Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vakar viešėję įvairių Ukrainos ministerijų ir institucijų atstovai domėjosi moterų ir vyrų lygybės politikos įgyvendinimu Lietuvoje. Svečius ypatingai domino Lietuvos vyrų ir moterų lygybės instituciniai mechanizmai ir jų praktika.
Ministerijos atstovai dalijosi informacija apie ministerijos koordinacinį vaidmenį lyčių lygybės įgyvendinimo instituciniame mechanizme, supažindino su Lyčių lygybės skyriaus uždaviniais, funkcijomis ir įgaliojimais, tarpinstitucinės Moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos veikla bei pristatė moterų ir vyrų lygybės įgyvendinimo būdus ir gerąją patirtį.
„Ukrainos atstovai labai domėjosi Lietuvos patirtimi įgyvendinant moterų ir vyrų lygias galimybes ir pasiektais rezultatais. Galima sakyti, jog jie sėmėsi iš mūsų patirties ir žinių, kaip organizuoti tokio prioriteto, kaip moterų ir vyrų lygybė, įgyvendinimą, kaip koordinuoti jų vykdymą instituciniu lygmeniu“, – sakė Lyčių lygybės skyriaus vedėja Vanda Juršėnienė.
Svečiams buvo pristatytas visas institucinis mechanizmas lyčių lygybei užtikrinti tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose. Užtikrinti moterų ir vyrų lygias galimybes visose srityse Lietuvoje įstatymu įpareigotos visos valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos. Veikia profesinių sąjungų Moterų centrai, universitetiniai Lyčių lygybės centrai, moterų nevyriausybinės organizacijos. Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo įgyvendinimą kontroliuoja ir prižiūri nepriklausoma Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.
Ukrainos delegacijos atstovai, lydimi Lygių galimybių plėtros centro darbuotojų, taip pat domėjosi, koks socialinių partnerių vaidmuo lygių galimybių užtikrinimo klausimais, kokios yra gerosios pamokos tiek įgyvendinant moterų ir vyrų lygybės klausimus, tiek koordinuojant jų įgyvendinimą.
Institucinis lyčių lygybės mechanizmas yra viena iš dvylikos Jungtinių Tautų Pekino veiksmų platformos kritinių sričių bei vienas iš šešių prioritetų nustatytų Europos Sąjungos Moterų ir vyrų lygybės gairėse 2006-2010 metams.