyriausybei nusprendus, netrukus turėtų atsidurti pas Lietuvos šaulius. „Bus perduoti ginklai, kada Šaulių sąjunga bus pasirengus juos priimti. Nes Vyriausybės sprendimas yra priimtas, kariuomenė yra ginklus atrinkusi ir mes galim tą padaryti. Matyt, kad praeis Nauji metai, prasidės intensyvesnis darbas ir galėsim ginklus perduoti”, - sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ar Seimas leis šauliams laisviau įsigyti ginklų?

Seimui antradienį bus pateikti siūlymai, kuriais šauliams ir kariams savanoriams būtų leista laisviau įsigyti ir laikyti ginklus, taip pat - kiti su ginklų kontrole susiję projektai. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narių bei kitų parlamentarų teikiamu projektu aktyviojo rezervo kariams būtų leidžiama įsigyti bei namuose laikyti pusiau automatinius - B ir C kategorijų - ginklus ir šovinius.
Aktualijos 2015-12-01

Siūloma leisti šauliams ir savanoriams namuose laikyti pusiau automatinius ginklus

Siūloma leisti šauliams ir kariams savanoriams įsigyti bei namuose laikyti pusiau automatinius - B ir C kategorijų - ginklus ir šovinius. Taip pat numatyti, kad nepaprastosios padėties atveju šie ginklai nebūtų surenkami iš šaulių.
Aktualijos 2015-11-26

Prezidentė Šalčininkuose lankėsi šaulių stovykloje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį Šalčininkuose apsilankė Šaulių sąjungos organizuojamoje vasaros stovykloje „Stiprybė vienybėje“. Poškonių kaime esančios lietuviškos mokyklos teritorijoje įsikūrusioje stovykloje vasaroja 100 vaikų. Tarp jų – Vilniaus krašto tautinių bendrijų nariai bei dešimt jaunuolių iš Ukrainos, pranešė Prezidentūra. „Lietuva yra mylima ir, reikalui esant, būtų ginama visų tautybių Lietuvos piliečių.
Aktualijos 2015-08-12

Šauliai namuose galės laikyti automatinius ginklus?

 Konservatorius Arvydas Anušauskas vėl siūlo leisti šauliams namuose laikyti sąjungai priklausančius automatinius ginklus, taip pat B ir C kategorijos ginklus leisti įsigyti asmeninėn nuosavybėn. Konservatorius Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo tokias Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas. Panašias pataisas konservatoriai pateikė birželį, tačiau Seimas jas grąžino iniciatoriams tobulinti.
Į viršų