Skaudi nelaimė sukrėtė Birštono rajono gyventojus: žmonės nesupranta, kodėl reikalinga tokia tvarka

Sekmadienį Birštono rajone esančiame Naudžiūnų kaime kilo gaisras. Spėjama, kad dėl elektros instaliacijos gedimo užsidegė sodyba. Vietiniai gyventojai tikina, kad sodyba sudegė dėl to, jog į gaisravietę per ilgai važiavo ugniagesiai. Tačiau jų vadas pasakoja, kad gelbėtojai į įvykio vietą atvyko ne per ilgesnį laiką, negu yra numatyta.

6

Portalas tv3.lt sulaukė Birštono gyventojų laiško. Jame žmonės rašo, kad sekmadienį, spalio 10 d., Birštono rajone esančiame Naudžiūnų kaime degė sodyba.

Kaip informuoja vietiniai gyventojai, nuo skambučio trumpuoju numeriu 112 iki gaisrinės atvykimo neva praėjo 25 minutės. Tačiau pabrėžiama, kad atstumas nuo artimiausios Birštono kurorto gaisrinės iki degusios sodybos yra maždaug 4,5–5 km.

Vietiniai nesupranta, kodėl ugniagesiai į vietą vyko taip ilgai.

„Absurdas: gaisrinės ekipažai sužino, kad nelaimė, o jie negali pajudėti kol per tel. nr. 112 negaus pranešimo, kada laikas labai brangus“, – teigė Birštono gyventojai.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Birštono rajone sudegė sodyba: gyventojai kaltina ugniagesius atvykus per lėtai

BPC: gelbėtojai atvyko per 18 minučių

Platesnės informacijos apie įvykį pateikė Bendrasis pagalbos centras. Komentare redakcijai nurodoma, kad pirmasis pranešimas buvo gautas sekmadienį 14 val. 18 min. Kaip nurodo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, iš viso dėl gaisro buvo sulaukta 12 skambučių.

„Jau 14 val. 19 min. buvo aliarmuotos ir į įvykio vietą išsiųstos Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos, 14 val. 20 min. – Jiezno ugniagesių komanda. 14 val. 37 min., gavus ugniagesių pranešimą iš įvykio vietos, buvo aliarmuotos papildomos pajėgos – Stakliškių ugniagesių komanda“, – tv3.lt nurodo V. Juozevičiūtė.

Pirmieji ugniagesiai, pasak V. Juozevičiūtės, į vietą atvyko 14:36, tai yra 18 min. nuo pirmojo skambučio ir 17 min. nuo aliarmavimo praėjus.

„Tai buvo Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos. Ar ugniagesiai atvyko iš Prienų, ar iš Birštono, ar kokio nors kito įvykio vietos, negalėčiau atsakyti. Tiksliau situaciją galėtų pakomentuoti Prienų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, todėl siūlyčiau susisiekti su jos vadovybe“, – sako V. Juozevičiūtė.

Neigiamo efekto galėjo duoti kamščiai, kalnas

Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Darius Giraitis patvirtina, kad pirmieji ugniagesiai iš Birštono į gaisravietę atvyko per 17 minučių nuo aliarmavimo.

„Dažnai atrodo, kad laikas praranda laiko prasmę ir laikas pailgėja, kai lauki gaisrinės gaisre. Gyventojams taip galėjo atrodyti“, – tv3.lt komentuoja D. Giraitis.

Kaip aiškina specialistas, paprastai ugniagesių gelbėtojų reagavimo laikas į iškvietimą yra 18 minučių. Gelbėtojai gesinti gaisro galėjo atvykti anksčiau, jei mieste nebūtų buvusių automobilių, jei gaisrinei nebūtų reikėję važiuoti į kalną.

REKLAMA

„Savaitgalį Birštonas turi nemažai lankytojų, gatvėse susidaro nemaži kamščiai. Mūsų gelbėjimo pajėgos ir mašinos nėra pačios naujausios. Toliau reikėjo važiuoti į gaisro vietą, kilti į statų kalną. Tai irgi galėjo duoti laikui neigiamo efekto. Komanda atvyko laiku ir pradėjo gesinimo darbus“, – teigia D. Giraitis.

Portalo tv3.lt žiniomis, sodybos, kurioje kilo gaisras, savininkas gelbėtojus kvietė ne iš karto, iš pradžių gaisrą bandė užgesinti pats. D. Giraitis tokios informacijos patvirtini negali.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos paros įvykių suvestinėje nurodoma, kad ugniagesiams atvykus į gaisro vietą, namas degė atvira liepsna, jo stogas buvo nukritęs. Namas buvo rąstinis, dengtas šiferiu.

Gaisro metu nudegė stogas ir medinė perdanga. Išdegė namo vidus ir jame buvę namų apyvokos daiktai. Dūmų detektoriaus nebuvo.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirminiais duomenimis, sodyba galėjo užsidegti dėl elektros instaliacijos gedimo.


Rašyti komentarą...
B
Birstono pil
2021-10-11 22:42:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbu galinga BMW nupirko kelių policijai o gaisrininkai įr su senais triperiais apseis.
Atsakyti
-3

Z
Zuza
2021-10-11 23:32:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
O tie gyventojai galėjo, gyvendami mediniame name, dūmų detektorių įsirengt? Kai jau šiferis sproginėja ir liepsna didžiausia ugniagesiai gelbėtojai nelabai ką gali padaryt...
Atsakyti
0

D
Dzo
2021-10-12 06:22:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
@Daiva Tipo rūpi kamnors?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų