• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnius TECH studentus ištiko netikėtas šokas – ketvirtakursiai gali likti be bendrabučių Vilniuje, Saulėtekio alėjoje, nes universitetas planuoja apgyvendinimo vietas sumažinti ir prioritetą skirti užsienio studentams. Dėl to jauni žmonės susiduria su nežinia, streso kupinomis paieškomis.

Vilnius TECH studentus ištiko netikėtas šokas – ketvirtakursiai gali likti be bendrabučių Vilniuje, Saulėtekio alėjoje, nes universitetas planuoja apgyvendinimo vietas sumažinti ir prioritetą skirti užsienio studentams. Dėl to jauni žmonės susiduria su nežinia, streso kupinomis paieškomis.

REKLAMA

Viena Vilnius TECH universiteto trečio kurso studentė, kuri norėjo išlikti anonimiškai, papasakojo, kad iš draugo sužinojo apie galimą priverstinį išsikraustymą iš bendrabučio. Kartu su kambarioke aptarė situaciją, kad jos neturi, kur gyventi, o tai jau būtų ketvirtas kraustymasis per trejus metus. Tiesa, universitetas kažkokių alternatyvų kol kas nežinia, ar pasiūlys.

„Šitą žinią gavome iš draugo, jis mums tiesiog parašė, nes sužinojo iš kitų žmonių. Tada mes su kambarioke apšnekėjome visą šią situaciją – kad nėra, kur gyventi mums ir ką reikės daryti. Mes ką tik buvome grįžę po remonto, iš Kamčiatkos, kur irgi nėra pačios geriausios sąlygos, ir čia bus ketvirtas mūsų kraustymasis per trejus metus.

REKLAMA
REKLAMA

Planuojame ieškoti buto, nes nelabai yra kažkokių kitų pasirinkimų, nes nesiūlo jokių kitų alternatyvų, kad kraustytis kažkur kitur ir panašiai. Nėra daug jokių kitų pasirinkimų“, – teigė ji.

REKLAMA

Tiesa, studentai po daugelio kalbų ir ilgą laiką neturėdami jokios informacijos, prieš kelias dienas pagaliau gavo laiškus, kuriuose trečiakursiai studentai yra įspėjami, kad jiems teks kraustytis iš bendrabučio.

Kitose vietose net magistrantams duoda vietą bendrabučiuose

Liudininkė nerimauja, nes, jeigu Vilnius TECH universiteto bendrabučio administracija iš tikrųjų nesuteiks apgyvendinimo ketvirtakursiams nuo rugsėjo mėnesio, ji šio sprendimo nesupranta. Kiti universitetai sugeba apgyvendinti bendrabučiuose ir magistrantus. Taip pat ji kritikavo, kad neva po remonto kai kurie triviečiai kambariai bus paversti dviviečiais, o tai sumažins bendrabučių vietų skaičių.

REKLAMA
REKLAMA

„Dar pridursiu, mums labai keista, kaip kiti universitetai sugeba išlaikyti savo visų kursų studentus ir net magistrantus priimti gyventi, o Vilnius TECH ketvirtame kurse tiesiog „išmeta“, be jokio pasirinkimo, kur išeiti.

Kitas aspektas – po remonto darbų triviečiai kambariai sumažėjo į dviviečius, beveik visi. Tai tada kam reikėjo sumažinti vietų skaičių, jeigu ir taip netelpa visi studentai?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie [bendrabučio administracija] sakė, kad nesulaukė rektoriaus tarsi įsakymo, bet čia artimiausiu metu praneš, ir, kad čia tikras faktas“, – pasakojo mergina.

Jau kurį laiką sklandė gandai: ketvirtakursiai, galimai, liks be bendrabučių

Kitas Vilnius TECH trečiakursis studentas pasakojo, kad apie galimą būsimų ketvirtakursių iškeldinimą iš bendrabučių Saulėtekio alėjoje jau kurį laiką sklandė gandai, ypatingai nuo tada, kai sutartys buvo sutrumpintos iki vienerių metų. Anksčiau administracija dar leisdavo likti, nors ir prastesnėmis sąlygomis, tačiau šiemet pirmą kartą, galimai, bus nuspręsta ketvirtakursiams nesuteikti apgyvendinimo.

REKLAMA

„Įdomi čia ta situacija. Šiaip, jau kurį laiką ėjo gandai – visai ilgai, nes mūsų laida ar laida prieš buvo viena iš pirmųjų, kurių bendrabučių sutartys buvo lygiai vienerių metų trukmės, o ne ketverių metų, kaip seniau būdavo. Tai mes kiekvienų metų gegužę turėdavome eiti prasitęsti tas sutartis, ir dėl to, kad taip yra, ėjo jau gandai, kad jie [bendrabučio administracija] specialiai taip padarė, kad galėtų nutraukti jas.

REKLAMA

Jau praeitais metais ateinantys ketvirtakursiai turėjo kažką kovoti su jais [administracija], nes jie labai nenoriai norėdavo pratęsti tas sutartis. Tačiau dar šiek tiek pratęsdavo – galbūt prastesnį kambarį duodavo, bet vis tiek duodavo, kur gyventi. O šiais metais – pirmi metai, kai ketvirtakursiams tiesiog nebeduos bendrabučių“, – pastebėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad, galimai, teks išsikraustyti už mėnesio, sužinojo iš aplinkinių kalbų

Apie galimą būsimų ketvirtakursių iškeldinimą iš Vilnius TECH universiteto bendrabučių studentas sužinojo iš pažįstamos, kuri seniau priklausė Vilnius TECH studentų atstovybei. Jaunuolis būtent per ją sužinojo, kad reikia „ruoštis blogiausiam“, nes studentai liks be bendrabučių, kils daug problemų ir kalbų.

REKLAMA

Jam, paprasčiausiai, patarė ruoštis, kol sulauks oficialių žinių iš administracijos, kadangi kol kas informacija yra žinoma tik iš gandų.

„Ir man jau pranešė, kad reikia tiesiog ruoštis, nes kol kas oficialiai nieko nėra pasakyta, kad mums nepratęs jokių sutarčių, o sutartis baigiasi birželio 30 d. Aš nežinau, kodėl vis dar vyksta toks komunikacinis delsimas.

REKLAMA

Nors šiaip jau visi trečiakursiai per gandus žino, tačiau oficialaus pranešimo nėra – tai labai keista“, – kalbėjo jis.

Tiesa, dar kartą pabrėžiame, kad trečiakursiai studentai į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi dar prieš jiems sulaukiant oficialių žinių iš Vilnius TECH bendrabučio administracijos.

Studentai išgyvena dėl nežinios: patiria didelį stresą

Studentas išreiškia nerimą dėl ateities – nežino, kur gyvens, nes teks ieškotis buto. Rugsėjį jo laukia praktika, kurioje reikės dirbti pilnu etatu, tačiau mažai šansų, kad ji bus apmokama, todėl gali tekti dirbti papildomai, kad susimokėtų už būstą. Visa ši situacija sugriovė jo planus ir kelia daug papildomo streso.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dabar man yra labai daug klausimų: kur aš gyvensiu – neįsivaizduoju kol kas, turbūt reikės buto ieškotis. Rugsėjo mėnesį, ketvirtame kurse, man vyks praktika, kurioje bus reikalaujama, kad pilnu etatu dirbčiau. Man labai sunku bus rasti praktiką, kuri bus apmokama, galimai teks per du darbus dirbti, nes nežinau, kaip už tą butą reikės susimokėti normaliai.

Labai visus planus sugadino, kuriuos įsivaizdavau šiais studijų metais – tiesiog absoliučiai nereikalingas stresas, ir taip ant šio streso kupino laiko su mokslais. Ne kokia situacija, ir matosi, kad niekas nesikeis“, – komentavo jis.

REKLAMA

Prioritetas užsienio studentams

Būsimi ketvirtakursiai yra priversti išsikraustyti neva dėl renovacijos. Būtent renovacijos metu mažinamas bendrabučių vietų skaičius, o prioritetas neva yra suteikiamas užsienio studentams, todėl vietų vietiniams studentams, galimai, ir trūksta.

„O dėl ko jie visą tai daro – tai dėl to, kad yra tas penktas Vilnius TECH bendrabutis, kuriame kiekvienais metais pasirodo straipsnių apie jo blogą kokybę. Tai jį renovuos šį rudenį ir turės tuos visus žmones perkraustyti, ir dėl to visus ketvirtakursius nori išmesti, kadangi jų prioritetas bus apgyvendinti visus užsienio studentus.

REKLAMA

Keistas dalykas, pavyzdžiui, Saulėtekio alėjoje visus kambarius pradėjo renovuoti ir beveik visus triviečius pavertė dviviečiais, o jie patys po tuo stebisi, kad nebėra vietų studentams, kai jie patys tą apgyvendinimo skaičių mažina“, – savo įžvalgomis dalinosi jaunuolis.

Kaip buvo rašoma oficialiame Vilnius TECH internetiniame puslapyje, 2023 m. buvo projektuojami bendrabučio Nr. 5 (Saulėtekio al. 19-1) vidaus patalpų remonto ir pastato išorės atnaujinimo darbai.

REKLAMA
REKLAMA

2024 m. atliekami Vilnius TECH bendrabučių vidaus patalpų remonto darbai: bendrabutyje Nr. 4 (Saulėtekio al. 18-100) 9, 8 ir 7 aukštų kompleksinis remontas, kiti smulkūs paprastojo remonto darbai bei ieškomas finansavimas bendrabučio Nr. 5 vidaus patalpų remonto ir pastato išorės atnaujinimo darbams pradėti.

Vilnius TECH universiteto atsakas

Kaip teigė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius TECH) kancleris doc. dr. Vaidotas Trinkūnas, Vilnius TECH bendrabučių užimtumas yra labai didelis ir siekia 90-95 proc., o artimiausiu metu prasidės bendrabučio Nr. 5 renovacijos darbai. Renovacija apims ne tik atskirus kambarius, bet ir ištisus aukštus, fasadus ir t.t., tad dalį studentų, gyvenusių 5-ajame bendrabutyje, apgyvendins Grybo g. esančiame bendrabutyje. Vis dėlto, tik nedidelė dalis šio bendrabučio patalpų, kurias perėmė spalio mėnesį, yra tinkama gyventi, tad jas taip pat pamažu remontuos bei atnaujins kitas patalpas. Dėl didžiulio darbų masto patalpų neišvengiamai sumažės, tačiau tai laikina.

Pirmumo teisė apsigyventi bendrabučiuose, kaip ir anksčiau, bus teikiama pirmojo ir antrojo kursų studentams, kurių situacija yra sudėtingiausia. Naujokams gyvenimas šalia universiteto ypač svarbus studijų pradžioje, nes padeda įsitvirtinti naujame mieste.

REKLAMA

Taip pat prioritetą skirs visų kursų studentams, kuriems reikalinga pagalba dėl socialinių ar sveikatos aplinkybių – tokias situacijas vertins ir spręs individualiai. Skaičiuojama, jog užtikrinti vietas bendrabučiuose pavyks ir būsimiems trečiojo kurso studentams.

Taip pat ketvirtakursių studentų yra mažiausiai, be to, jie neretai jau turi darbus ir yra adaptavęsi prie miesto gyvenimo, tad dėl riboto vietų skaičiaus suteikti galimybės gyventi bendrabutyje ketvirtame kurse negalėsime. Jeigu matysime, kad visos vietos bendrabučiuose neužsipildė, galėsime jas pasiūlyti tuometiniams ketvirtakursiams. Iš anksto žinoti, kiek studentų išreikš poreikį gyventi bendrabučiuose, negalima, nes šie skaičiai kasmet kinta.

Studentų apgyvendinimo sutartys galios iki birželio 30 d.

Kaip ir anksčiau, ką pasakojo V. Trinkūnas, priimant studentus studijuoti ir apgyvendinant juos bendrabučiuose, yra pasirašomos metinės sutartys. Jos galioja iki mokslo metų pabaigos – birželio 30-osios. Apgyvendinimui bendrabučiuose naujais mokslo metais prioritetas teikiamas pirmo ir antro kurso studentams, o tuomet, jei vietų dar yra, sudarys naujas metines sutartis ir su vyresnių kursų studentais.

Būsimų ketvirtakursių sutartys taip pat galios iki birželio 30-osios, jų anksčiau nenutrauks. Esant poreikiui, studentai sutartis galės pratęsti vienam ar dviem mėnesiams. Išsami informacija apie laukiančius pokyčius visiems studentams jau yra parengta ir netrukus juos pasieks: „Suprantame, kad tai – nelengvas iššūkis, bet esame įsitikinę, kad pokyčiai yra būtini, norint užtikrinti visiems kokybiškas, saugias ir šiuolaikiškas gyvenimo sąlygas ateityje“, – dalinosi kancleris.

REKLAMA

Pasak V. Trinkūno, bendrai iš šešių Vilnius TECH bendrabučių sostinėje keturi jau yra visiškai renovuoti iš išorės (bendrabučiai Nr. 1, 3, 4 ir 6).

Šiuo metu remonto darbai jau užbaigti trijuose iš šešių Vilniuje esančių bendrabučių – Nr. 1 (Saulėtekio al. 25) ir Nr. 3 (Saulėtekio al. 16–100) ir Nr. 6 (Saulėtekio al. 39A). Trečiajame bendrabutyje yra įrengta infrastruktūra studentams su negalia  – pritaikytas liftas, atskiras sanitarinis mazgas ir kambariai. Taip pat bendrabučiuose įrengta moderni interneto tinklo belaidžio ryšio įranga ir vaizdo stebėjimo sistema, padėsianti užtikrinti studentų saugumą. Patalpų ir išorės vaizdo stebėjimo sistemą planuojama įrengti ir bendrabutyje Nr. 1.

Ketvirtajame bendrabutyje (Saulėtekio al. 18–100) jau suremontuoti 10 aukštų, o likusiuose darbai tęsiami toliau. 

Atnaujinimo darbai iš Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos perimtame bendrabutyje Antakalnyje (Grybo g. 39) prasidės netrukus – čia bus pradėti ketvirtojo aukšto remonto darbai.

Tuo tarpu 5-asis bendrabutis bus atnaujintas iš esmės: jau perplanuotos erdvės, bus atnaujinti kambariai ir bendrojo naudojimo patalpos, įrengtos poilsio zonos, dviračių saugyklos. Jame atsiras kambarių studentams, turintiems individualių poreikių, bus pritaikyta kita infrastruktūra. Iš viso, atlikus šio pastato renovaciją, bus atnaujintas 8792,87 kv. m plotas ir pasiektas aukštesnis energetinis efektyvumas.

REKLAMA
tu lengvatų, baikit ta komunizma pagaliau, padarykit visiems vienodas salygas ir viskas prie ko uzsienieciai? Čia tie patys kur rusiškai šneka ? Ar tie kur su terbanomis ir barzdomis vaikšto? Aš prieš juos nieko prieš, bet Lietuvos piliečiu tėvai dešimtis metu augino vaikus, mokėjo mokesčiu dešimtis metu i Lietuvos biudžetą, iš kurio sere viska, nuo politiko pieštuko iki daktaru ar univeru išlaikymu, ir štai kai tavo vaikas ateina i univera mokintis, sako prioritetas tam kurio tėvai visai čia nieko nemokejo jokiu mokesčiu! Na nežinau ką rašyti...paskui stebisi savo kvailose apklausose kodėl tik 30proc.balsuoja, kodėl tiek mažai mokesčiu žmonės moka, kodėl tarnauti i kariuomene tiek daug atsisako...nesupratot?...tai pas jus varnu iq
Straipsnyje prirašyta, kad visi „nustebę“, nors jau iš anksto sutartys buvo iš niekur nieko pakeistos į vienmetes- ką, nulis įtarimų, net kai privežta tūkstančiai fekalų ir dėstoma užsienio kalba? Vietinius išmeta, leis gyventi tik iš trečiojo pasaulio šalių čia kažkodėl atsivilkusiems visiškai svetimiems ateiviams- eikit mulkiai dar pakovoti „prieš rasizmą“, kol iš jūsų viską atima, prieš porą mėnesių tie patys išmestukai būtų amsėję, kad tai tik „nepagrįstos sąmokslo teorijos“, „atviri ir draugiški“ liberastiškų mokyklų sukurti vargšiukai besmegeniai, bejėgės aukos. Juk būtent tokios jūsų „vertybės“, tai ko stresuot? Džiaukitės!
Apie tokius dalykus studentai turi būti informuojami bent jau prieš kelis metus, kad nebūtų streso. Dukra studijuoja Olandijoje mes buvome informuoti stojant, kad Xior ( studentų bendrabutis) bus tik 1 kursui ( nors ir už studio tipo kambarį bendrabutyje mokėjom 1000eur.), bet vaikam nebuvo jokio streso ar staigmenos kai atėjo laikas ieškotis naujų namų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų