• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien Seimas rinksis į iškilmingą posėdį, skirtą okupacijos 70-mečiui bei Gedulo ir vilties dienai paminėti.

REKLAMA
REKLAMA

Posėdis vyks istorinėje Kovo 11-osios salėje.

Minėjime kalbės Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo Pirmininko pavaduotojas Česlovas Vytautas Stankevičius, politinis kalinys, Politinių kalinių ir terminių sąjungos pirmininkas Povilas Jakučionis, Seimo narys, Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas Algimantas Dumbrava, kunigas Julius Sasnauskas.

REKLAMA

Į minėjimą, skirtą okupacijos 70-mečiui bei Gedulo ir vilties dienai paminėti, pakviesti: Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Prezidentas Valdas Adamkus, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir kiti Vyriausybės nariai.

Posėdyje turėtų dalyvauti Nepriklausomybės Akto signatarai, Konstitucinio Teismo pirmininkas ir teisėjai, Aukščiausiojo, Apeliacinio, Vyriausiojo administracinio teismų pirmininkai, Europos Parlamento nariai, Lietuvos tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų vadovai, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių diplomatai, kiti garbingi svečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš 70 metų - 1940 m. birželio 15 d. Sovietų Sąjungos kariuomenė okupavo Lietuvą. 1941 metais birželio 14-osios naktį prasidėjo lietuvių tautos masinis trėmimas į Rusijos gilumą. Tad birželio 14-oji paskelbta Gedulo ir vilties diena, o birželio 15-oji - Okupacijos ir genocido diena.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro duomenimis, tik birželio 14-18 dienomis iš Lietuvos į Sibirą ištremta beveik 12 900 žmonių. Apskritai per pirmąją - 1940-1941 metų - okupaciją iš Lietuvos buvo ištremta, įkalinta arba sušaudyta apie 35 tūkst. žmonių. Tarp tremiamųjų buvo net 5060 vaikų iki 16 metų amžiaus.

Istorikų išvadose teigiama, kad šios represijos buvo nukreiptos ne į pavienių žmonių, o į šeimų naikinimą. Sovietai Lietuvos gyventojų trėmimais siekė pašalinti iš Lietuvos gyventojų sluoksnį, turintį aktyvią tautinę savimonę, tiesiogiai arba netiesiogiai dalyvavusį nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimo bei įtvirtinimo darbuose. Kitas trėmimo tikslas - aprūpinti SSRS Sibiro ir šiaurines sritis pigia darbo jėga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų