• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant vasaros sezonui vis daugiau žmonių dairosi, kur keliauti, tačiau už skrydžius tenka pakloti nemažus pinigus. O štai, kelionę į Londoną planavęs vilnietis Andrius piktinasi, kad iš Lietuvos skristi lėktuvu neapsimoka, todėl reikia ieškoti kito transporto. Tuo tarpu, kelionių ekspertas pataria, kaip rasti pigiausius skrydžių variantus.

Artėjant vasaros sezonui vis daugiau žmonių dairosi, kur keliauti, tačiau už skrydžius tenka pakloti nemažus pinigus. O štai, kelionę į Londoną planavęs vilnietis Andrius piktinasi, kad iš Lietuvos skristi lėktuvu neapsimoka, todėl reikia ieškoti kito transporto. Tuo tarpu, kelionių ekspertas pataria, kaip rasti pigiausius skrydžių variantus.

REKLAMA

Vyras pasakoja, kad žiūrint bilietus į priekį kainos dar sąlyginai geros, tačiau skrydis atgal taip išaugina kainas, kad tenka rinktis kitas kelionių kryptis. 

„Labai reikia atitaikyti datas, kada tu nori parskrist, kad būtų tas bilietas pigesnis, nes gali atrodyt, kad čia skrendi į vieną pusę už 20 eurų, pasižiūri skrydžius atgal, o ten 100 eurų, ir išvis nesinori grįžt dėl tos kainos“, – pasakoja Andrius. 

Dėl didelių kainų tenka ieškoti kito transporto

Vilnietis pasidalina istorija, kaip anksčiau ieškojo bilietų į Niukaslą, miestą Anglijos šiaurėje. Pastebi, kad lyginant su kaimyninėmis šalimis iš Lietuvos skristi yra brangiausia, todėl tenka ieškoti autobusų ar traukinių maršrutų iki Latvijos ar Lenkijos ir skristi iš ten.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasirinkau skristi iš Rygos, nes buvo daug kartų pigiau važiuot iki ten autobusu ir iš ten skristi tiesiai į Niukalsą“, – pridūręs, kad už kelionę sumokėjo mažiau nei 100 eurų, o skrydis iš Vilniaus būtų atsiėjęs apie 300 eurų, pasakoja jis. 

REKLAMA

Tačiau norint nuvykti į šalį keliomis transporto priemonėmis dažnai būna sunku suderinti laikus, kad spėtų persėsti. Taigi Andriui, skridusiam iš Rygos į Niukaslą, teko nakvoti oro uoste, nes atvykus autobusu iki Rygos buvo likę 10 valandų iki skrydžio. 

„Aišku, ir pačioj kelionėj sugaišti žymiai ilgiau, bet pasižiūrėjus kainas nesinori iš Lietuvos skrist lėktuvais“, – užsimena pašnekovas. 

R. Pogorelis pabrėžia, jog norint sutaupyti laiko, labiau apsimoka skristi lėktuvu. Tačiau po Europą keliauti traukiniais ar autobusais yra gera alternatyva ieškant gerų kainų. O štai, ilgi persėdimai, jo manymu, yra puiki galimybė aplankyti miestą, kuriame laukiama skrydžio. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu tas tarpinis miestas yra vertas aplankymo, sakykim, neseniai teko keliauti iš Kirgizstano per Stambulą ir praleisti naktį Stambule. Tai yra puikus miestas praleisti parą, pasivaikščioti, galbūt apsipirkti, galbūt pavalgyti, tiesiog pasigrožėti miestu. Tai turint laiko ilgesnis sustojimas gali būti ir privalumas“, – paaiškina jis. 

Kainos kyla: kur ieškoti pigesnių skrydžių?

„Facebook“ bendruomenės „Mokėk keliauti“ įkūrėjas Robertas Pogorelis taip atkreipia dėmesį, jog skrydžių kainos auga jau kurį laiką nuo pandemijos. Be to, artėja kelionių sezonas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jau ir pernai, ir šiemet lėktuvų bilietų kainos būna gerokai aukštesnės, tai nereikia tikėtis labai pigių skrydžių rugpjūčio mėnesį, kai dauguma europiečių keliauja. <...>

Nors lietuviai mėgsta pirkti bilietus iš anksto ir įsivaizduoja, kad taip labai sutaupys, tada atsiranda problemos, kai pasikeičia tvarkaraščiai ir tada sugriūna planai“, – pridūręs, jog siūlo bilietus pirkti 3–4 mėnesius prieš skrydį, sako jis. 

REKLAMA

Pataria bilietų nepirkti iš lietuviškų svetainių.

„Aš visad perku iš ten, iš kur galima pigiau nupirkti. Ir tai 90 proc. atvejų būna tikrai ne lietuviškos svetainės, būna skandinaviškos, būna austriškos, bet tikrai ne lietuviškos.

Bilietų dar galima ieškoti per „Google“ ir panašias svetaines, nes ten sugeneruoja skrydžius iš įvairių agentūrų ir išmeta pigesnius bilietus nei tiesiogiai per portalus“, – paaiškina specialistas. 

REKLAMA

Pasak jo, kartais pačios oro linijos savo tinklalapyje parduoda pigesnius bilietus negu kainas pateikia tokioms globalioms sistemoms kaip „Google“. 

Nors kainos stulbina, šią vasarą siūlo aplankyti ir kitus žemynus

Slovakijoje gyvenęs Andrius atkreipia dėmesį ir į tai, kad norint nuskrist į kitą žemyną iš Lietuvos, reikia pakloti šimtais eurų daugiau nei iš bet kurios kitos Europos šalies. 

„Buvau labai nemaloniai nustebęs, kai su draugu žiūrėjom skrydžius į Australiją iš Slovakijos, Austrijos ar Venegrijos, ten kokius 500–600 eurų bilietai kainuoja, o iš Lietuvos tūkstančiais“, –  kainų skirtumus apibūdina jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, R. Pogorelis, nors neatmeta galimybės keliauti po kitus žemynus, pamini ir Europos šalis, kurias siūlo aplankyti. 

Vasara pietuose yra per karšta, tai kelios kryptys, kuriose vasara yra geras klimatas būtų, sakykim, centrinė Afrika, Kenija, Tanzanija ar Indonezija.

Bet vasarą, sakau, aš labiau mėgstu pakeliauti arčiau Europoje. Tai, pavyzdžiui, Austrijos kalnus labai mėgstu, pietų Vokietijos kalnus, Slovakijos, galima sakyt, ta pati Lenkija yra pasiekiama traukiniais ar automobiliu“, – priduria bendruomenės „Mokėk keliauti“ įkūrėjas. 

is kur cia tiek degeneratu))
is kur cia tiek degeneratu))
ka jau ten pritaupysi..., imi ir perki tiesiogini skrydi..., o ne su persedimais dvi paras trankaisi..., 100eu sutaupai..., juokas is tokiu keliautoju..., kur cia taupymas??? cia vargas, nemigo naktys, sveikatos gadinimas)))
Visų atsiprašau už gaidišką straipsnį. Taip, pati sukūriau nes dabar pas mane menkės eina ir reikėjo pinigų užsidirbti prakladkėms. Ačiū visiems komentotojams, man labai padėjote. Šeštadienį ateis Vycka gal nusives kur nors mane, o ne tik ant sofkos patratins. Looking forward very much
yra gauju lietuvoje, kiekviena savaip krauja leidzia, kencia labai ir miskai, pauksciai, zverys
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų