REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pareiškė, kad Lietuva ir Lenkija svarsto projektus, kurie galėtų padėti sumažinti Baltarusijos energetinę priklausomybę nuo Rusijos.

Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pareiškė, kad Lietuva ir Lenkija svarsto projektus, kurie galėtų padėti sumažinti Baltarusijos energetinę priklausomybę nuo Rusijos.

REKLAMA

Jis sakė šį klausimą aptaręs su Vilniuje viešinčiu Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu.

„Kalbėjome, kaip galima mažinti Baltarusijos energetinę priklausomybę nuo Rusijos, ir tam tikri sprendimai ir projektai yra aptarti“, – bendroje spaudos konferencijoje sakė S. Skvernelis.

Konkrečių projektų jis neįvardijo, tačiau užsiminė, kad svarstoma apie energijos šaltinių diversifikavimą išnaudojant Lietuvos infrastruktūrą.

„Galbūt aš nedetalizuosiu, bet, kaip diversifikuoti, išnaudoti Lietuvos infrastruktūrą ir Lietuvos įmones, dirbančias Lietuvoje, taip pat buvo su premjeru apkalbėta, ir mes tikrai šiuo klausimu toliau padirbėsime“, – sakė S. Skvernelis.

REKLAMA
REKLAMA

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka šį mėnesį pareiškė, kad jo šalis galėtų pradėti naftos importą per Lenkiją ir Baltijos valstybes, jei su Rusija nepavyks susitarti dėl mokesčių.

REKLAMA

Lenkijos įmonė „Orlen“ valdo naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose.

Politologas Laurynas Jonavičius sako, kad Lietuva gali tapti alternatyvios naftos Baltarusijai keliu.

„Klaipėdos nafta“ turi pakankamų pajėgumų priimti naftą ir net ją saugoti. A. Lukašenka jau daug kartų viešai sakė, kad ieško galimybių importuoti alternatyvią rusiškajai naftą. Sudėjus tai, techniškai įmanoma Lietuvai tapti alternatyvios naftos Baltarusijai keliu“, – BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas.

„Tai gali tapti aktualu, nes Baltarusija ir Rusija nesutaria dėl naftos tiekimo sąlygų - Minskas nori preferencinių kainų, o Maskva vykdo „mokesčių manevrą“, kurio pasekmė Baltarusijai – neliks preferencijų. Kadangi Kremlius vis labiau spaudžia Minską „gilinti Sąjunginės valstybės integraciją“, alternatyvios naftos šaltinis galėtų būti šioks toks atsparos taškas Lukašenkai visiškai nepasiduodant Maskvos spaudimui“, – sakė politologas.

Pasak jo, Baltarusija dėl galimų naftos šaltinių jau kalba su JAV, Azerbaidžanu, Kazachstanu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų