Šimašius skelbia apie koronavirusą Vilniaus savivaldybėje: kritikos kliuvo ir NVSC

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pirmadienį savo socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė įrašą, kuriuo kreipėsi į sostinės gyventojus. Prabilta apie antrąją koronaviruso bangą, kuri, kaip teigia meras, turės įtakos ir kasdieniam gyvenimui, ir savivaldybės darbui. Apžvelgta, kaip miestas ruošiasi akistatai su Covid-19. Taip pat pranešta, kad Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojui patvirtintas koronavirusas.

„Rudenį pasitikome žinojimu, kad antra koronaviruso banga neišvengiama ir neabejotinai turės įtakos tiek Vilniaus gyvenimui, tiek ir savivaldybės darbui.

Tai buvo tik laiko klausimas, todėl tam ruošėmės – pasitvirtinome veiksmų planą, kaip reaguosime, kai turėsime pirmą COVID-19 atvejį savo kolektyve. Šį savaitgalį planą teko aktyvuoti – pirmam savivaldybės darbuotojui patvirtintas teigiamas koronaviruso tyrimo rezultatas“, – rašo R. Šimašius.

Rudenį pasitikome žinojimu, kad antra koronaviruso banga neišvengiama ir neabejotinai turės įtakos tiek Vilniaus...

Posted by Remigijus Šimašius on 2020 m. rugsėjo 27 d., sekmadienis

Meras taip pat išsakė ir kritiką Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui, kuriam informaciją apie atvejį savivaldybėje pranešė iškart, tačiau šis savaitgaliais nedirba.

„Informacija operatyviai perduota NVSC. Tik savaitgaliais, ir toliau augant užsikrėtimų skaičiui šalyje, centras, pasirodo, nedirba – turiu vilties, kad anksčiau ar vėliau sureaguos. Būtų geriau anksčiau, žinoma. Patys savaitgalį dirbome – atlikta dezinfekcija tiek kabineto, tiek bendro naudojimo patalpų ir liftų.

Jau yra žinoma, kad daug kontaktų darbuotojas neturėjo, pats atsakingai įvertinęs situaciją saviizoliavosi ir iškart informavo vadovus apie gautus tyrimo rezultatus. Galimas ratas taip pat yra nustatytas, pats su šiuo darbuotoju kontakto neturėjau. Susisiekta ir su skyriaus darbuotojais, kad darbus artimiausiu metu perorientuotų nuotoliniu būdu.

Kviečiu ne tik savivaldybės darbuotojus, kuriems šią žinią jau pasiunčiau ryte išsiųstame laiške, bet ir Vilniuje įsikūrusių įmonių, institucijų, įstaigų vadovus pagal galimybes skatinti nuotolinį darbą – padarykime viską, kad mūsų darbuotojai darbo vietoje jaustųsi saugūs. Ne mažiau svarbus ir tokių atvejų nestigmatizavimas bei palaikymas ar pagalba darbuotojams“, – tikina R. Šimašius.

REKLAMA

Jis taip pat kreipėsi į Vilniaus gyventojus, ragindamas laikytis visų higienos taisyklių.

„Visų mūsų susitelkimas, kantrybė, atsakingas požiūris padėjo sėkmingai drauge atlaikyti pirmąją COVID-19 bangą, dar labiau patikėjome, kad Vilniuje galime įveikti viską! Dar kartą turime veikti išvien – parodykime, kad mūsų tikslingumas, atkaklumas, kūrybiškumas net ir sunkiausius iššūkius paverčia ne tik išmoktom pamokom, bet ir mūsų stiprybe.“

Sekmadienį – 90 naujų atvejų ir 2 mirtys

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 90 naujų koronaviruso atvejų bei dvi šios ligos sukeltos mirtys. Bendras susirgimų skaičius šalyje siekia 4385, sekmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).  

37 iš jų registruoti Kauno, 19 Vilniaus, 18 Šiaulių, 9 Panevėžio, 5 Telšių ir po 1 – Klaipėdos bei Utenos apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 75 asmenys, iš jų 29 asmenys yra užsikrėtę ne židiniuose. 14 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Vilniaus apskrityje registruotas 1 įvežtinis atvejis iš Baltarusijos.


Rašyti komentarą...
B
Balsas
2020-09-28 10:25:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dievui brangus, vieną dieną teko važiuoti miesto autobusu, tai galiu pasakyti, kad juose vieni važiuoja su kaukėmis panosėje, kiti pasmakrėjo. Tad paaiškinkite - nuo ko saugo toks kaukių dėvėjimas, tuo labiau, kad kiti su ta pačia "pavaikščios visus metus?
Atsakyti
-2

v
vilnius
2020-09-28 11:22:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
kaukes tam kad nebesdetum pro burna
Atsakyti
0

B
Balsas
2020-09-28 10:25:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dievui brangus, vieną dieną teko važiuoti miesto autobusu, tai galiu pasakyti, kad juose vieni važiuoja su kaukėmis panosėje, kiti pasmakrėjo. Tad paaiškinkite - nuo ko saugo toks kaukių dėvėjimas, tuo labiau, kad kiti su ta pačia "pavaikščios visus metus?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų