REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos ir Lietuvos pasienio teritorijoje su Baltarusija – itin įtempta situacija dėl plūstančių migrantų srauto. Apie susiklosčiusią situaciją BBC televizijai komentavo ir šalies premjerė Ingrida Šimonytė, kuri teigė, kad Lietuvos pareigūnai, saugojantys sieną, turi teisę panaudoti fizinę jėgą, jeigu jų gyvybei iškiltų pavojus. 

Lenkijos ir Lietuvos pasienio teritorijoje su Baltarusija – itin įtempta situacija dėl plūstančių migrantų srauto. Apie susiklosčiusią situaciją BBC televizijai komentavo ir šalies premjerė Ingrida Šimonytė, kuri teigė, kad Lietuvos pareigūnai, saugojantys sieną, turi teisę panaudoti fizinę jėgą, jeigu jų gyvybei iškiltų pavojus. 

REKLAMA

Premjerė BBC žurnalistei teigė, kad sustiprintas režimas pasienio ruože įsigaliojo nuo liepos mėnesio, tačiau, pastebėjus eskalaciją iš Baltarusijos pusės, buvo nuspręsta priimti ir dar griežtesnius sprendimus.

„Mes turime specialų režimą jau keletą mėnesių, kuris yra įsigaliojęs nuo liepos mėnesio. Bet, stebėdami, kaip per pastarąsias dienas ši situacija dėl migrantų krizės vystosi toliau, buvo priimtas sprendimas padidinti sienos apsaugos tarnybų pajėgas ir sustiprinti kitų institucijų veikimą“, – užsienio žiniasklaidai sakė premjerė.

Pareigūnai turi teisę apsiginti

Premjerė, paklausta BBC žurnalistės, ką reiškia teiginiai, kad pasienyje dirbantys Lietuvos pareigūnai galės panaudoti jėgą prieš migrantus, paaiškino, kad tai galiotų tuo atveju, jeigu sieną neteisėtai kirtę asmenys sukeltų pavojų pareigūnų gyvybei.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu tai bus itin grubi situacija, kils tikras pavojus pasieniečiams, policininkams, kariams ar bet kam kitam, kurie saugo sieną, pavyzdžiui, jeigu migrantas įžengs su peiliu ar su ginklu, žinoma, kad [pareigūnams] bus leidžiama naudoti tam tikras priemones, kad būtų apsaugotos jų gyvybės“, – paaiškino I. Šimonytė.

REKLAMA

I. Šimonytė paminėjo, kad humanitarinė pagalba migrantų šeimoms su mažamečiais vaikais ar kitiems asmenims, esant būtinybei, ir toliau suteikiama.

Be to, premjerė pastebėjo, kad asmenys, neteisėtai kirtę Lietuvos sieną, yra tikrinami – siekiama įvertinti, ar migrantai neturi sąsajų su teroristinėmis grupuotėmis. 

„Mums reikia būti budriems, nes šios asmenų grupės, kurios bando kirsti sieną, turi skirtingų istorijų. Yra žmonių, kurie galbūt yra persekiojami dėl LGBT ar kitų priežasčių, bet taip pat gali būti asmenų, kurie galimai susiję su terorizmu.

REKLAMA
REKLAMA

Mes dirbame glaudžiai su savo partneriais, tikriname ir būna nustatoma, ar žmonės yra susiję su terorizmu, nusikalstama veika. <...> Tokie asmenys yra deportuojami arba izoliuojami nuo visuomenės“, – teigė I. Šimonytė.

Pasieniečių vadas sako, kad migrantai į pasienį Baltarusijoje galimai vežami sunkvežimiais

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad pareigūnai stebi neteisėtų migrantų judėjimą prie Lietuvos sienos, jie gali būti vežami sunkvežimiais.

„Judėjimas prie valstybės sienos vyksta. Net ir čia būdami mūsų pareigūnai girdi sunkiosios technikos garsus Baltarusijos teritorijoje, kas gali reikšti, kad sunkvežimiai važiuoja galimai su neteisėtais migrantais“, – žurnalistams Kapčiamiesčio pasienio užkardoje trečiadienį sakė R. Liubajevas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Faktas yra tas, kad neteisėti migrantai tikrai gabenami Baltarusijos teisėsaugos institucijų atstovų ir jie stumiami į Lietuvos teritoriją“, – pridūrė jis.

Taip pasieniečių vadovas kalbėjo pirmąją dieną po to, kai įsigaliojo nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija.

„Nuo vidurnakčio, kai įsigaliojo nepaprastoji padėtis, situacija pasienio ruože ir penkių kilometrų ruože nuo pasienio ruožo ribos buvo labai rami, nebuvo nė vieno bandymo neteisėtai atvykti į Lietuvą, kas visada mane, kaip VSAT vadą, neramina. Pirma dešimties asmenų grupė buvo sulaikyta prieš valandą“, – teigė R. Liubajevas.

Jo teigimu, Baltarusijos pusėje didelių migrantų grupių nepastebėta. 

„Per naktį nepastebėta labai didelių grupių, buvo matomos trys migrantų grupės mūsų užkardų ruožuose: iki dešimties asmenų dvi grupės ir apie 30 asmenų grupė taip pat buvo prie sienos Baltarusijos teritorijoje. Jie nebandė neteisėtai patekti į Lietuvą“, – kalbėjo R. Liubajevas.

Nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija įvesta baiminantis naujo neteisėtų migrantų antplūdžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų