Kelionių entuziastas, dviračiu išmaišęs kone visą buvusią Sovietų Sąjungą, per žygius surinko tūkstančius juos menančių suvenyrų.
Jie dabar eksponuojami pirmajame Kelionių muziejuje.
Įkurti kelionių muziejų buvusi sena klaipėdiečio svajonė. Viktoras Varnas pasakoja, kad keliauti dviračiais įsigeidė dar būdamas 10-ies metų, kai pamatė tokių keliautojų grup
ę. Pirmąkart ant dviračio sako sėdęs 1956-ais metais ir jau tada parsivežęs pirmuosius eksponatus.
Per daugiau nei 30 metų mokytoju dirbęs klaipėdietis surengė kelias dešimtis žygių, kartu su moksleiviais įveikė šimtus tūkstančių kilometrų – pasiekė Tolimuosius Rytus, Kamčiatką, Komandorų salas Beringo jūroje, Ramiajame vandenyne.
„Ilgiausi žygiai buvo Uralas–Baikalas – 6 tūkst. km ir Klaipėda–Murmanskas–Archangelskas–Maskva–Klaipėda – 6 tūkst. km taip pat. [Eksponatus] visą laiką rinkom – čia dar ne viskas yra sudėta, nebetelpa“ – kalbėjo keliautojas V. Varnas.
Vienoje uostamiesčio mokykloje atidaryto Viktoro Varno kelionių muziejaus lentynose vietą atrado apie 15 tūkst. eksponatų. Tarp jų – ne tik įvairiausi ženkliukai, vėliavėlės, žaislai, skulptūrėlės ar dviratis, kuriuo tuomet keliauta, bet ir ikonos, laikrodžiai, net ginklai.
Buvę V. Varno bendražygiai taip pat sako, kad ypač kelionės po Sibirą yra palikusios neišdildomų įspūdžių.
Ant dviračio V. Varnas sako nebesėdąs jau 20 metų, tačiau yra pasirengęs dalytis prisiminimais su kelionių muziejaus lankytojais.
Asta Kažukauskienė