„Šiandien esu pakviesta atsakyti į STT klausimus dėl krašto apsaugos sistemos. Gaila, kad dėl asmeninių motyvų kai kurių politikų mesti šešėliai kelia nepasitikėjimą visa mūsų krašto apsaugos ir pirkimų gynybai sistema“, – feisbuko paskyroje rašo A. Armonaitė.
„Per savo kadenciją esu susitikusi su tūkstančiais užsienio ir Lietuvos kompanijų, į mus kreipdavosi ir gynybos įmonės. Ekonomikos ir inovacijų ministerija su investuotojais dirba pristatydama augimo galimybes Lietuvoje, pvz. mūsų žaliąjį koridorių stambioms investicijoms ir panašiai“, – rašo ministrė.
A. Armonaitė akcentuoja, kad visi jos susitikimai yra viešai deklaruojami.
„Mano ir mano komandos susitikimai su investuotojais yra vieši – apie juos skelbiame ir darbotvarkėse, ir pranešimuose spaudai, ir mano socialiniuose tinkluose. Turime susitikimų atmintines. Visos gynybos srities įmonės buvo nukreiptos ir į Krašto apsaugos ministeriją. Deja, nei viena iš jų iki šiol Lietuvoje neįsikūrė“, – sako ministrė.
„Siekdama kuo greičiau išsklaidyti tvyrančias abejones, noriai ir išsamiai atsakysiu į visus užduotus klausimus ir papasakosiu tyrėjams tai, ką žinau“, – tikina ji.
STT dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje jau apklausė iš pareigų besitraukiantį krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką Lauryną Kasčiūną, Seimo narį liberalą Raimundą Lopatą ir buvusį krašto apsaugos viceministrą Vilių Semešką.
ELTA primena, kad iš pareigų besitraukiantis A. Anušauskas teigė darbo Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) metu susidūręs su „grubaus kišimosi į viešuosius pirkimus atvejais“. Tokias ministro užuominas prezidentas įvertino kaip labai rimtas. Į minėtus A. Anušausko pareiškimus suskubo reaguoti ir parlamento opozicija. Seimo mažumai priklausančios partijos pareiškė, kad nebedalyvaus premjerės pirmadienį organizuojamame susitikime, kuriame bus svarstomas lėšų gynybai klausimas. Dėl tų pačių A. Anušausko užuominų partija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašant pradėti ikiteisminį tyrimą.
STT savo ruožtu pranešė, kad šiuo metu ikiteisminių tyrimų, susijusių su KAM, nėra pradėjusi. Visgi, tarnyba patvirtino iš ministerijos sulaukusi informacijos apie Seimo narį, parlamento Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narį R. Lopatą. Pastarasis tvirtino, kad nėra aišku, ar STT analizuojami duomenys susiję su juo pačiu, ar su galima korupcija pačioje KAM.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!