REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjero postą paliekantis Gediminas Kirkilas džiaugiasi atlaikęs išbandymą vadovauti Vyriausybei, o jo patarėjai tikina dėl savo ateities nesijaudinantys.

REKLAMA
REKLAMA

Po pustrečių metų veiklos socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujama XIV Vyriausybė valdžios vairą šiandien perduos konservatoriaus Andriaus Kubiliaus ministrų kabinetui. Tai įvyks, kai Seimas patvirtins XV Vyriausybės darbų programą, o naujieji ministrai duos iškilmingą priesaiką. Laikinasis Vyriausybės vadovas G.Kirkilas vakar neslėpė, kad būta akimirkų, kai jis galvojo apie atsistatydinimą, nors niekada nesigailėjo, kad sutiko tapti premjeru. „Tai sunkiausia pozicija mūsų valstybėje. Kai sunkiausią jau išbandei, kitos būna lengvesnės“, - sakė G.Kirkilas, vakar surengęs paskutinę savo, kaip Vyriausybės vadovo, spaudos konferenciją. Šis atsisveikinimas buvo kur kas kuklesnis nei ankstesni tradiciniai susitikimai su žiniasklaida - nei vyno, nei sumuštinių, tik kava ir sausainiai, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA

Būta klaidų

Pasigyręs besitraukiančios Vyriausybės nuveiktais darbais, apie padarytas klaidas premjeras nebuvo linkęs per daug atvirauti. „Mūsų nesėkmė buvo ta, kad rinkimai sutapo su pasauline krize, kurios niekas nelaukė. Taip, kalbų buvo, bet kad ji bus tokia gili, neprognozavo nė vienas ekspertas“, - aiškino G.Kirkilas. Kartu jis pripažino, kad kai kurie valdžios sprendimai buvo klaidingi, pavyzdžiui, už „Mažeikių naftos“ akcijas gautus pinigus iš karto išmokėti kaip kompensacijas už prarastus sovietinius indėlius. Esą kur kas naudingiau būtų buvę juos panaudoti 200-300 mokykloms renovuoti. Klaidingi, pasak G.Kirkilo, buvo ir kai kurių asmenų skyrimai eiti vienas ar kitas pareigas. Konkrečių pavardžių jis nepaminėjo, tik patvirtino, kad tie žmonės tebėra savo postuose.

REKLAMA
REKLAMA

Santaupos - litais

Seimo opozicijos lyderio kėdę užimsiantis G.Kirkilas tikino, kad prezidento postas nėra jo gyvenimo tikslas. Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderio, ar jis bus kandidatas į prezidentus ir ar liks vadovauti partijai, paaiškės pavasarį vyksiančiame LSDP suvažiavime.

„Kairieji būsimuose prezidento rinkimuose turi tikrai neblogų šansų. Žinoma, tai priklausys nuo daugelio dalykų - ar sugebės susitarti, kiek kels kandidatų“, - sakė G.Kirkilas.

Naujosios Vyriausybės parengto plano, siūlančio, kaip pakelti ekonomikos sunkumus, G.Kirkilas teigė negalįs vadinti antikriziniu, nes jame visiškai nekalbama apie ūkio skatinimą. Anot politiko, trečdalis plane numatytų priemonių skirta biudžeto reikalams, kitas trečdalis - valdymo reformai, kuri yra ne kas kita kaip „iškabų keitimas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LŽ paklaustas, kur ir kokia valiuta laiko savo santaupas, G.Kirkilas paminėjo vieno šalies komercinio banko pavadinimą. „Žinoma, laikau tik litais ir jums patariu taip daryti“, - sakė laikinasis premjeras.

Išeina ir patarėjai

Kartu su socialdemokratų premjeru savo darbą Vyriausybėje baigia ir visas būrys jo patarėjų. Dauguma jų vakar LŽ teigė kol kas leisiantys sau pailsėti ir tik vėliau galvosiantys apie darbus. Maždaug 12 metų Vyriausybėje su skirtingais ministrais pirmininkais dirbęs G.Kirkilo patarėjas kultūros klausimais kompozitorius Faustas Latėnas apgailestavo, kad valdžia, ypač kaitos laikotarpiu, nesugeba įvertinti profesionalių kadrų, skirsto juos pagal partinę ar kitokią priklausomybę. „Geriau priimamas žmogus iš gatvės, kuris visko mokosi iš naujo, nei paliekamas patyręs kompetentingas darbuotojas“, - sakė F.Latėnas, kol kas ketinantis užsiimti kūryba.

REKLAMA

Patarėja socialiniais klausimais Giedrė Purvaneckienė ir patarėjas užsienio politikos klausimais Mindaugas Jurkynas ketina užsiimti akademine veikla - kaip ir iki šiol, abu dėstys Vilniaus universitete. „Pamačiau, kaip dirba mažumos Vyriausybė. Netikėjau, kad tai gali būti taip sunku“, - apibendrino G. Purvaneckienė.

Du ministro pirmininko patarėjai jau pasirengę grįžti į Šiaulius, į gimtuosius namus. Patarėjas savivaldybių reikalams Vytautas Juškus prisipažino abejojąs, ar dar ieškos darbo valstybės tarnyboje, nes jau sulaukė pensinio amžiaus. „Esu Šiaulių miesto tarybos narys, tad veiklos netrūks“, - LŽ sakė V.Juškus. Jo kolega Donatas Morkūnas, kuris G.Kirkilo premjeravimo metu buvo atsakingas už ryšius su Seimu, taip pat šiauliškis. „Dar neapsisprendžiau, ką toliau darysiu. Ilsėsiuos, galvosiu“, - sakė anksčiau banke dirbęs D.Morkūnas.

REKLAMA

Savo ateities planų nenorėjo atskleisti premjero patarėja ryšiams su žiniasklaida Nemira Pumprickaitė, dirbusi ne tik su G.Kirkilu, bet ir su jo pirmtaku Algirdu Brazausku. Teigiama, kad neoficialiai vyriausiuoju G.Kirkilo patarėju laikytas Albinas Januška, su kuriuo vakar pasikalbėti LŽ taip ir nepavyko, gali grįžti į Užsienio reikalų ministeriją.

Raimonda Ramelienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų