„Turime gerų žinių. Procesas, mano nuomone, vyksta pozityviai, nes nepriklausomos Lietuvos istorijoje cistinės fibrozės vaistai dar niekada nebuvo kompensuojami ir ne visose šalyse jie yra kompensuojami“, – žurnalistams trečiadienį teigė A. Dulkys.
„Jei komisija pritartų, kad tie vaistai galėtų būti kompensuojami, jie, visų pirma, pakliūtų į rezervinį kompensuojamųjų vaistų sąrašą, tada antrą ketvirtį galėtume pasitikrinti privalomojo sveikatos draudimo fondo situaciją, kokios yra galimybės tam, kad galėtumėme iš rezervinio sąrašo „ištraukti“ tuos vaistus į pagrindinį kompensuojamų vaistų kainyną“, – pridūrė ministras.
Pasak A. Dulkio, skaičiuojama, kad vieno paciento gydymui šie vaistai per mėnesį atsieina iki 20 tūkst. eurų, o visų cistine fibroze Lietuvoje sergančių pacientų gydymas per metus atsieitų iki 12 mln. eurų biudžeto lėšų.
„Labai norėčiau, kad dar dirbant šiai Vyriausybei ir mano komandai įvyktų tas istorinis sprendimas ir kad cistinės fibrozės vaistai būtų kompensuojami ir Lietuvoje. Drįsčiau prognozuoti, kad dar šiais metais galėtume padėti kokiems 30 vaikų“, – teigė A. Dulkys.
Cistinė fibrozė yra genetinė liga, pažeidžianti visų gleives gaminančių liaukų veiklą. Sutirštėjusios ir klampios liaukų gleivės užkemša įvairių organų, taip pat ir gyvybiškai svarbių plaučių ar kasos, latakus, o tai sukelia ne tik kvėpavimo, bet ir virškinimo sutrikimus. Be to, cistine fibroze sergančių asmenų virškinimo sistema nesugeba apdoroti maisto.
Pasak Cistinės fibrozės asociacijos pirmininkės Lijanos Kazlauskienės, pernai sergančių šia liga Lietuvoje buvo apie 90 asmenų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!