Seime kelią skinasi baudos už nemokamus plastikinius maišelius

Seime po svarstymo pritarta, kad prekeiviai, klientams siūlantys nemokamus plastikinius pirkinių maišelius, kuriuos įprasta matyti prie kasų, būtų baudžiami. Tiesa, tai nereiškia, kad prekybos vietose nebeliks itin plonų plastikinių maišelių, skirtų biriems produktams ar, pavyzdžiui, daržovėms susidėti. Baudos grės už storesnio plastiko maišelius.

Jei Seimas pritars galutiniu balsavimu, šis pažeidimas pakuočių pardavėjams ir platintojams fiziniams asmenims užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 60 eurų, o pakuočių pardavėjų ar platintojų juridinių asmenų vadovams – baudą nuo 100 iki 200 eurų.

Tuo metu juridiniams asmenims už nemokamus plastikinius pirkinių maišelius grės bauda nuo 1 iki 3 tūkst. eurų. Pakartotinis pažeidimas jiems užtrauktų baudą nuo 3 iki 5 tūkst. eurų.

Ketvirtadienį už įstatymo pataisas balsavo 63 Seimo nariai, 1 susilaikė. Tam, kad pataisos būtų priimtos, Seimas balsuos dar kartą.

Portalas tv3.lt primena, kad Seimas dar 2019 m. sausio 1 d. uždraudė prekių ar produktų pardavimo vietose neatlygintinai dalyti lengvuosius plastikinius pirkinių maišelius, kurių sienelės storis yra nuo 15 iki 50 mikronų.

Draudimas netaikomas labai lengviems plastikiniams pirkinių maišeliams, kurių sienelės storis yra iki 15 mikronų ir kurie dažniausiai naudojami higienos tikslais arba kaip pirminė pakuotė nefasuotiems maisto produktams. 2018 metais Aplinkos ministerija sakė neketinanti apmokestinti ploniausių plastiko maišelių.

Šis draudimas įvestas, atsižvelgus į Europos Sąjungos reikalavimus mažinti vienam gyventojui tenkantį sunaudojamą plastikinių pirkinių maišelių kiekį. 


Rašyti komentarą...
a
as
2020-01-23 15:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
tuos plonuosius maišelius reikėtų keliais centais taip pat apmokestinti, nes lietuvis saiko neturi - kas nemokama griebia glėbiais, reikia ar nereikia. Tie keli papildomi centai už juos gal nors kiek sumažins apetitą juos griebti be saiko.
Atsakyti
-2

W
Wfc
2020-01-23 15:40:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tau gaila maišų ir taip žmonės už viską poka. Greit ant subinies skitliuka pakabins.
Atsakyti
-2

D
Danas53
2020-01-24 09:16:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
O senai nebuvo draudimo net pasiilgau
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų