Viena iš keleivių nufilmavo įvykį, kiti liko pasibaisėję. Porelės nesustabdė ir tai, kad šalia jų sėdėjo kitas keleivis.
„Bet man, kaip suaugusiam žmogui, buvo visiškai akivaizdu, ką jie darė“, – „South West News Service“ pranešė 26 metų keleivė Farrah.
(nuotr. iš filmuotos medžiagos)Pranešama, kad anksti ryte skrydžio tarp Londono ir Dublino metu pilnas lėktuvas, kuriame buvo ir vaikų, kelias minutes kentė, kaip pora „be perstojo tai darė“.
„Kaskart kalbėdama atsisukdavau pažvelgti į brolį, o tada pamačiau energingus judesius ant sėdynių kitoje [lėktuvo] pusėje, – pasakojo Farrah, kurios mama taip pat skrido kartu.
Pasak pašnekovės, 15–20 minučių „ji be perstojo buvo su tuo vaikinu“.
„Kai jiems liepė užsisegti saugos diržus, buvo labai akivaizdu, kad jis užsisegė užtrauktuką ir vėl viską įsidėjo. Tiesą sakant, tai buvo tiesiog bjauru“, – ji sakė „South West News Service“.
Lėktuve buvo vaikų
Farrah taip pat pasakojo, kad maždaug valandą trukusio skrydžio metu vaikai „pirmyn ir atgal bėgiojo praėjimais“.
„Jie tiesiog tęsė, o tai buvo šokiruojantis dalykas, nes lėktuve buvo vaikų“, – sakė ji.
„Buvo likusios maždaug 38 minutės skrydžio, kai tai pastebėjau. Man buvo gana nesmagu sėdėti su broliu ir tai stebėti. Tai buvo vienas iš mažesnių lėktuvų, todėl jie buvo daug arčiau nei didesniuose lėktuvuose“, – situaciją apibūdino moteris.
„British Airways“ atstovas spaudai SWNS teigė: „Mūsų keleivių salono įgulos kolegos nebuvo įspėti apie jokią problemą lėktuve. Jei jie būtų buvę informuoti, būtų ėmęsi atitinkamų veiksmų jai spręsti“.
Dažniau tai vyksta lėktuvų tualetuose
„Getjet Airlines“ saugumo vadovo Vytauto Akstino manymu, tokie atvejai vis dėlto dažniau pasitaiko lėktuvų tualetuose. O štai, pasekmės už tokį elgesį gana aiškios. Veikėjai yra baudžiami pagal tos šalies įstatymus, į kurią skrenda.
„Panašiai, kaip ir prekybos centre, jeigu jūs elgtumėtės taip, tai ir pasekmės panašios“, – atkreipia dėmesį V. Akstinas.
Tiesa, apie šį atvejį skrydžių palydovams nebuvo pranešta, kaip sako oro linijų atstovas spaudai. Todėl galimai pora baudos išvengs.
Tačiau, pasak Transporto kompetencijų agentūros Skrydžių priežiūros skyriaus patarėjo Ryčio Dulinkso, skrendant į Lietuvą įvykis greičiausiai būtų traktuojamas kaip viešosios tvarkos pažeidimas.
Gali grėsti bauda ir draudimas skristi
Tokiu atveju nusižengusiems grėstų bauda iki šimto eurų. O jei tai ne pirmas toks nusižengimas, gali už santykiavimą pakloti ir kelis šimtus eurų.
Tačiau, kaip V. Akstinas pamini, tokie keleiviai gali būti baudžiami ne tik pagal įstatymus, bet ir pagal oro linijų politiką. Gali būti įtraukti ir juoduosius sąrašus.
„Tai pati oro linijų kompanija dar savo ruožtu gali traktuoti tokius keleivius, kaip nepageidautinus jų skrydžiuose ateityje“, – pažymi jis.
Tuo tarpu R. Dulinskas, pavadinęs jaunuolių elgesį ekstravagantišku, užsiminė, jog porelę nukreipti į atitinkamas institucijas dėl nusižengimo taip pat turėtų lėktuvo įgula.
O lėktuvui nusileidus būtų laukę uosto darbuotojai su gėlėmis ir vainikais...
O dabar kažkokie nendertaliečiai pasitaikė...