„Vilniaus vandenys“ apie taršą Neryje: valykloje vis dar randama plastiko

Savaitgalį Neryje, greta Vilniaus nuotekų valyklos žvejai vandenyje aptiko galimai nevalytų nuotekų. Pasirodo, kad jos ištekėjo iš „Vilniaus vandenų“ išleistuvo. Trečiadienio vakarą savivaldybei pavaldi įmonė pasidalijo prenešimu.

6

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teršalai pateko ir į Nerį

Jame teigiama, kad šiuo metu valykloje vis dar randama plastiko šiukšlių, tačiau atliekas mėgina surinkti specialiais filtrais.

„Po to kai pirmadienį nustatėme galimą taršos šaltinį ir antradienį sustabdėme taršos plitimą iš jo, stengiamės rasti optimalų ir greitą sprendimą, kad iš nuotekų tinklo bei Vilniaus valymo įrenginių pašalintume smulkinto plastiko atliekas.

Šiuo metu nuotekų valykloje dar randame plastiko atliekų. Kad jos nepatektų į aplinką pakeitėme technologinį procesą – jį sulėtinome ir didžiumą plastiko dalelių nugriebiame kartu su riebalais. Smulkinto plastiko atliekas taip pat mėginame sugaudyti pasigamintais itin smulkiais filtrais. Ligšioliniai bandymai pavyko tik iš dalies, kadangi didelis išvalytų nuotekų srautas suplėšo filtrus ir juos turime nuolat keisti. Ši technologija bus tobulinama per naktį, kad rytoj galėtume sumontuoti patobulintus smulkius filtrus. Nuotekų valymas nestabdomas, įrenginiai veikia be sutrikimų.

Sustiprinome įmonių, iš kurių gauname padidintos taršos nuotekas, kontrolę. Mėginiai iš tokių įmonių šulinių bus imami ir savaitgaliais bei naktimis.

Bendradarbiaujame su aplinkosauga, taip pat kreipėmės į prokuratūrą. Padarytą žalą gamtai privalo atlyginti teršėjas.

Dėkojame aplinka besirūpinantiems aktyviems piliečiams. Raginame pranešti apie į nuotekų vamzdyną išpilamus teršalus, draudžiamas pilti medžiagas, taip pat nelegalius prisijungimus prie nuotekų tinklo telefonu 1889“, – teigiama „Vilniaus vandenų“ atstovų pranešime.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad apie galimą taršą jau buvo rašoma prieš beveik dvejus metus, 2017-ųjų balandį. Tuomet teršalai aptikti Vokės upėje. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų