Skvernelis: nuompinigiai Seimo nariams gerokai padidintų išlaidas

Kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis sako, kad privatizavus Seimo viešbutį ir mokant nuompinigius Seimo nariams išlaidos būtų gerokai didesnės už Seimo viešbučio išlaikymą.

„Kaip beskaičiuotume, jeigu bus reali kompensacija už gyvenimą, tada bus gerokai didesnės išlaidos nei šiandien to vadinamojo Seimo viešbučio“, – žurnalistams antradienį Seime sakė S. Skvernelis.

Jis taip pat tvirtino, kad tokiu atveju „gyvenpinigiai“ turėtų būti mokami visiems Seimo nariams.

Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma šią savaitę naujienų portalui delfi.lt teigė tarp valdančiųjų girdintis „daug balsų“, siūlančių atsisakyti Seimo viešbučio.

S. Skvernelis šaržuoja tokias kalbas.

„Turbūt pats svarbiausias šiuo metu valstybei yra darbas, nes jeigu Seimo viešbučio neatsisakysim ir neprivatizuosim, tai šalį ištiks ekonominė katastrofa“, – juokavo Vyriausybės vadovas.

Jis priminė, kad Vyriausybė buvo parengusi ministerijų miestelio investicinius projektus.

I. Šimonytė: skubos tvarka sprendimų nebus

Konservatorių kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė sako, kad sprendimą dėl Seimo viešbučio reikėtų priimti atlikus kaštų ir naudos analizę.

„Čia yra dvilypė situacija, viena vertus, jei reikėtų mokėti kažkokius nuompinigius Seimo nariams, kurie nėra vilniečiai, tarsi, atrodo, brangiau, negu kad dabar mokama viešbučio eksploatacija, bet jei mes įvertinsime, kiek reikėtų mokėti, kad Seimo viešbutis būtų kiek atnaujintas ir sutvarkytas, kai kur reikalingi kapitalinio tvarkymo darbai, ten jau kaštų ir naudos analizė atrodo visai kitaip“, – antradienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Pasak kandidatės į premjeres, finansinius skaičiavimus galėtų atlikti Seimo kanceliarija.

„Manau, kad skubos tvarka niekas nieko nedarys, nes ir Seimo biudžetas nuo to priklauso, bet jei kanceliarijoje atsirastų solidi  darbo, grupė, kuri gali paskaičiuoti skirtingų variantų kaštus ir naudą ir pasiūlyti Seimui racionaliausią sprendimą, tai būtų vienas iš geresnių darbų, kuriuos galima padaryti“, – kalbėjo I. Šimonytė.

REKLAMA

A. Veryga: Seimo viešbutį vadinčiau bendrabučiu

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako Seimo viešbutį vadinantis bendrabučiu, tačiau sąlygos ten normalios, nes yra viskas, ko reikia.

„Aš neturiu kažkokių ypatingų reikalavimų. Aš nedrįstu vadinti viešbučiu, vadinčiau savotišku Seimo narių bendrabučiu“, – žurnalistams antradienį Seime sakė ministras.

„Reikia lovos, reikia virtuvės pasigamint maistui ir vonios nusiprausti, tai viskas ten yra“, – pridūrė jis.

A. Veryga sutinka, kad viešbutyje esanti įranga, baldai – pasenę, tačiau sako, kad sąlygos pernakvoti ten normalios.

„Aišku, tai, kas ten yra likę, mena turbūt mano vaikystės laikus – ir baldai, ir kiti dalykai, bet ten yra švaru ir šilta, yra viskas, ko reikia, labai normalios sąlygos ten“, – teigė A. Veryga.

Seimo kanceliarija praėjusią savaitę pranešė, kad viešbutyje artimiausiu metu už 203 tūkst. eurų bus sutvarkyta 16 blogos arba patenkinamos būklės butų.

Juose bus atliekamas paprastasis remontas – atnaujinama apdaila, santechnika ir pan.

Sostinės Gedimino prospekto pabaigoje esančiame Seimo viešbutyje yra 72 butai, iš kurių 11 – geros būklės, visi kiti – blogos arba patenkinamos.

Ateityje ketinama remontuoti ir likusius butus.

Seimo viešbučio pastatas architekto Artūro Eduardo Paslaičio suprojektuotas 1988 metais kaip Prekybos ministerijos žinybinis gyvenamasis namas, jis baigtas statyti 1996 metais.

Visi butai viešbutyje yra po vieną, du ar tris kambarius.

Pastatas priklauso Seimo kanceliarijai, kuri ir vykdo jo priežiūrą.

Seimo statutas numato, kad Seimo viešbutyje kadencijos laikotarpiu kanclerio sprendimu gali gyventi parlamentarai kartu su savo šeimos nariais, jeigu to pageidauja.

Pirmumas gyventi Seimo viešbutyje suteikiamas tiems Seimo nariams, kurie neturi ir per paskutinius penkerius metus nuosavybės teise neturėjo gyvenamosios vietos Vilniuje bei turi gyvenamąją vietą, nutolusią daugiau nei 25 km už sostinės ribų.


Rašyti komentarą...
S
Siaubo nueinanti valdzia
2020-12-09 13:26:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per issidirbinejimas. Jau rugsėjo mėnesį reikėjo griežto karantino... O dabar ieško kaltų. Gėdos neturi visiškai. Šitas ponas geba visus skaudinti... Ir prezidentas ir visi kiti laikomi kvailio vietoje. Negi mes taip smarkiai nusidėjome (rinkimų metu) kad dabar tyčiojamasi iš visos Lietuvos piliečių. Taip, manau, kerštaujama....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų