Į Prezidentūrą iš pat ryto užsienio reikalų ministras atskuba netgi anksčiau už patį Gitaną Nausėdą. Linas Linkevičius čia lankosi išrinktojo prezidento kvietimu, su politikais ir institucijų vadovais Nausėda kasdien susitikinėja jau nuo praeitos savaitės pabaigos. Tiesa, kaip ir visų kitų ministrų, paties Linkevičiaus likimas po Nausėdos inauguracijos neaiškus. Dėliojant naują valdančiąją daugumą premjeras Skvernelis tikina, kad gali būti pakeisti visi ministrai.
„Derasi, kas derasi, kaip jie susitars, taip ir bus. Mūsų pareiga – atlikti darbą tiek, kiek reikia, ką darėm visada, tai ir darysim, kiek įmanoma, kiek priimtina“, – teigia Linas Linkevičius.
Su pačiu Nausėda apie savo ateitį Linkevičius tikina nekalbėjęs. Daugiausia jiedu esą šnekėjosi apie pagrindinę prezidento funkciją – užsienio politiką. Užsienio reikalų ministras čia turi ką patarti naujai išrinktam prezidentui.
„Jau prasidėjo pirmi užsienio kontaktai, telefoniniai pokalbiai, labai daug informacijos. Prioritetiškai mes ją pasirengę suteikti ir suteikinėjam. Fiksuotas pirmasis užsienio vizitas, apie ką ir kalbėjo išrinktasis prezidentas, liepos 16 d.“, – pranešė ministras.
Taigi, vizito Nausėda vyks vos keturios dienos po inauguracijos. Kaip ir žadėjo, Nausėda vyks į Varšuvą, susitiks su Lenkijos lyderiais. Linkevičius mano, kad pasikeitus prezidentams šalies užsienio politikos kryptis neturėtų keistis.
„Jaučiu, kad strateginės kryptys, kurias vykdėme, Lietuva visada tuo ir pasižymėjo – tęstinumu. Aišku, gali būti taktinių pokyčių, niuansų, bet nemanau, kad strategine prasme galėtų būti dramatiški požiūriai“, – sako Linas Linkevičius.
Nausėda dar rinkimų kampanijos metu yra sakęs, kad keistų retoriką Rusijos atžvilgiu. Tiesa, tik tada, jeigu Maskva pakeistų savo elgesį su Ukraina. Linkevičius ir čia nemato galimybių didesniems pasikeitimams.
„Mūsų laikysena yra principinga, pagrįsta vertybėmis ir principais, argumentai visiems yra aiškūs. Rusijos politikos vertinimuose nematau kažkokių pokyčių“, – pastebi ministras.
Lietuvos diplomatijos vadovas pareiškė taip pat nematantis galimybių lanksčiau kalbėtis su Baltarusija apie grėsme įvardijamą Astravo atominę elektrinę.