„Vieni svarbiausių pokyčių – specialistų užimtumo matymas, pacientas galėtų rinktis – laukti ar rinktis kito mediko paslaugas, taip pat galimybė perkelti vizitą, jei atsilaisvina ankstesnis vizito laikas“, – teigia sveikatos apsaugos viceministras Olegas Niakšu.
Atnaujinto dizaino Išankstinės pacientų registracijos (IPR) sistemoje vartotojai galės pasinaudoti naujais funkcionalumais. Vienas iš jų – galimybė savarankiškai registruotis į eilę sveikatos priežiūros paslaugoms gauti, kai konsultacijai pas gydytoją norimu laiku nėra laisvų vietų. Be to, pacientai galės gauti informaciją apie galimybę perkelti vizitą pas gydytoją į ankstesnį laiką – jie apie tai bus informuojami SMS žinute nurodytu kontaktiniu telefono numeriu ar el. paštu.
Sistemos trūkumai: ką turi pasakyti Sveikatos apsaugos ministerija?
Šeimos gydytojos Tomos Kundrotės teigimu, išankstinės registracijos pas gydytojus naujinimas tik internete palieka senyvo amžiaus žmones už borto ir didina krūvį šeimos gydytojams, kurie dažnai registruoja pacientus pas gydytojus.
„Vyresniam žmogui ten yra neįveikiama tikrai. Net ir mes, kaip specialistai, tarkim, kurie gali registruoti pacientą, susiduriam su tokiomis pat problemomis. Aš neįsivaizduoju, kaip paprastam žmogui kažkur užsiregistruoti“, – pabrėžė sistemos trūkumus ji.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tv3.lt portalui teigė, kad šis būdas registruotis nėra vienintelis. Ministerija siūlo vyresniems pacientams pasirinkti: registruotis internetu, telefonu ar atvykus į įstaigą, o galbūt prašyti artimųjų, kad užregistruotų.
„Vyresnio amžiaus pacientą gali užregistruoti ir artimieji. Šeimos gydytojas specialistų portale www.esveikata.lt gali sukurti atstovavimą kitam asmeniui (pvz. artimam giminaičiui, kuris prisijungęs prie IPR IS turės galimybę užregistruoti internetu atstovaujamą asmenį)", – komentavo SAM.
Specialistė praėjusį penktadienį mėgino užregistruoti artimąjį pas gydytoją, tačiau nesėkmingai. Nauja sistema pavedė, todėl teko, kaip įprasta, skambinti į registratūrą. T. Kundrotė užsiminė, jog ir paskambinus teko laukti 20 minučių, kol susisiekė.
„Kai aš tiesiog ieškojau, naršiau, rodė visiškai kitokius gydytojų darbo laikus, negu kai prisijungiau kaip asmuo prie sistemos, kad jau konkrečiau užregistruočiau. Tai ten tikrai yra dar trikdžių, nesklandumų“, – pridūrusi, kad tikisi, jog sistemos problemos išsispręs, sakė šeimos gydytoja.
Sveikatos apsaugos ministerija tvirtino, kad Išankstinės pacientų registracijos informacinės sistemos (IPR IS) sutrikimų pastarosiomis savaitėmis nebuvo užfiksuota, tik sausio 22–23 d. buvo sulėtėjimas, tačiau registracija buvo galima. Pasak ministerijos, sistema sulėtėjo dėl naujų funkcijų diegimo.
Kokie atnaujinimai dar laukia?
Siekiant užtikrinti sklandų paciento apsilankymą, registracijos puslapyje bus pateikiami priminimai, kurie leis tinkamai pasiruošti gydytojo konsultacijai, pavyzdžiui, primins apie poreikį atlikti kraujo tyrimus, išgerti tam tikrą kiekį vandens, nevalgyti prieš tyrimą ar nenaudoto tam tikrų preparatų. Ši informacija taip pat bus siunčiama kartu su bendru pranešimu apie sėkmingą registraciją vizitui pas gydytoją.
Artimiausiu metu numatoma dar labiau išplėsti IPR sistemos funkcionalumus: atsiras galimybė registruotis paslaugoms, kurios neturi priskirto gydytojo, pavyzdžiui, kraujo tyrimams, magnetinio rezonanso tomografijos tyrimams ir kt., taip pat atsiras galimybė registruotis į slaugos ligonines, bus sukurta galimybė pacientui matyti planuojamus slaugos į namus vizitus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!