Skvernelis kirto konservatoriams: „Beliko susipykti su lenkais ir būsim kaip Pilėnai“

Į Lietuvą atvykstant Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai, premjeras Saulius Skvernelis prakalbo apie Lietuvos santykius su Lenkija. S. Skvernelis labai kritiškai įvertino naujosios valdžios santykius su Lietuvos kaimynėmis.

„Pagal tuo pareiškimus tokia tikėtina realybė tikėtina, kad taip ir bus, juo labiau, kad taip ir būdavo, kai buvo dešinioji valdžia Lietuvoje. Tada mes būsim unikalūs.

Baigiame susipykti su latviais, nes konservatoriai dar neatėję į valdžią išsiuntinėjo laiškus ir grąsinimus ir Latvijai ir kaimyninėms valstybėms.

Kadangi neturime jokių santykių su Rusija ir Baltarusija – tai beliko susipykti su lenkais ir būsim kaip Pilėnai, tiesiog  apsuptyje kaimynų, su kuriais nebendraujame, tai rizika yra“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, Lenkijoje reikėtų labiau įsigilinti į situaciją, kas vyksta ir nenaudoti vien tik „propagandinės klišės“.

„Dėl tų procesų, kurie vyksta su galimai dėl moterų teisių į apsisprendimą pažeidimu Lenkijoje – tai nėra viena pusė teisė, yra argumentai teisingi ir vienos ir kitos pusės. Galbūt reikia išklausyti. Ta proga turėsime visi išklausyti Lenkijos pozicijos“, – sakė S. Skvernelis.

Landsbergis: Lietuva neapsimes akla, kad Lenkijoje yra žmogaus teisių problemų

Lenkija yra strateginė Lietuvos partnerė, tačiau neketina apsimesti akla kaimyninėje šalyje egzistuojančioms žmogaus teisių problemoms, teigia valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

„Vienas kertinių akmenų mūsų santykiuose negali būti judinamas – Lietuvai Lenkija yra strateginė partnerė, buvo ir bus. Čia yra mūsų saugumo akmuo, ant kurio mes statome savo šalies saugumą, energetinės nepriklausomybės akmuo, ir šito akmens nejudino anksčiau nė viena valdžia ir tikiuosi, kad jokia būsima valdžia to taip pat nepadarys“, – antradienį Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.

REKLAMA

„Tačiau ignoruoti iššūkius, su kuriais susiduria mums, ko gero, artimiausia valstybė yra neįmanoma. Tam draugai ir yra, kad atkreiptų dėmesį, jeigu kas nors yra negerai iki galo arba ne iki galo tvarkoje“, – teigė jis.

Konservatorių lyderis neabejojo, kad antradienį Lenkijos prezidentui Andrzejui Dudai (Andžejui Dudai) viešint Lietuvoje bus atkreiptas dėmesys į žmogaus teisių varžymus kaimyninėje valstybėje.

„Manau, kad šiandien vykstančiuose pokalbiuose bus atkreiptas dėmesys, kad Lietuva neapsimes akla, kad tam tikros problemos žmogaus teisių srityje egzistuoja. Valstybė, kuri kelia aukštus reikalavimus esantiems kaimynams, – turiu galvoje Baltarusiją, šiurkštiems žmogaus teisių pažeidimams, vykstantiems ten, – turėtų tokius taikyti ir sau“, – sakė G. Landsbergis.

Anot jo, šios temos iškėlimas neturėtų pakenkti Lietuvos ir Lenkijos santykiams.

„Labai tikiuosi, kad draugystė yra grįsta abipusiu pasitikėjimu, drąsa ir gebėjimu pasakyti tiesą“, – tvirtino TS-LKD vadovas.

Antradienį Vilniuje A. Dudos vizito proga surengta solidarumo su Lenkijos moterimis, protestuojančiomis dėl žmogaus teisių pažeidimų ir abortų draudimų, akcija.

Didžiulius protestus Lenkijoje išprovokavo Konstitucinio Tribunolo sprendimas, kad dabar Lenkijoje galiojantys įstatymai, leidžiantys abortus vaisiaus apsigimimo atvejais, prieštarauja Konstitucijai.

Ši spalį Konstitucinio Teismo paskelbta nutartis dar labiau sugriežtino Lenkijos abortų įstatymus, kurie jau ir taip buvo vieni griežčiausių Europoje. Nutarčiai įsigaliojus, nutraukti nėštumą bus leidžiama tik išžaginimo arba incesto atveju, taip pat tuomet, kai kyla grėsmė motinos gyvybei.


Rašyti komentarą...
t
tikrai
2020-11-17 12:17:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susipykimas su lenkais jau užprogramuotas.pradžia padaryta ,konservatoriai sugriaus atstatytus santykius .
Atsakyti
-11

J
Jo
2020-11-17 12:25:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jau tikrai.Tegul ten jos tik įkiša liuožuvius.Bėdų tik padaugės.
Atsakyti
-6

T
Tai jau
2020-11-17 12:26:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
tikrai.Vištos kvaksėti ruošiasi.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų