Religiniai turistai papildytų lietuvių kišenes, tačiau piligrimams skirtų vietų nakvoti ar maitintis dabar beveik nėra.
Apvažiuoti prireiktų savaitės
Dešimtys įvairaus amžiaus žmonių, religinė muzika ir šventųjų atvaizdai. Toks keliaujančių žmonių paveikslas gan įprastas, kai vyksta Šiluvos atlaidai. Visgi čia daugiausiai renkasi lietuviai, o užsienio piligrimai dvasinės ramybės Lietuvoje ieško dar gan retai, nors piligrimų takų Marijos žemėje netrūksta.
Pats didžiausias, pavadintas Jono Pauliaus Antrojo vardu, per visą šalį driekiasi net tūkstantį kilometrų, automobiliu jam apvažiuoti prireiktų savaitės. Yra ir nemažai trumpesnių.
Daugiausiai pasaulis po Jono Paulius Antrojo vizito išgirdo apie Kryžių kalną. Visgi piligrimams svarbių vietų Lietuvoje yra daug daugiau, tačiau užsieniečiai apie jas žino mažai.
Šventoji Faustina Kovalska šiame namelyje gyveno 20-o amžiaus pradžioje, čia patyrė regėjimus, pagal kuriuos nutapytas garsusis Gailestingojo Jėzaus paveikslas.
Piligrimai dažniausia nenori įprastų viešbučių
O šią vietą, pasak statistikos, kasmet aplanko 28 tūkst. turistų, daugiausia lenkų. Palyginti, į Genocido ir aukų muziejų atvyksta triskart daugiau žmonių, taigi akivaizdu, kad religinis turizmas gerokai pralaimi. Tiesa, tam įtakos turi ir vėsus klimatas. Jei piligrimai ir traukia į Lietuvą, tai dažniausiai vasarą.
O štai kaip atrodo Jokūbo piligriminis kelias, besidriekiantis per Ispaniją. Čia iš viso pasaulio suplūsta šimtai tūkstančių tikinčiųjų. Lietuvai iki to dar toli, tačiau pasimokyti yra iš ko. Nors piligrimai atvažiuoja dvasiniais tikslais, nakvynės reikia ir jiems. Pietų Europoje tuo pasirūpina vietos gyventojai.
Skirtingai nei paprasti turistai, piligrimai dažniausia nenori įprastų viešbučių.
Jų Lietuvoje dabar tik 18. Bažnyčia ir Seimo nariai mano, kad valstybės tikslas turėtų būti reklamuoti religinį turizmą Lietuvoje, o pasiūlyti sąlygas nakvynei turėtų verslūs gyventojai. O dabar išvis nedaroma nieko.
Jau dabar spėliojama, ką Lietuvoje pamatys ir čia kitąmet tikriausiai atvyksiantis popiežius Pranciškus. Visgi Bažnyčia apie būsimus maršrutus dar nekalba.
Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: