Gairės

pacientai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pacientai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pacientai“.

Pokyčiai: mirus artimajam dėl žalos atlyginimo galės kreiptis ir ne šeimos nariai

Sausio pabaigoje Konstituciniam Teismui (KT) nusprendus, kad Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostata prieštarauja Konstitucijai, pretenduoti dėl neturtinės žalos atlyginimo nuo šiol galės ir net ne šeimos nariai. Tiesa, tam reikės įrodyti nepaneigiamą buvusį glaudų ryšį su mirusiuoju.

Sveikatos sistemoje – dideli pokyčiai, o ekspertai netveria pykčiu: „Vyresniam žmogui ten yra neįveikiama“

Šeimos gydytoja Toma Kundrotė sistemos atnaujinimus vertina kritiškai, esą jie neveikia net gydytojams, tai ką jau kalbėti apie pacientus. Sveikatos apsaugos ministerija siūlo nepamiršti ir kitų būdų registruotis pas gydytojus.

Šie simptomai išduoda virškinimo sutrikimus: pastebėkite laiku

Visuomenėje vis dar kyla nemažai baimių, susijusių su virškinimo sistemos tyrimais ir jų keliamu diskomfortu, todėl neretai žmonės yra linkę juos atidėlioti. Tačiau ar tikrai norint pasitikrinti virškinamojo trakto veiklą visada prireikia instrumentinių tyrimų? Apie tai, kokiais atvejais užtenka laboratorinio kraujo ištyrimo ir kokią informaciją jis gali suteikti, pasakoja Kauno „Kardiolitos klinikų“ Gastroenterologijos centro gydytoja gastroenterologė Beata Golubkevičienė.
2024-01-31

Vilniuje naujai atidarytas Priklausomybės ligų centro filialas: šiuo metu gali gydytis 86 pacientai

Antradienį naujai atidarytas Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialas, kuriame vienu metu gydytis galės 86 pacientai, o per metus planuojama suteikti per 9 tūkst. konsultacijų. Į sostinės filialo atnaujinimą buvo investuoti 6 milijonai eurų valstybės lėšų.

Pacientų dėmesiui: štai kaip nuo šiol atrodys registracija pas gydytoją

Šią savaitę pradėjo veikti Išankstinės pacientų registracijos informacinės sistemos (IPR IS) funkcionalumai, suteikiantys daugiau galimybių pacientams valdyti registraciją pas gydytojus ir gauti reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas, praneša Registrų centras. Nauji sistemos funkcionalumai atsirado po to, kai vieną didžiausių ir svarbiausių šalyje informacinių sistemų E. sveikatą tvarkantis Registrų centras įdiegė IPR IS patobulinimus.

Vaistininkai guodžiasi, kaip yra verčiami pardavinėti žmonėms nebūtinas prekes: „Esame spaudžiami“

Dalis vaistininkų skundžiasi – pradėjo viešinti schemas, kaip juos vaistinių tinklai verčia pardavinėti tuos vitaminus ir vaistus, kuriuos nori parduoti vaistinė, bet nebūtinai jų reikia ligoniui: daugiausia pardavusiems siūlo premijas, už kiekvieną iš sąrašo parduotą vitaminų pakuotę skaičiuoja taškus, nuo kurių priklauso vaistininko algos dydis. Esą net vaistus reikia parduoti iš tam tikro sąrašo.

Gera žinia: ligonių kasos apmokės dvi modernias chirurgines priemones

Privalomojo sveikatos draudimo taryba nutarimu pritarta kompensuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis dvi inovatyvias medicinos pagalbos priemones, padėsiančias ligoninių gydytojams atlikti itin sudėtingas chirurgines operacijas, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Nuo 2024 m. vasario 1 d. ligonių kasos stacionarines tretines vaikų ir suaugusiųjų chirurgijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pag...

Lietuviai užplūdo skubios pagalbos skyrių: įspėja nekartoti šių klaidų

Vakar vakare Vilniuje prasidėjęs plikledis lėmė smarkiai išaugusį pacientų srautą RVUL Skubios pagalbos skyriuje. Iki šio ryto 7 val. skubios pagalbos jau kreipėsi daugiau nei 200 traumatologinių pacientų – dvigubai daugiau nei įprasta. Iš jų 174 patyrė įvairias galūnių traumas (lūžius, patempimus, išnirimus, sumušimus), ir 32 galvos bei kaklo traumas. Šalia jų papildomai į ligoninės priimamąjį atvyko dar 100 pacientų su kitais negalavimais.
2024-01-11

Arūnas Dulkys – trumpai apie esminius pokyčius pacientams ir medikams šiais metais

Nauji metai įnešė ne vieną naujovę ir sveikatos sistemos sektoriuje. Apie pagrindines jų priminė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Kaip rašė jis socialinio tinklo paskyroje, sveikatos sistemoje niekada netrūksta naujovių ir pateikė kelias esmines, gerinančias pacientų ir medikų padėtį. Kas keisis pacientams? antibiotikai bus kompensuojami 100 proc.

Svarbu pacientams: štai kokios naujovės 2024 m. laukia sveikatos srityje

Su Naujais metais laukia ir pokyčiai sveikatos apsaugos sistemoje. Pacientams žadamas lengvesnis kelias pas gydytojus ir daugiau reikalingų paslaugų, naujovės taip pat laukia ir medikų bendruomenės.  Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, kokie svarbiausi pokyčiai laukia 2024 m.  Lengvenis kelias sergantiems lėtinėmis ligomis Kaip vieną svarbių pakeitimų Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) akcentuoja biurokratinės naštos gydytojams mažinimą ir kartu dėmesio pacientui didinimą.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų